خانه » کودک و والدین » دانستنیهای کودکان » من که از گل نازترم!

من که از گل نازترم!

چیزی که قرار است تا دو سه سال 24 ساعته به بچه ات وصل باشد، حتما چیز مهمی است؛ حتی اگر اسمش پوشک باشد که آدم را یاد بوی بد و چیزهای تهوع آور بیندازد! یک پوشک مناسب، فقط قرار نیست حجم توده شلوار بچه را کم کند. یک پوشک نامناسب ممکن است موجب انحراف پاهای کودک، عفونت ادراری، حساسیت پوستی و بیماری های جدی تری شود، پس انتخاب پوشک را دست کم نگیرید. یادتان باشد مارک پوشکی ممکن است ایرادی داشته باشد، این را همه مادران باتجربه میدانند. یکی گران است، یکی پس میدهد، یکی گلوله می شود، یکی روی ران بچه خط می اندازد و یکی دیگر که هیچ کدام از این مشکلات را ندارد در شهر شما پیدا نمیشود! مهم این است پوشکی را انتخاب کنید که کمترین معایب و بیشترین فواید را داشته باشد. این دو صفحه هم یک راهنمایی است، برای انتخاب نمونه های آزمایشی. چند جور پوشک را آزمایش کنید، تا بهترینش دستتان بیاید؛ بهترین برای شما و کودک تان!

یک پوشک خوب باید…

بلند باشد

به خصوص 6 ماه اول که غذای کودک فقط شیر است، مدفوع آبکی او به احتمال زیاد از پشت بیرون میزند. برای این که مجبور نباشید هر بار تا گردن کودک را بشویید، یک پوشک با پشتی بلند انتخاب کنید. میتوانید بعدا ز 6 ماهگی نوع پوشک را عوض کنید.

یک پوشک خوب باید…

ارزان باشد

این فاکتور را دست کم نگیرید. با یک محاسبه سرانگشتی، شما برای هر ماه تقریبا دو بسته کامل پوشک لازم دارید و این ماجرا تا 2 یا 3 سالگی کودکتان ادامه دارد. شما که نمیخواهید همه پول هایتان را پای پوشک بدهید؟!

یک پوشک خوب باید…

جذب خوبی داشته باشد

پوشکی که خوب جذب نکند، پس میدهد یا گلوله گلوله می شود. پوشک های دارای لایه جاذب رطوبت در داخل و سطح پوشک، بهترین گزینه اند.

یک پوشک خوب باید…

ظریف باشد

ظریف بودن پوشک فقط به این درد نمیخورد که حجم توده زیر شلوار را کم کند. یک پوشک بزرگ و پهن ممکن است پای کودک را کج کند و روی راه رفتن او هم اثر بگذارد. پوشک باید هم قطر کمی داشته باشد و هم فاصله ای بیشتر از 4 انگشت بین دو پای کودک ایجاد نکند.

یک پوشک خوب باید…

لایه رویی اش کتان باشد پوشک هایی که لایه ن رویی آنها پلاستیک است، امکان تبادل هوا با بیرون را ندارند و بنابراين پای کودک خیلی زود دچار سوختگی می شود. در بین مارک های ایرانی تنها چند تا کتان هستند، اما پوشک های خارجی همگی کتانی هستند.

یک پوشک خوب نباید…

با کمی امتحان میتوانید یک پوشک مناسب برای کودک تان پیدا کنید. هنگام آزمایش کردن پوشک های مختلف، حواستان به این چیزها باشد. یک پوشک خوب نباید این نشانه ها را داشته باشد:

روی ران بچه جا بیندازد.

گلوله شود یا پنبه هایش از هم باز شوند.

از طرفین یا از پشت پس بدهد.

با هر بار ادرار بوی ناجور بدهد.

عطری و کرم دار باشد. (به خصوص برای دخترها)

کریستالهای رطوبت گیر آن از داخل پوشک بیرون بیاید و به پای کودک بچسبد.

بین دو پای کودک بیشتر از 4 انگشت فاصله بیندازد.

پلاستیکی باشد.

چسبهایش به راحتی کنده نشوند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: مجله شهرزاد


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *