خانه » دانستنیهای خانواده » بدبختی در این ازدواج ها حتمی است

بدبختی در این ازدواج ها حتمی است

افرادی که دچار اختلالات رفتاری یا روانی هستند، پرریسک ترین گزینه های ازدواج به حساب می آیند. وقتی انسان به بیماری روانی مبتلا می شود بخش یا بخش هایی از شخصیت او دچار مشکل می شود. این بخش ها شامل؛ کلام، تفکر، هیجان و رفتار است که نشان می دهد فرد عادی نیست و مشکلاتی به لحاظ روانی دارد. برخی بیماری های روانی؛ شدید، برخی متوسط و برخی ضعیف هستند. فردی که خودمدیریتی را از دست داده و نمی تواند تصمیم بگیرد، مورد مناسبی برای ازدواج نیست.

سوء ظن و بدگمانی ویژگی افرادی است که در زمره مبتلایان به اختلالات روانی شدید قرار می گیرند و اگر این افراد پیش از درمان ازدواج کنند، مشکلات عدیده ای را برای خود و دیگران به وجود می آورند. این افراد قبل از ازدواج ابتدا باید درمان شوند، سپس برای ازدواج اقدام کنند.

بهره هوشی دیگر عاملی است که در موفقیت ازدواج نقش دارد. وقتی فرد از نظر بهره هوشی پائین باشد، درک صحیح از مطالب نخواهد داشت. این همان هوش شناختی است که موجب شناخت صحیح از امور و وقایع می شود. همچنین هوش هیجانی پائین موجب می شود تا فرد قدرت درک احساسات دیگران را نداشته باشد و در زندگی مشترک به مشکل مواجه شود.

سوء ظن و بدگمانی ویژگی افرادی است که در زمره مبتلایان به اختلالات روانی شدید قرار می گیرند و اگر این افراد پیش از درمان ازدواج کنند، مشکلات عدیده ای را برای خود و دیگران به وجود می آورند

برخی افراد هستند که در زمینه ای خاص مشکل ندارند بلکه در ویژگی های شخصیت خود دچار مشکل هستند. این افراد به صورت ناهنجار بار آمده اند و نمی پذیرند که مشکل دارند. افرادی که مشکلات روانی و اجتماعی دارند، همچنین برخی افراد که تاریخچه زندگی نابسامانی دارند، افراد قابل اعتمادی برای ازدواج نیستند. این افراد فجایع زیادی در دوران کودکی شان اتفاق افتاده است و دچار تنش هستند.

لازم نیست افراد از همان ابتدا عاشق هم باشند، بلکه این عشق به مرور به وجود می آید. زوجین باید قبل از ازدواج دوران شناخت را بگذرانند و این مهم با یکی دو جلسه ایجاد نمی شود، بهتر است طرفین قبل از ازدواج به مشاوران معتمد و حرفه ای مراجعه کنند و با انجام مشاوره و تست های شخصیت زوایای فکری و رفتاری خود را بشناسند.

تمام زوجین قبل از ازدواج باید با مشاور خانواده مشورت کنند و نکاتی را که به عنوان مهارت های زندگی و ملاک های انتخاب همسر به آنها آموزش داده می شود، در تشکیل خانواده لحاظ کنند تا زندگی شیرینی داشته باشند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *