خانه » اخبار روز » سند بازی بابک زنجانی با وزارت نفت

سند بازی بابک زنجانی با وزارت نفت

به گفته دهدشتی سفر هیات قوه قضاییه به کشورهای آسیای میانه برای شناسایی اموال بابک زنجانی در آن کشورها موفقیت آمیز بوده است/ در سال های گذشته مصوب کردند برای دور زدن تحریم ها برخی مجوزها به اشخاص هم داده شود اما متاسفانه تمهیدات لازم را انجام ندادند/کارهایی که انجام شده نشان می دهد بخشی از سیستم بانکی و امنیتی ما بیش از حد با بابک زنجانی همراهی داشتند

ابک زنجانی بازی جدیدی با وزارت نفت راه انداخته است. بازی جدید پس از چند بار دور زدن وزارت نفت؛ بار اول پرداخت نکردن حدود 9هزار میلیارد تومان بدهی اش به این وزارت خانه، بار دوم چکی که قرار بود به عنوان ضمانت در ششم اردیبهشت پاس شود اما نشد و حالا تازه ترین خبر: اموالی که بابک زنجانی به نام وزارت نفت کرده بود و بعدا مشخص شد که آن اموال یا به نام خودش نبوده و یا در رهن بانک بوده است.

این خبر را حسین دهدشتی نماینده آبادان و عضو کمیته ویژه پیگیری بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت در مجلس به تدبیر گفته است. به گفته او سفر هیات قوه قضاییه به کشورهای آسیای میانه برای شناسایی اموال بابک زنجانی در آن کشورها موفقیت آمیز بوده است.

حسین دهدشتی با بیان اینکه پرونده بابک زنجانی عملا به قوه قضاییه سپرده شده است، به خبرنگار تدبیر می گوید: «چک ششم اردیبهشت زنجانی آخرین مهلت برای او بود. حدود هشت ماه از این ضمانت او به وزرات نفت می گذرد و این چک در واقع آخرین ارفاق به او بود.»

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «قاعدتا مقداری از اموال او شناسایی شده است و سیستم قضایی نیز باید رویه قانونی را طی کند. گرچه اموال بابک زنجانی در داخل کشور برابر با بدهی اش نیست اما فکر می کنم وزارت نفت باید از این موضوع راضی باشد چرا که حداقل بخشی از مطالبات خود را می تواند دریافت کند البته این عواقب اعتماد به فردی است که قابل اعتماد نبود.»

او ادامه داد: «متاسفانه در سال های گذشته برای قراردادهای این چنینی ضمانتی از شرکت ها گرفته نمی شد و بنا را بر اعتماد می گذاشتند و حتی در دوره های بعد که مصوب کردند برای دور زدن تحریم ها برخی مجوزها به اشخاص هم داده شود اما متاسفانه تمهیدات لازم را انجام ندادند. درواقع در مورد بابک زنجانی نیز ضمانتی از طرف مقابل گرفته نشد که پیگیر حقوقی انجام شود.»

به گفته عضو کمیته ویژه پیگیری بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت «پیگیری های کمیسیون انرژی و کمیته ای که در قوه قضاییه بود منجر به این شد که وزارت نفت چک را از زنجانی بگیرد. پیش از این نیز زنجانی اموالی را در اختیار وزارت نفت گذاشت و برخی را نیز به نام این وزارتخانه کرد، اما ما باز هم به او اعتماد نکردیم و پس از بررسی این اموال او متوجه شدیم که بخشی از این اموال به نام خودش نیست و یا در رهن بانک بوده است.»

دهدشتی با بیان اینکه به نتیجه رساندن این پرونده پیگیری جدی و دقیقی می خواهد که از سوی سیستم های امنیتی و قوه قضاییه در حال پیگیری است می گوید: «سفر کمیته ای که از سوی قوه قضاییه به کشورهایی که بابک زنجانی اموالی در آنجا داشت گویا موفقیت آمیز بوده است و ما شنیده ایم که اتفاق های خوبی افتاده و اطلاعات بهتری توانستند پیدا کنند. گزارش های آنان حاکی از این است که می توان به بعضی از اموال زنجانی اتکا کرد و بخشی از آنها به ایران بازگرداند.»

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس نهم با توضیح اینکه پرونده بابک زنجانی کاملا در اختیار قوه قضاییه است، تاکید دارد که «کارهایی که انجام شده نشان می دهد بخشی از سیستم بانکی و امنیتی ما بیش از حد با بابک زنجانی همراهی داشتند و این جای ابهام دارد که آیا این همراهی آگاهانه بوده و یا غفلت شده است؟ یا اینکه آیا افراد و یا تیم هایی با او همکاری داشتند. این ها نکاتی است که باید به آن پاسخ داده شود.»

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تدبیر


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. با اون قیافش ی ملت و با جدوابادشو داره رو شصت میگردونه,هیچ کس هم نیست جوابگو باشه,چون اینا همه گاوبندی کردن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *