چهارشنبه 1 فروردین 1397
خانه » گوناگون » یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

زیباترین دختر ایران دومین دختر شایسته جهان شد بهاره لتنس دومین دختر شایسته جهان که با عنوان دختر شایسته ایران در مسابقه Miss Top of the World سال 2013 مقام دوم را کسب کرده بود، تصمیم گرفته باز هم در مسابقاتی از این دست با عنوان دختر شایسته ایران شرکت کند.

بهاره لتنس زندگی پرفراز و نشیبی دارد. او ۱۳ ساله بوده که به تنهایی از ایران به کشور نروژ مهاجرت کرد. خودش می گوید دولت نروژ به او اجازه تنها زندگی کردن را نداد چون برای دختر ۱۳ ساله ای که پناهنده می شود تنها زندگی کردن سخت است. به همین دلیل یک خانواده نروژی او را به فرزندی پذیرفتند و او تا به امروز با همین خانواده زندگی می کند.

یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

بهاره به دویچه وله می گوید: پدر و مادر نروژی ام هم چون پدر و مادر ایرانی ام من را دوست دارند. پدر نروژی ام خیلی دوست داشت که نام خانوادگی من لتنس شود. به همین دلیل فامیل خودم را عوض کردم.

بهاره درباره این که چگونه وارد عرصه مسابقات دختر شایسته جهان شده می گوید: من از بچگی خیلی علاقه داشتم مدل یا بازیگر شوم ولی خانواده ام در ایران همیشه فکر می کردند مدل شدن یا بازیگر شدن آبروی خانواده را می برد یا مثلا فکرهای ناموسی می کردند. من هم همیشه سعی می کردم این آرزوی خودم را فراموش کنم. تا این که به نروژ آمدم.

او درباره مسابقه Miss Top of the World که سال ۲۰۱۳ در کشور لتونی برگزار شد می گوید: حدود ده روز آنجا با دخترهای شایسته کشورهای مختلف مسابقه دادیم. هر روز زیر نظر داورها بودیم. او می گوید سال گذشته به دلایل مختلفی مخفیانه در مسابقه Miss Top of theWorld شرکت کرده است.

او می گوید: در آن مسابقات خیلی تنها بودم. اولا همان طور که گفتم خانواده ایرانی ام ذهنیت خوبی در این باره نداشتند، همین طور نمی دانستم مردم ایران درباره دختری که مدل می شود چه فکری می کنند. به همین دلیل مخفیانه در این مسابقات شرکت کردم. تمام دخترانی که در این مسابقات آمده بودند اما در کشور خودشان بسیار معروف بودند و خبرنگارانی از کشورشان به این مسابقه آمده بودند.

اما دختر شایسته بودن به چه معناست؟ آیا به صرف زیبایی می توان دختری شایسته بود؟ بهاره لتنس در پاسخ می گوید: نه اصلا زیبایی کافی نیست. خوبی این مسابقات این است که داوران فقط ظاهر اشخاص را نگاه نمی کنند. داوران به شخصیت دختران نگاه می کنند. مثلا در طول مسابقه پرسش هایی طرح می کردند. شاید در همان لحظه ما متوجه نمی شدیم چرا این سوال ها را می پرسند ولی کاملا دختران را زیر نظر می گرفتند.

یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

جالب این بود که داوران در طول ده روز مسابقه از ساعت ۶ صبح با ما بودند و ما تا روز آخر نمی دانستیم که این افراد همان داوران هستند. آن طور که بهاره می گوید، داوران از جمله به هدف های دختران در زندگی نگاه می کنند. مثلا این که انسان دوست هستیم یا نه. دختران باید هم از لحاظ فکری و هم بدنی قوی باشند.

یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

بهاره که از ۱۳ سالگی در نروژ زندگی کرده در این باره که چرا با عنوان دختر شایسته ایران و نه دختر شایسته نروژ در مسابقات جهانی دختر شایسته شرکت کرده به دویچه وله می گوید: «من به ایرانی بودنم افتخار می کنم. دلم می خواهد زنان ایرانی صدای مرا بشنوند و اینکه من هم مثل آن ها در ایران سختی کشیده ام و کودکی سختی داشته ام. دلم می خواهد دختران ایرانی بدانند که باید اعتماد به نفس خودشان را بالا ببرند.

خیلی از دختران ایرانی فکر می کنند دختر شایسته بودن کار سختی است. در حالی که می دانم بسیاری از دختران ایرانی از من برای دختر شایسته بودن لایق تر هستند.

یک دختر زیبای ایرانی دومین دختر شایسته دنیا شد +تصاویر

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: پارس ناز


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

بدون دیدگاه

 1. بیچاره پدر و مادر و خانوادش بهتر بودبه اسم ایران شرکت نمیکرد چون کارش و رفتارش بسیار مایه شرمساریست نه الگو برداری!!! انگار فقط اینطوری میتونست به خواستش برسه اصلا رسیدن به خواسته اونم چنین چیزی به چه قیمتی؟؟!! مایه نکوهشه نه کف و سوت زدن

 2. خوشگله

 3. داریوش تو بازم زیر کامنت من نظر دادی یکی طلبت پسر

 4. ی دختر خومشل13ساله ازاهواز

  قشنگه اما وجدانی چراخودش ک اینجاخانواده داشته رفته اونور,اما ای ول ودمش گرم ک بااسم ایرانی بودن رفته .اما راس میگین دخترای خوشگل تر هم ازظاهر هم ازباطن هستن که هم زیبایی ظاهر هم باطنو دارن یکی مث من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تعریف ازخود نیس اما دل من ب نظرم پاک ترین دل دنیاس خیلی معذرت اگ خاطرتونوازردم.مرحمت زیا,زت زیاد.بای

 5. ایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بابا بازم تو نظر دادی؟؟؟؟؟؟؟؟/}\\:|\"

 6. kolan be nazare man zibaie daroni behtar az zibaie zaherie

 7. يعني چي چه چجوري تو سن 13 سالگي تنهايي رفته نروژ؟ اصلا واسه چي رفته؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *