خانه » اخبار روز » کشف جسد نویسنده مشهور ایرانی در منزلش +عکس

کشف جسد نویسنده مشهور ایرانی در منزلش +عکس

جسد مارشا مهران نویسنده ایرانی که چندین سال پیش به ایرلند مهاجرت کرده بود و یکی از کتاب هایش به پرفروش ترین رمانهای جهان در سال 2005 میلادی تبدیل شد در خانه اش در روستایی در شهرستان کانتی مایو در شمال غرب ایرلند یافت شده است.

روزنامه نیویورک تایمز با انتشار این خبر افزوده است: این نویسنده ایرانی در زمان مرگ 36 سال داشت. پلیس اظهار داشته که در حال انجام آزمایش های سم شناسی است و هیچ نشانه ای از مشکوک بودن مرگ او یافت نشده است.

کشف جسد نویسنده مشهور ایرانی در منزلش +عکس

نیویورک تایمز درباره این نویسنده ایرانی نوشته است: اولین رمان او تحت عنوان سوپ انار داستان سه خواهر بود که در جریان انقلاب ایران از آن کشور خارج شده و در نهایت کافی نتی ایرانی را در شهری کوچک در ایرلند افتتاح کردند.

این کتاب در کشورهای مختلف جهان تحت عنوان شکلات ایرانیان شناخته شد که اشاره ای بود به رمان خوان هریس که در سال 1999 میلادی نوشته شده بود و از آن فیلمی نیز ساخته شده بود. آن فیلم روایت مادر جوان مجردی بود که در روستایی در کشور فرانسه زندگی می کرد و فروشگاه شکلاتی را افتتاح کرده بود.

خانم مهران پیش تر درباره این رمان اظهار داشته بود که هدفش نشان دادن احساس ایرانیان به دیگر ملیت ها بوده است. این کتاب توسط انتشارات رندوم هاوس منتشر شد و به بیش از ده زبان زنده دنیا ترجمه شد و در بیش از 20 کشور منتشر شد. این کتاب در سال 2005 میلادی در ردیف پرفروش ترین رمان های جهان قرار گرفت.

مارشا مهران نویسنده این رمان پرآوازه، در واقع یک ایرانی الاصل و متولد تهران است که در آرژانتین بزرگ شده است و ظاهرا ایده ایجاد یک رستوران ایرانی در داستان مهران برگرفته از تلاش های خانواده او در دوران اقامت در این کشور است که به کمک هم رستورانی ایرانی در کشور آرژانتین ایجاد کردند. او هم اکنون با همسر ایرلندی اش در غرب ایرلند زندگی می کرد. او پیش تر در مصاحبه ای اظهار داشت که عاشق آشپزی است و از میان غذاهای ایرانی قیمه را به هر غذای دیگری ترجیح می دهد.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: نیک صالحی


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. واقعا تاسف باره منم چند وقت پيش از مرگ يك نابغهي ايراني درسواحل مكزيك باخبرشدم معلوم نشد مرگ بوده يا قتل براي ايراني ها ايران از همهًجا بهتره حتي با همه كمبوداش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *