خانه » اخبار روز » دزدها خود را اقوام صاحبخانه جا می زدند

دزدها خود را اقوام صاحبخانه جا می زدند

چهار عضو باند سارقان که شبانه با ورود به منازل مردم در شهرستان بهارستان در غرب استان تهران و اقامت چند روزه در منازل مالباخته ها، اموال آنها را سرقت می کردند، دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان گفت: چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایتی عنوان کرد، وقتی همراه خانواده اش از سفر بازگشته اند متوجه سرقت اموال قیمتی خانه و نیز گاوصندوق قدیمی خانه اش شده که پول، طلا و جواهر و اسنادش را در آن نگهداری می کرد.

با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد و در ادامه افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت هایی عنوان کردند که علاوه بر سرقت اموال گاوصندوق هایشان نیز تخریب و اموال آن سرقت شده است.

سرهنگ داوود عبدالمالکی یادآور شد: با افزایش شکایت ها و بررسی محل های سرقت، ماموران متوجه شدند دزدی ها به یک شیوه انجام شده و احتمال این که متهمان از افراد سابقه دار باشند وجود دارد.

بنابراین با بررسی آلبوم مجرمان حرفه ای متوجه شدند دو متهم که دارای سوابق کیفری در زمینه دزدی از منازل هستند، چندی پیش از زندان آزاد شده اند و رفت و آمدهای مشکوکی در سطح شهر داشته اند.

وی گفت: با به دست آمدن این سرنخ، پاتوق های احتمالی دو متهم زیرنظر گرفته شد وآنها همراه دو همدست دیگرشان دستگیر شدند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیری از اموال سرقتی مالباختگان و چند گاوصندوق تخریب شده کشف شد.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی به سرقت های سریالی اعتراف کردند و گفتند با شناسایی خانه هایی که ساکنان آن حضور نداشتند، وارد این مکان ها شده و گاوصندوق ها را با خود می بردند و اگر اطلاع می یافتند صاحبخانه ها چند روز دیگر بازمی گردند، در خانه مالباخته ها می ماندند و اگر همسایه ها متوجه حضور آنها در منازل می شدند ادعا می کردند از اقوام صاحبخانه هستند و برای مراقبت از منازلشان آمده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: در پی اعتراف متهمان، مشخص شد تعدادی از آنها معتاد بوده و بیشتر اموال سرقتی صرف خرید مواد مخدر شده است.

با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات از اعضای این باند ادامه دارد.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام جم


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *