چهارشنبه 1 فروردین 1397
خانه » اخبار روز » پزشک قلابی رمال هم بود

پزشک قلابی رمال هم بود

مردی که با جعل عنوان پزشک جراح و دانشجوی پزشکی، دانشجویان دختر و پسر را فریب داده و از آنها کلاهبرداری می کرد، از سوی پلیس آگاهی استان گلستان دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: چند روز پیش گزارشی از سوی مسئولان اداره حراست یکی از دانشگاه های این استان در اختیار پلیس قرار گرفت که معلوم می کرد مردی با معرفی خود به عنوان پزشک جراح و دندانپزشک تعدادی از دانشجویان را به بهانه این که می توانند برای درمان و اشتغال به مطبش مراجعه کنند، فریب داده و مبالغی را از آنها دریافت کرده و متواری شده است.

سرهنگ محمدرضا اکبری افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، دانشجویانی که در دام این مرد گرفتار شده بودند به پلیس آگاهی احضار شدند که در تحقیق از آنها معلوم شد آنها بابت اشتغال و درمان در مطب مرد شیاد به دام او افتاده اند و عده دیگری را نیز به بهانه این که هم دانشگاهی آنها در رشته پزشکی است و برای پرداخت پول سفارش چند قلم کالای پزشکی نیاز به پول دارد تا به فروشنده که مقابل دانشگاه آمده بپردازد، فریبشان داده و مبالغی پول از آنها گرفته و آن را پرداخت نکرده است.

وی یادآور شد: با چهره نگاری رایانه ای از متهم فراری، جستجو برای دستگیری وی آغاز شد تا این که ماموران درادامه با استعلام ازسازمان نظام پزشکی اطلاع یافتند چنین فردی به عنوان پزشک، جراح یا دندانپزشک وجود ندارد و نام و مشخصات ارائه شده مرد کلاهبردار جعلی بوده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: جستجو برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا این که ماموران متهم فراری را که قصد به دام انداختن دانشجویان دیگری را داشت، دو روز پیش دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم اسناد و مدارک جعلی پزشکی کشف شد و متهم با انتقال به پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با مالباختگان به جرمش اعتراف کرد و گفت: مدتی با جعل عنوان پزشک از افراد به بهانه درمان بیماری کلاهبرداری می کردم و با رمالی و نوشتن نسخه های خوشبختی، زنان و دختران جوان را نیز فریب می دادم. پس از دستگیری مدتی را در زندان بودم و پس از آزادی بار دیگر با جعل عنوان پزشک و دانشجوی پزشکی این بار سراغ دانشجویان دختر و پسر رفتم و از آنها کلاهبرداری کردم.

رییس پلیس آگاهی استان گلستان یادآور شد: تاکنون متهم به 48 فقره کلاهبرداری از دانشجویان اعتراف کرده است که تحقیق از وی ادامه دارد.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام جم


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *