خانه » اخبار روز » بخشش زن قاتل ثانیه هایی پس از اجرای حکم

بخشش زن قاتل ثانیه هایی پس از اجرای حکم

زنی که به جرم قتل مادرشوهر خود به قصاص محکوم شده بود ثانیه هایی پس از اجرای حکم مورد عفو قرار گرفت و به زندگی بازگشت.

این زن 28 ساله که فرشته نام دارد و اهل کرج است هفت سال قبل در پی مشاجره با مادرشوهرش در لاهور کلاردشت با سنگ نمک ضربه ای به سر او زد و او را به قتل رساند. این زن در جریان تحقیقات پلیسی دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد. فرشته بعد از محاکمه در دادگاه کیفری استان مازندران با درخواست هفت فرزند مقتول به عنوان اولیای دم به قصاص محکوم شد و رای صادره به تایید دیوانعالی کشور نیز رسید.

به این ترتیب نام فرشته در فهرست اعدامیان قرار گرفت و وی روز گذشته در زندان نوشهر پای چوبه دار رفت. در ابتدای این مراسم یکی از دختران مقتول که به نمایندگی از سایر اولیای دم در آنجا حضور داشت اعلام کرد قصد دارد حکم را اجرا کند به این ترتیب طناب دار به گردن فرشته انداخته و صندلی از زیر پای او زده شد. زن جوان میان زمین و آسمان معلق بود و آخرین نفس ها را می کشید که حدود 10 ثانیه بعد ولی دم اعلام کرد گذشت می کند.

ماموران حاضر در محل فرشته را به سرعت از طناب دار پایین آوردند و او بار دیگر به زندگی بازگشت.فرشته ساعاتی بعد از بازگشت دوباره به زندگی در حالی که شوکه بود و به سختی حرف می زد به مهر گفت: واقعا آن دنیا رفتم. لحظه ای که طناب دور گردنم انداخته شد از هوش رفتم و چیزی یادم نمی آید. هنوز باورم نمی شود زنده هستم و به زندگی برگشته ام. او از اولیای دم قدردانی کرد و در حالی که اشک می ریخت گفت: واقعا این اتفاق معجزه الهی بود. خدا را شکر. از همه ممنونم. حلیمه داوودی یکی از اعضای خانواده اولیای دم نیز گفت: تا قبل از اجرای حکم به هیچ وجه قصد اعلام رضایت نداشتیم و حتی پای چوبه دار چهارپایه را نیز فشار دادم اما یک لحظه دلم رحم آمد و باوجود آویزشدن قاتل مادرم از چوبه دار پاهای او را نگه داشتم و با همراهی ماموران طناب را از گردنش باز و رضایت خودمان را اعلام کردیم.

وی که به نیابت از شش خواهر و برادر دیگر خود قصد اجرای حکم قصاص را داشت، ادامه داد: حتی در لحظه اجرای حکم یک درصد هم قصد رضایت و بخشش نداشتم اما احساس کردم با گذشتم می توانم روح مادرم را شاد کنم. اکنون احساس بسیار خوبی دارم و از اینکه به اتفاق خواهر و برادرم این زن را بخشیدیم احساس سبکی داریم و امیدوارم روح مادرمان از ما خشنود باشد. علی -یکی از پسران مقتول – نیز به خبرنگار ما گفت: «متهم هشت ماه قبل از قتل عروس خانواده ما شده بود و هیچ اختلاف قبلی هم با مادرم نداشت اما روز حادثه دعوا شد و مادرم را به قتل رساند. فرشته بعد از قتل به زندان افتاد و برادرم هم در این مدت هیچ کاری با او نداشت تا این که دیروز دادگاه حکم طلاق آنها را صادر کرد.»

وی ادامه داد: «در این هشت سال هیچ یک از اعضای خانواده متهم برای جلب رضایت نزد ما نیامده بود و ما هنوز هم آنها را ندیده ایم. ما اصلا تصمیم به بخشش نداشتیم. دیروز همه ما برای اجرای حکم رفتیم و یکی از خواهرانم صندلی را از زیر پای محکوم زد اما خودش او را نجات داد و پاهایش را گرفت. این اتفاق وقتی افتاد که متهم شروع به دست و پا زدن کرد.»علی گفت: «ما برای رضای خدا رضایت دادیم او کار غیرانسانی انجام داد اما ما رفتار درستی انجام دادیم.»کیومرث حمزه صورتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نوشهر نیز گفت: طناب دار به گردن قاتل 28ساله انداخته و صندلی از زیر پایش کشیده شد اما پس از گذشت چند ثانیه از زمان اجرای حکم، فریاد عفو و بخشش خانواده مقتول بلند و به این ترتیب بلافاصله قاتل از بالای طناب دار به پایین آورده شد. سپس با تلاش سریع و به موقع پزشکان حاضر در صحنه اجرای حکم، حال عمومی محکوم به شرایط عادی بازگشت.

او ادامه داد: قصاص حق شرعی و قانونی اولیای دم است اما این بار با وجود قرارگرفتن طناب دار دور گردن محکوم و زدن چارپایه، این زن از اعدام نجات یافت. لذتی در عفو و بخشش وجود دارد که در انتقام وجود ندارد و حرکت اولیای دم، حرکت ارزشی و الهی است و ثواب این عمل در پیشگاه حق محفوظ خواهد ماند.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *