خانه » اخبار روز » ادعای نیوزویک درباره سرتیپ ناپدید شده ایرانی +عکس

ادعای نیوزویک درباره سرتیپ ناپدید شده ایرانی +عکس

یک هفته نامه آمریکایی به نقل از کتابی درباره بیوگرافی یکی از مأموران سیا مدعی شد که «علیرضا عسگری» سرتیپ بازنشسته ایرانی که در سال ۱۳۸۵ در ترکیه ناپدید شده بود، هم اکنون تحت حفاظت «سیا» در آمریکا به سر می برد.

هفته نامه نیوزویک در گزارشی مدعی شد «علیرضا عسگری» سرتیپ بازنشسته ایرانی هم اکنون تحت حفاظت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» در آمریکا به سر می برد.

نیوزویک به نقل از کتاب «جاسوس خوب» که بیوگرافی «رابرت آمز» از مأموران سیا که در سفارت لبنان کشته شده بود ادعا کرد که علیرضا عسگری در سال 2007 بعد از آنکه در ترکیه پناهنده شده بود، توسط دولت «جرج بوش» پناهندگی گرفت.

در این کتاب که به تازگی منتشر شده آمده است که عسگری اخیراً تحت حفاظت سیا در آمریکا زندگی می کند.

علیرضا عسگری در آذر ماه سال 1385 و هنگامی که پس از سفر تجاری به دمشق پایتخت سوریه به ترکیه سفر کرده بود، ناپدید شد و در مورد سرنوشت او، اطلاعات ضد و نقیضی منتشر شده بود.

سیا هنوز واکنشی به این گزارش نیوزویک نشان نداده است.

کای برد نویسنده این کتاب گفته است که با 40 نفر از مأموران سابق و کنونی سیا مصاحبه کرده است و در کتابش نوشته که عسگری وقتی در واشنگتن بوده، به دو نفر از دوستان خود که در آلمان زندگی می کردند، تماس گرفته و می خواسته از دوستانش درباره وضعیت سلامت همسرش بداند و از آن زمان ناپدید شده است.

بر اساس این گزارش، ادعای حضور عسگری در آمریکا احتمالاً موجب حیرت نمایندگان کنگره خواهد شد و ممکن است خشم آنها را برانگیزد.

نیوز ویک نوشت: مقامات ایران پیش از این اعلام کردند که رژیم صهیونیستی وی را ربوده است.

برخی از رسانه های غربی هم مدعی شده بودند که وی با ارائه اطلاعات محرمانه ای که در اختیار داشته، به کشورهای غربی پناهنده شده است.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *