خانه » آرایش و زیبایی » کرم‌ ها و روغن هایی از دانه های ارقان

کرم‌ ها و روغن هایی از دانه های ارقان

درخت ارقان در دره سوس در جنوب غربي مراكش رشد مي كند كه ميوه هاي روغني به شكل و اندازه ليموترش مي دهد و از اين ميوه به روش كاملا سنتي در مراكش روغن گرفته مي شود. ابتدا اين ميوه را خشك مي كنند

و در ميان دو آسياب سنگي مي سابند و روغن آن را قطره قطره جمع مي كنند. درخت ارقان در سال 1510 توسط آفريقايي ها كشف شد. بوميان آفريقا به خواص آن پي بردند و براي براق كردن پوست بدن شان استفاده مي كردند و بعدها توسط اروپاييان در سطح گسترده پرورش يافت.

از روغن موجود در اين ميوه، مصارف دارويي و آرايشي مي شود. همچنين خاصيت نرم كنندگي ساقه مو و براق كننده مو را دارد. بنابراين يك كارخانه لوازم آرايشي با استفاده از روغن گرفته شده  از ميوه ارقان، كرم هاي نرم كننده و انواع روغن براي براق كردن مو، ماساژ پوست، چرب نگه داشتن بدن و حتي براي نرم نگه داشتن پوست بدن نوزادان و كودكان تهيه كرده است.

محصولات بتا ارقان، كاملا طبيعي و بدون اسانس شيميايي و بو است. مواد آرايشي بتا ارقان عاري از سولفات، نفت و الكل است و متناسب و سازگار با هر نوع پوست و حتي پوست هاي حساس است، زيرا مواد شيميايي در آن به كار نرفته است.

افرادي كه موهاي وز شكننده و آسيب ديده دارند بهتر است با روغن بتا ارقان موهاي شان را ماساژ دهند. در فصل پاييز و زمستان به دليل سرما و خشكي هوا، پوست دست در معرض خشكي و ترك خوردن و زبر شدن قرار مي گيرد كه با استفاده از اين روغن ها هرگونه زبري، ترك و خشن بودن پوست برطرف مي شود.

اين روغن به دليل طبيعي بودنش براي نوزادان و كودكان نيز مناسب است. بعضي افراد از الكتريسيته  بودن موهاي شان شكايت دارند و با ماساژ موهاي شان با روغن بتا ارقان اين الكتريسيته موهاي شان از بين مي رود.

با استفاده مداوم از اين روغن و به كارگيري از محصولات بتا ارقان و ماساژ پوست صورت، از هر گونه چروك در اطراف چشم، لب و چانه جلوگيري مي شود. همچنين جاي زخم هاي ناشي از آكنه با اين روغن ترميم مي شود.

در واقع، اين روغن براي پوست هاي خشك و معمولي مفيد و موثر است. محصولات بتا ارقان سبب شادابي پوست، جوان سازي و سفيد شدن پوست مي شود.

در محصولات بتا ارقان چربي حيواني به كار برده نشده و بوي آن كاملا طبيعي است.

به گفته كارشناسان، افرادي كه دچار شوره سر هستند بهتر است با محصولات بتاارقان پوست سر خود را ماساژ دهند. بعد از مدتي هرگونه شوره سر برطرف خواهد شد.

گرم گراس، اسپانيايي تبار است كه در فاس مراكش كارخانه اين محصولات را داير كرده است و به ديگر كشورهاي اروپايي صادر مي كند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

بدون دیدگاه

  1. سلام لطفا بگویید از کجا روغن ویا کرم هاشو از کجا بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *