چهارشنبه 1 فروردین 1397
خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای جنسی » عواقب اعتیاد به خودارضایی را بدانید

عواقب اعتیاد به خودارضایی را بدانید

دکتر صفری نژاد درباره اعتیاد به خودارضایی گفت:« اگر فردی بطور فزاینده اقدام به عمل خودارضایی نماید بطوریکه سبب ایجاد مشکل در زندگی روزمره، تحصیل، اشتغال به کار و رابطه با همسر شود، معتاد به خودارضایی محسوب می گردد.» وی ادامه داد: « خودارضایی در تمامی فرهنگها، هم در مرد و هم در زن در تمامی سنین می تواند اتفاق بیفتد. هرگاه عمل خودارضایی سبب ایجاد اختلال در روند زندگی عادی مثل شغل، رابطه با خانواده و تحصیل شود، گفته می شود که فرد معتاد به خودارضایی است. در این افراد یک خواسته درونی آنها را بالاجبار بطرف خودارضایی می کشد.»

این جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری افزود: « افرادی که دارای یک یا چند تا از علائمی مثل جستجوی موارد پورنوگرافی بطور فزاینده، احساس شرمساری از عمل خودارضایی، ایجاد مشکل در رابطه با همسر بعلت خودارضایی، داشتن مشکل در بدست آوردن برانگیختگی جنسی، ایجاد مشکل در شغل و تحصیل و خودارضایی در مکان های نامناسب مثل دفتر کار، ماشین و مکان های عمومی هستند، باید از نظر اعتیاد به خود ارضائی بررسی شوند.»

وی در پاسخ به اینکه آیا اعتیاد به خودارضایی محدوده سنی خاصی دارد، گفت:« خیر. خودارضایی معمولا در اکثر موارد جهت ارضاء غرایض جنسی است. غریضه جنسی یکی از قوی ترین غرایض در نهاد بشر است و در مواردی که فرد نمی تواند نیازهای جنسی خود را از طریق رابطه جنسی طبیعی برطرف کند، روی به خودارضایی می آورد و در اکثر موارد پس از ازدواج دیگر خودارضایی ادامه پیدا نمی کند.»

وی درباره خودارضایی در کودکان و احتمال اعتیاد به آن گفت:« خودارضایی حتی در کودکان قبل از سن مدرسه نیز وجود دارد. خودارضایی گهگاه در کودکان بدلیل کنجکاوی است ولی اگر تداوم پیدا کند حالت مرضی بخود می گیرد. گاه علت خود ارضائی در کودکان ریشه روانی دارد، مثلا اگر موضوعی کودک را آزار دهد ممکن است روی به خودارضایی بیاورد. » دکتر صفری نژاد افزود:« وقتی یک کودک شروع به خودارضایی مداوم کرد بعید است که این عمل را در آینده متوقف نماید.»

وی در پاسخ به اینکه آیا خودارضایی در کودکان احتمال دارد موجب آسیب رسیدن به آلت تناسلی آنها شود، گفت:« خودارضایی بیشتر از اینکه در کودکان سبب آسیب شود، در نوجوانان و جوانان سبب آسیب می گردد. به سه علت آلت تناسلی در حین خودارضایی آسیب می بیند: استفاده از اشیاء مثل حلقه جهت خودارضایی، فشردن آلت تناسلی به سطوح سفت مثل کف زمین و دیوار و تا کردن آلت تناسلی در حالت نعوظ. »

این جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری خاطرنشان کرد:« کوچکترین آسیب به آلت تناسلی سبب پاره شدن بافت های فیبری پوشش آلت تناسلی شده و بعدها سبب یک بیماری خطرناک بنام بیماری پیرونی می شود که معمولا سیر آن بطرف ناتوانی جنسی کامل است.هرگونه آسیب به آلت تناسلی باید بلافاصله ترمیم شود و در صورتی که آسیب به آلت تناسلی وارد شد باید حتما هر چه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کرد و خجالت نباید مانع مراجعه به پزشک شود.»

وی درباره خودارضایی در سالمندان و عوارض آن گفت:« عوارض خودارضایی در سالمندان مثل افراد جوان و میانسال است و فرقی نمی کند. اخیرا بیماری 92 ساله داشتم که بعلت اختلال نعوظ مراجعه کرده بود. وقتی از وی سئوال کردم گفت که بعلت اختلال نعوظ نمی تواند خودارضایی کند و دچار افسردگی شده است. این مرد از 9 سالگی بطور مداوم خودارضایی می کرده است و می گفت که موارد متعددی بیش از 10 بار خود ارضائی در روز داشته است.»

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سلامت نیوز


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

بدون دیدگاه

  1. دکتر صفری نژاد با تشخیص غلط یکسال تمام باعث بروزاسترس شدید و ناراحتی اعصاب و عواقب بعد از آن برای من شد، یک زگیل معمولی و ساده در کشاله ران را ایشان اصرار داشت که زگیل تناسلی است!! و برای یک التهاب پروستات ساده سونوگرافی رکتال (مقعدی) نوشتند، همیشه هم بیماران را به آزمایشگاه پرتولب و سونوگرافی نظری معرفی میکنند!!! پس از چندین ماه استرس و نگرانی با مراجعه به چندین متخصص پوست و اورولوژیست و ویروس شناس همگی تشخیصهای وی را رد کرده و زگیل را با یک قطره اسید برداشتند و التهاب پروستات را بایک سونوگرافی ساده تشخیص وبا یک نسحه 5 روزه درمان کردند.
    فرستادن بیمار از همه جا بی خبر برای تستهای تخصصی مثل سونوگرافی رکتال با آن اذیت و هزینه بالا بدون طی کردن مراحل اولیه تشخیص مثل یک سونوگرافی ساده و یا فرستادن برای آزمایش اچ پی وی برای یک زگیل معمولی یا دلالت بر بی تجربگی و نا اگاهی پزشک میکند ویا مسایل دیگر…
    بنظرمن پزشک اورولوژیست نباید متخصص پوست هم بشود و به غلط با اعصاب و وقت و پول مردم بازی کند، تشخیص قطعی اچ پی وی کار اورولوژیست نیست!!! چون اساسا یک بیماری پوستی بوده و نیاز به تخصص پوست دارد، تمام زگیلها گل کلمی بوده و شباهت هایی به هم دارند ولی متخصص پوست بر اساس تجربیات خود با دیدن آن یک زگیل معمولی را از زگیل واگیردار تناسلی تشخیص میدهد، ایشان حتی سوال نکرد همسرت هم مبتلا شده یا نه؟ چرا که سالها بود که این زگیل اینجا بود و هیچ سرایتی هم نداشته!!

  2. خوب شدگفتین من هم دچارش بودم

  3. چرا ب جای من نظر میذاری بی شخصیت؟

  4. خوب شدی گفتی
    من قبلا اینجوری بودم 🙁

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *