خانه » اخبار روز » صحبت های لیلا حاتمی در جشنواره فیلم کن

صحبت های لیلا حاتمی در جشنواره فیلم کن

اعضای هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن پس از معرفی برگزیدگان در نشست خبری به بیان دیدگاه های خود درباره شصت وهفتمین دوره از این رویداد سینمایی پرداختند.

لیلا حاتمی و سایر اعضای هیات داوران بخش رقابتی پس از پایان مراسم اختتامیه جشنواره کن در یک نشست مطبوعاتی مقابل نمایندگان رسانه ها نشستند.

لیلا حاتمی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: بهترین راه برای تماشای فیلم ها، حضور به عنوان عضوی از هیات داوران است. نیازی نیست که دوباره بگویم من در میان کسانی بودم که سینما را به خوبی می شناسند و فیلم ها را با لذت قضاوت می کنند.

«نیکلاس وندینگ رفین»، کارگردان دانمارکی نیز این دوره از جشنواره کن را فوق العاده خواند و فیلم «مامی» را فیلمی حیرت انگیز و یک تحول تکنیکی در سینما معرفی کرد.

«گائل گارسیا برنال»، بازیگر و کارگردان اسپانیایی نیز درباره ماهیت فیلم های نمایش داده شده در جشنواره امسال کن اظهار کرد: تمامی فیلم ها دارای پیچیدگی های اجتماعی و سیاسی بودند. ما در جشنواره درباره فیلم ها بحث کردیم و من نیز هر روز احساس بهتری داشتم و به یاد دوران جوانی ام در مکزیک افتادم .

«سوفیا کاپولا» نیز تجربه حضور در میان اعضای هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن را فوق العاده خواند و فرصت تماشای فیلم ها و بحث پیرامون آنها را یک امتیاز ویژه دانست.

«ژئو دو یئون» نیز گفت: تلاش کردم ذهنیتی از پیش تعیین شده درباره فیلم ها نداشته باشم و از همه فیلم ها به همراه سایر اعضای هیات داوران لذت بردم و لحظات خاصی برایم رقم خورد.

«ویلیام دافوئه»، دیگر عضو هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن نیز با توصیف این فستیوال به عنوان یک تجربه خلاقانه، فیلم های حاضر در بخش رقابتی را انگیزه بخش خواند.

«کارول بوکه» نیز گفت، با سایر داوران درباره علایق مان صحبت کردیم و این بحث ها مرا بر آن داشته است که فیلم های بیشتری بسازم.

«ژانگ که جیا» نیز اظهار کرد: از تمام فیلم ها الهام گرفتم و به ویژه از فیلم «لوک گدار» و «خاویر دولان» تشکر می کنم.

«جین کمپیون» رئیس هیئت داوران نیز در انتهای نشست مطبوعاتی عنوان کرد: ما هرگز درباره جنسیت بحث نکردیم و همگی در یک سطح قرار داشتیم. هیئت داوران در انتخاب برندگان این موضوع را نیز در نظر نگرفت که چه کسی پیش از این از کن جایزه برده و چه کسی نبرده است؛ ما همه چیز را دوست داشتیم و من مایل بودم جوایز بیشتری می دادم.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *