خانه » اخبار روز » اجتماعی » ماجرای پیامک پورشه برای پزشکان چه بود؟

ماجرای پیامک پورشه برای پزشکان چه بود؟

باشگاه خبرنگاران جوان:  به ۸۹۸۹ عدد … را پيامک کن، امشب تا ساعت ۱۲. قرعه کشي يک دستگاه پورشه نظام پزشکي». اين پيامکي است که در هفته گذشته ميان برخي از اعضاي سازمان نظام پزشکي به ويژه پزشکان رد و بدل شد.

 تعدادي از پزشکان و اعضاي سازمان نظام پزشکي هم که حدس مي زنند اين پيامک که از طرف ساير همکاران شان براي آن ها ارسال شده است مي تواند صحت داشته باشد، عدد مورد نظر را به سامانه ۸۹۸۹ همراه اول پيامک کردند.

اقدامي که با اين جواب همراه بود: «پيام شما دريافت شد و در کمتر از ۳۰ دقيقه نتيجه اعلام خواهد شد.» اما با سپري شدن زمان اعلام شده اين پيامک براي مشترکان ارسال مي شود که «مشترک گرامي، سرويس آواي انتظار و آهنگ درخواست شده فعال شد. از اين پس به صورت ماهانه سرويس شما تمديد و مبلغ ۵ هزار ريال بابت آن دريافت خواهد شد.»

اين يعني خودروي پورشه اي که قرار بود شما در قرعه کشي آن شرکت کنيد به آهنگ پيشواز تبديل شده است. در ادامه اين ماجرا پزشکان با پي گيري متوجه مي شوند که بايد براي انصراف از اين سرويس شرکت همراه اول کد ديگري را به همان سامانه پيامک کنند. در نهايت اين سرويس با احتساب هزينه ۵ هزار ريالي غيرفعال مي شود اما در اين ميان اتفاقي رخ داده است: ارسال پيامکي با نام و اعتبار سازمان نظام پزشکي و به کام شرکت همراه اول. اين اتفاقات سبب شد تا خبرنگار خراسان پيگير موضوع شود.

براي قرعه کشي موتور گازي هم نداريم

اين موضوع را ابتدا در سازمان نظام پزشکي مشهد پي گيري مي کنيم. مدير اجرايي سازمان نظام پزشکي مشهد با اشاره به اين که ما حتي موتور گازي هم براي قرعه کشي نداريم چه برسد به خودروي پورشه مي گويد:چنين قرعه کشي هايي را در سابقه کاري سازمان نظام پزشکي به خاطر نمي آورم.

دکتر هادي بيژن نژاد مي افزايد: نتيجه ارسال اين پيامک هم به خوبي نشان مي دهد که از انجام اين طرح هيچ عوايدي نصيب نظام پزشکي نمي شود.

قصد سوء استفاده از نظام پزشکي و تخريب آن را داشته اند

در همين ارتباط مدير روابط عمومي سازمان نظام پزشکي کشور نيز با اشاره به اين که من هم اين پيامک را از طرف برخي دوستان دريافت کرده ام و در جريان آن قرار دارم ارسال اين پيامک از طرف سازمان را تکذيب مي کند و مي گويد: افرادي که اقدام به انتشار اوليه اين پيامک کرده اند قصد سوء استفاده از نام سازمان نظام پزشکي و تخريب آن را داشته اند.

سعيد علي آبادي مي افزايد: بدون شک افرادي قصد داشته اند تا در زمان برگزاري انتخابات سازمان نظام پزشکي حواشي اين چنيني ايجاد کنند که ما اين موضوع را از طريق حراست سازمان پي گيري خواهيم کرد.

وي ادامه مي دهد: سازمان نظام پزشکي داراي سامانه پيامکي مشخصي است که تمامي پزشکان شماره آن را دارند و در صورتي هم که قرار باشد طرحي اجرا شود اطلاعات آن را از طريق اين سامانه براي اعضا پيامک خواهيم کرد.

موضوع قابل پي گيري است

اما مدير روابط عمومي شرکت همراه اول که به نظر مي رسد در اين باره مي گويد: ارسال پيامک قرعه کشي پورشه را براي اولين بار است که از زبان شما مي شنوم.

حميدرضا آقاجاني با اشاره به اين که موضوع قابل پي گيري است مي گويد: در صورتي که اين پيامک از طريق سامانه هاي پيامکي مخابرات ارسال شده باشد قابليت پي گيري دارد که ما نيز اين موضوع را پي گيري خواهيم کرد.

پيامکي که آمد و رفت

فعال شدن آهنگ پيشواز براي مشترکاني که بدون آگاهي و بر پايه دريافت پيامک قرعه کشي نظام پزشکي اقدام به فعال سازي آن کرده اند، در نهايت با کسر ۵ هزار ريال خاتمه مي يابد، اما در اين ميان اين که منبع اوليه ارسال اين پيامک کجا بوده و شرکت همراه اول نيز از اين پيامک ها که به گفته مدير روابط عمومي آن نقشي در ارسال آن نداشته چقدر سود برده است موضوعاتي است که شايد قابل پي گيري و روشن شدن باشد. شايد هم نباشد!

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *