خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » کار خداپسندانه عابدزاده +عکس

کار خداپسندانه عابدزاده +عکس

بهار پایتخت و روزی با طعم آفتاب و گرما. تقویم تعدادی از کودکان این شهر درندشت دیروز به ثبت ثانیه هایی پر از حلاوت مشغول بود. به بهانه مقدمات سی و هشتمین نشست کافه فوتبال، جمعی از اهالی فوتبال راهی بیمارستان مرکز طبی کودکان در خیابان دکتر قریب شده بودند.

صادق درودگر، عزیزالله محمدی، حسن روشن، محمد پنجعلی، مجید حسینی کنگانی و شیدا دهداری (دختر زنده یاد پرویز دهداری) به آنجا رفته بودند تا برای سی و هشتمین گردهمایی کافه فوتبال که قرار است ۲۰ خرداد با مسابقه فوتبال کودکان تحت درمان در آن بیمارستان همراه باشد برنامه ریزی کنند.

کودکانی که به گفته رییس بیمارستان هر کدام به دلیل یک بیماری در آنجا بودند و همه عاشق فوتبال. قرار بود با دیدن فوتبالی ها سوپرایز شوند و البته همه حضار با دیدن یک چهره محبوب سوپرایز شدند.

در که باز شد مردی بلند بالا با لبخندی دوست داشتنی در قاب در ظاهر شد. احمد رضا عابدزاده به همراه پسرش امیر و همسرش آمده بودند که گل لبخند را بر لب این کودکان بنشانند.

بمب روحیه که وارد شد بیمارستان به هم ریخت. هر کس می خواست با عقاب آسیا عکس بیاندازد. می خواست با او حرف بزند و خاطره هایش را رج بزند.

کار خداپسندانه عابدزاده +عکس

احمدرضا میان آن جمعیت فقط می خندید. از آن دست خنده های ویران کننده ای که دلت را می کشاند به ملبورن تا همه آنچه از فوتبال و هیجان را به یاد داشته ای در کسری از ثانیه مرور کنی.

احمدرضا قبل از دیدن بچه ها برای هماهنگی وارد سالنی می شود که دیگر مدعوین هم آنجا هستند. با همه احوالپرسی می کند و سر به سر عزیزمحمدی می گذارد که من بخواهم با شما به برزیل بیایم چه کار باید کنم؟

بعد به رییس بیمارستان می گوید یکدست لباس پزشکی به من بدهید می خواهم با شکل و شمایل دکتر ها به دیدن بچه ها بیایم. حسن روشن میان حرف او می پرد و می گوید احمد جان تو را اینجا آورده اند که با همان تیپ خودت به دیدن بچه ها بروی اگر قرار به دکتر آوردن بود که خودمان دکتر فتح الله زاده را داشتیم!

شوخی و خنده های احمد رضا تمامی ندارد. شیدا دهداری برای گرفتن عکس با او و امیر و همسر عقاب به گوشه سالن می رود. احمدرضا دختر پرویز دهداری را نمی شناسد و همسرش او را معرفی می کند. قدر شناسی و احترام به استاد را می شود در آن لحظه دید.

احمدرضا از جا برمی خیزد و به گرمی با او احوالپرسی کرده و از وی عذر می خواهد. او رو به حضار می گوید: «من هر چه دارم از پرویز خان است. فوتبال ما نمی تواند او را فراموش کند»

کم کم نوبت دیدار با کودکان فرا می رسد. شیدا دهداری لباس و شلوارهای ورزشی تهیه کرده که مهمانان به دست می گیرند تا به کودکان بدهند. درب سالن که باز می شود بچه ها با دیدن مهمانان و به خصوص عابدزاده جیغ می کشند. صحنه جالبی است. انگار باورندارند او را از نزدیک می بینند.

نوبت معرفی که می رسد هر کس خودش را معرفی می کند و نوع بیماریش را هم می گوید. یکی دیابتی است، یکی مشکل کلیوی دارد و…

بعد میکروفن به احمدرضا می رسد می گوید: «من هم احمدرضا عابد زاده هستم. مثل شما ها یک بیماری سخت را گذرانده ام. خدا گاهی اوقات دوست دارد صدای بنده هایش را بشنود به آن ها یک بیماری می دهد تا بیشتر با هم حرف بزنند.»

حرف های صمیمانه احمدرضا بغض حضار را به دنبال داشت. همه به نوبت حرف زدند. دختر پرویز دهداری از مشکل کلیوی پدرش حرف زد و اینکه هیچ بیماری نمی تواند مانع از ورزش شود.

حرف ها که تمام می شود همه برای عکس گرفتن جمع می شوند. حالا خانواده ها هم آمده اند و بازار عکس گرفتن ها داغ است. احمدرضا که تا چند دقیقه قبل اصرار داشت عجله دارد و باید به یک قرار کاری برسد حالا میان کودکان نشسته و حتی موبایلش را هم به همسرش می دهد تا از او و آن بچه های دوست داشتنی عکس یادگاری بگیرد.

وقتی وارد زمین فوتبال می شوند ماجرا جالب تر می شود. محمد پنجعلی یک طرف و احمد رضا هم کاپیتان یک تیم دیگر است. بازیکنان خود را از میان بچه ها انتخاب می کنند. صدای خنده های احمدرضا همه را متوجه خود کرده است. پا به توپ می شود، دریبل می زند با پنجعلی کری می خواند و همه را به وجد آورده است. اویی که اصرار داشت باید به یک قرار کاری برسد حالا همسرش آن قرار را به او یادآوری می کند و او می گوید: «می رویم؛ دیر نمی شود. بگذار با بچه ها بازی کنیم.»

پنجعلی یک گل می زند و کلی کری می خواند. احمدرضا دست بردار نیست. امیر عابدزاده را صدا می زند و او را درون دروازه قرار می دهد. بعد ناگهان چشمش به کودک بیماری می افتد که روی ویلچر کنار خانواده اش نشسته.

احمدرضا آمد، بوسه ای به صورت آن کودک زد و ویلچرش را به دست گرفت و وارد زمین شد. توپ را میان چرخ های ویلچر قرار داد و در میان جیغ و شادی کودک ویلچر نشین به سمت دروازه رقیب حرکت کرد.

حالا دیگر کسی جلو دار عقاب نیست. او توپ و ویلچر را با هم به تور می رساند و گل مساوی را ثبت می کند. شادی کودک ویلچر نشین و خنده های در هم آمیخته او احمدرضا زیبا ترین تصویر روز است.

بازی که تمام می شود بازهم احمدرضا را می شود میان جمعیت دید. بچه ها همه او را صدا می زنند. با نام کوچک «احمدرضا» و او انگار همه قرار هایش را فراموش کرده و تاب دل کندن از آن جمع معصومانه را ندارد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

بدون دیدگاه

  1. سمیرا مسعودی

    احمد رضا عابدزاده یه دونست زنده باشی پهلوان دوست داریم قهرمان تا ابد تو ذهن و قلب همه ایرونیا جا داری

  2. تو ایران فقط عابدزاده ومهدوی کیا لایک دارن……..

  3. دورود بر انسانیتت

  4. زنده باد پهلوانی
    زنده باد احمد رضا عقاب زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *