خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » چطور یک رابطه عاشقانه را از راه دور حفظ کنیم

چطور یک رابطه عاشقانه را از راه دور حفظ کنیم

حفظ هر رابطه ای نیازمند تلاش و فداکاری است. رابطه های راه دور حتی چالش برانگیزتر هستند. نزدیکی احساسی و محبت فیزیکی پایه هایی هستند که روابط احساسی بر اساس آن ها شکل می گیرند. محبت فیزیکی از روابط راه دور حذف می شود و به این ترتیب زوج ها باید کیلومتر ها دور از هم، بدنبال ایجاد راه های دیگری باشند. حفظ یک رابطه ی راه دور نیاز به احساس مسئولیت هردو طرف دارد.

۱.ارتباط واقع گرایانه

در مورد اینکه رویکرد شما بعنوان یک زوج به دور بودن از یکدیگر برای مدت طولانی چه خواهد بود با هم صحبت کنید. این کار می تواند از اختلافات آینده جلوگیری کند و در حفظ رابطه عاشقانه شما بسیار موثر باشد.

۲.برنامه های روزانه خود را با یکدیگر هماهنگ کنید. برای این کار از تماس های بی پاسخ و زنگ خوردن بی موقع تلفن همراه پیشگیری می کند.

۳.یک برنامه ی هفتگی برای ارتباط ویژه داشته باشید. بعنوان مثال هر هفته در یک زمان خاص، می توانید چت تصویری یا تماس تلفنی داشته باشید. واقع بین باشید و سعی نکنید خیلی سفت و سخت از یک برنامه پیروی کنید. این برنامه صرفاً یک راهنما است برای اینکه مسیر را گم نکنید.

۴.در مورد نوشتن یک نامه یا ایمیل هفتگی یا ماهانه توافق کنید تا در آنها اتفاقاتی که فراموش شده اند یا از قلم افتاده اند را پوشش دهید.

ابتکار داشته باشید

۵.برای همسرتان بسته هایی شامل زیورآلات و نامه های محبت آمیز بفرستید. چیزهایی مانند عکس ، کارت پستال و نامه های عاشقانه به طرف مقابل یادآوردی می کنند که شما به فکرش هستید و این رابطه عاشقانه را با دوام تر می کند.

۶.کارت پستال های الکترونیک غافلگیر کننده بفرستید (کارت پستال های الکترونیک در اینترنت موجودند و بسیاری از آنها رایگان هستند) و به او یادآوری کنید که به فکرش هستید. یک کارت پستال شاد می تواند حال و هوای شما را بعد از یک بگو مگو عوض کند.

۷.عامل هیجان را به رابطه اضافه کنید. طرف مقابل را با دیدارهای سرزده غافلگیر کنید. زمانی را که برای با هم بودن اختصاص می دهید با تغییر فضا خاص کنید. می توانید جایی بین شهرهایی که هرکدام در آن هستید دیدار کنید و یک روز یا آخر هفته را با هم سپری کنید.

۸.زمانی که در کنار هم هستید با زیاد تنها گذاشتن همسرتان او را از خود نرنجانید و اگر مجبور هستید زمانهایی را بدون او سپری کنید حتما برای باهم بودنتان برنامه ریزی کنید تا با این برنامه ریزی به حفظ رابطه عاشقانه تان کمک کرده باشید.

نکات و هشدارها:

درباره احساسات واقعیتان رو راست باشید. از به زبان آوردن احساسات ترس و یا شک تان نترسید. این را در نظر داشته باشید که شما نمی توانید هر روز از لحظه به لحظه ی طرف مقابل آگاه باشید. به وفاداری و صداقت طرف مقابل اعتماد داشته باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: phow.ir

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *