خانه » اخبار روز » حمله به رئیس‌جمهور از تریبون نماز جمعه بر سر بهشت و جهنم

حمله به رئیس‌جمهور از تریبون نماز جمعه بر سر بهشت و جهنم

حسن روحانی، رئیس جمهور چندی پیش بدون اینکه به فرد و گروه خاصی اشاره یا کسی را متهم کند، گفته بود: «مردم را سر مسایل جزیی و بی خودی و بی جهت و با بهانه های واهی اذیت نکنیم و بگذاریم مردم راحت بوده و در سلامت روحی باشند، اینقدر در زندگی مردم مداخله نکنید، ولو به خاطر دلسوزی؛ بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند، نمی توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد! پیامبر(ص) شلاق در دست نداشت، پیامبر(ص) بشیر و نذیر بود و ما نیز باید بشیر و نذیر باشیم. همه باید کاری کنیم که آرامش در جامعه حاکم باشد.»

همان طور که انتظار می رفت این سخنان رئیس جمهور به مذاق برخی افراد و چهره های سیاسی که در مخالفت و انتقادهای تند و تیز و در برخی مواقع توهین آمیز و غرض ورزانه نسبت به دولت تدبیر و امید شهره هستند، خوش نیامده و واکنش تهدیدآمیز آنها را نسبت به دولت اعتدال برانگیخته است.

صبر حزب الله مدت دارد

آیت الله سید احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری، یکی از این افراد بود که در واکنش به اظهارات رئیس جمهور، گفته بود: «حرفی نزنید که اهل گناه جریحه دار شوند زیرا قرار نیست با زور کسی را بهشت ببریم. آمدند گفتند از اول تیر چنین و چنان می کنیم… آنان بدانند صبر حزب الله مدت دارد و وقتی صبر حزب الله تمام شود و اگر حضرت آقا اشاره ای کنند خواهند دید نشانی از فساد نخواهد ماند. می گویند بگذارید مردم به حال خودشان باشند و به زور به بهشت نبرید، چشم امربه معروف و نهی ازمنکر را تعطیل می کنیم و به آقای دزد و دختر و پسر بدحجاب می گوییم بچه خوبی باش. نمی خواهیم کسی را به زور به بهشت بفرستیم ولی شما با اظهارات خود جاده جهنم را برای کسی صاف نکنید.»

روزنامه «کیهان» نیز با انتشار گزارشی نسبت به این سخنان رئیس جمهور واکنش نشان داده بود و نوشت: «البته رییس جمهور در سخنان قابل تامل خود اشاره نکرد که چه کسانی در پی بردن مردم به بهشت با شلاق هستند و اساسا طرح چنین مباحث حاشیه سازی از سوی رییس قوه مجریه کشور، آن هم در همایش بیمه سلامت چه ضرورتی دارد؟»

همچنین سایت اصولگرای «مشرق نیوز» با طرح پرسش هایی از رئیس جمهور مبنی بر «اینکه مردم باید بهشت را انتخاب کنند حرف درستی است ولی شما چه راهی را برای رسیدن به بهشت موعود بنا کرده اید؟ آیا بهشت شما از رهگذر ماهواره و فیس بوک به دست می آید؟» خطاب به روحانی نوشته بود: «خود بهتر می دانید که افزایش پهنای باند عملا کار چندروز است اما زیرسازی استفاده صحیح از آن، آموزش سواد دیجیتال و بهره مندی از سبک زندگی مجازی کارهایی است که هم زمان می خواهد و هم تخصص و با وجود آنکه وظیفه شماست ظاهرا از آن عدول کرده اید.»

در کنار این واکنش ها، برخی رسانه ها نیز ضمن استقبال از اظهارات رئیس جمهور به انتقاد از مخالفان دولت پرداختند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ناجا نیز با بیان اینکه «اگر امروز به دلیل کوتاهی ما، یک جوان به راه بد بیفتد باید در آن دنیا پاسخگو باشیم»، گفته بود: «نمی توانیم با این تفکر که به ما چه ربطی دارد، بی تفاوت باشیم اما مجدداً تاکید می کنم که پلیس در حوزه خصوصی مردم، خانه آنها و… وارد نشده و حق ورود ندارد.»

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت هم در واکنش به انتقادهای احمد خاتمی، طی سخنانی که بیشتر نشان دهنده تلاش دولت برای کاستن از اختلافات در كشور بود، گفت: «نظر رئیس جمهوری بسیار شفاف و روشن است، پیامبر اکرم(ص) که بشیر و نذیر است کسی را به ضرب شمشیر به سمت بهشت نبرده است، بلکه با ارائه منطق افراد به اسلام گرویدند و اساساً پیامبر از راه قلوب اسلام را گسترش داد.» سخنگوی دولت در ادامه گفت که «نظر رئیس جمهوری همین است و آن بیانی که خطیب محترم جمعه بیان کردند، قصدشان به صحبت های آقای رئیس جمهوری نبوده است.» اما انتقادات جدید سیداحمد خاتمی از تریبون نماز جمعه تهران، خلاف تصور سخنگوی دولت را نشان می دهد.

با گذشت چند روز، انتقاد چهره های مشهور به مخالفت با دولت از اظهارات رئیس جمهور همچنان ادامه دارد و این بار از تریبون های نماز جمعه با لحنی هشدارآمیز به انتقاد از روحانی پرداخته اند. انتقادهایی که در برخی موارد با لحنی تند و توهین آمیز بیان شد.

برای راضی کردن هوس بازان حرف می زنید!

«امام جمعه مشهد با انتقاد از این جمله که “نمی خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم” گفت: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد.»

آیت الله احمد علم الهدی در خطبه های این هفته نماز جمعه مشهد مقدس در جوار ملکوتی ثامن الائمه(ع) با اشاره به اینکه «بنده با حمله، مسخره و استهزا جا نمی زنم و همچنان سر جایم ایستاده ام و می گویم شبکه های اجتماعی و ماهواره بایستی کنترل و یا ممنوع شوند»، افزود: این درست نیست حرف هایی که زمانی ادبیات کسانی بود که قصدشان این بود یک عده بی دین را دور هم جمع کنند و پشت سرشان راه بیاندازند و جریان فتنه را بوجود بیاورند و شعار نه غزه نه لبنان سر بدهند را به زبان بیاوریم.

علم الهدی ادامه داد: «اینکه می گوییم نمی خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم درست نیست چرا که اصلا مسیر فطری انسان ها بهشت است و اگر انسان ها با مسیر فطری خودشان حرکت کنند حتما به بهشت می روند و کار پیغمبر هم مبارزه با کسانی بود که قصد جلوگیری از رفتن مردم به بهشت را داشتند. شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند خواهیم ایستاد».

آیتالله علم الهدی افزود: «اینکه برخی می گویند زمان رسانه های تک صدایی گذشته باید به آنها گفت این حرف را برای چه کسانی می زنید مگر بی بی سی و تایمز تک صدا نیستند و آیا تایمز تک صدا یک صهیونیست نیست و این تک صدایی که می گویید این برای این نیست که از شما راضی باشند. آیا این حرف ها را برای یک عده غربی تک صدا می زنید و ما اگر در نماز جمعه نهی از منکر می کنیم می گویید وقت تک صدایی گذشته است و فکر می کنید با این حرف هایی که می زنید چه کسانی به دنبال شما راه می فتند، جز یک عده هوس باز که می خواهند به اوج لذت مستانی اشان برسند، اینها که جز ضرر چیزی نگذاشته اند.»

حکومت باید جاده صاف کن بهشت باشد

همچنین آیت الله سیداحمد خاتمی که جزء اولین کسانی بود که در برابر اظهارات رئیس جمهور موضع گرفت، این بار نیز از تریبون نماز جمعه تهران در واکنش به سخنان رئیس جمهور گفت: «مسئول محترمی گفته است به زور شلاق نمی توان مردم را راهی بهشت کرد، این جمله سه معنا دارد که ما یک معنی برداشت از آن را قبول داریم ولی دو معنی دیگر اشتباه است.»

آیت الله خاتمی که قبلا نیز گفته بود «این کنسرت های موسیقی غلط و قهر با خدا و اقدامی ضدفرهنگی است و با بعثت میانه ندارد»، این بار هم تاکید کرد: «به صراحت می گویم که مجلس گناه، کار ضدفرهنگی است، چه این مجلس گناه تحت عنوان کنسرت موسیقی باشد و چه تحت عنوان دیگر، این که جوان ها را جمع کنیم، دخترها و پسرها را جمع کنیم و دخترها بزک کرده باشند یا حجاب بسیار بد داشته و پول بیت المال را خرج کنیم این گونه مراسم درست نیست.»

وی در ادامه سخنان خود افزود: «مسئول محترمی گفته است به زور شلاق نمی توان مردم را راهی بهشت کرد. این جمله سه معنا را دارد؛ یک معنایش هم ما قبول داریم و آن معنا این است که مکتب ما مکتب منطق و استدلال است و مکتب شلاق نیست، سیره پیامبر(ص) هم همین بوده… اما این که آن را این طور معنی کنیم که مردم را آزاد بگذاریم هر کاری خواستند بکنند… به صراحت می گویم این معنی مورد تایید هیچکس نیست. اگر معنای این حرف این باشد که ما حتی موظف نیستیم جاده بهشت را صاف کنیم این معنی هم درست نیست. حکومت وظیفه دارد جاده را هموار کند برای بهشتی شدن مردم.»

پس گرفتن «رای مردم» از روحانی

در قزوین نیز خطیب نماز جمعه گفت: «اصرار نکنید مردم را به جهنم ببرید، همکار شیاطین نشوید و از آسیب رساندن به افکار قرآنی پرهیز کنید. در غیر این صورت مردم آراء خود را از کسانی که لیاقت ندارند پس می گیرند.»

جمله «مردم خود انتخاب کنند» را قبول ندارم

علاوه بر این، محمد تقی رهبر، امام جمعه اصفهان نیز در لحنی هشدرآمیز خطاب به رییس جمهور و وزیران با بیان اینکه «من از مسئولان فرهنگی کشور ناراحت هستم»، افزود: «روزنامه ای غلط می کند در خصوص غدیر بخواهد مطلبی کذب بنویسید. بعد آن روزنامه توقیف می شود و مسئول فرهنگی کشور از توقیف آن ابراز نارحتی می کند، مسئول دیگری در خصوص آزادی بیان و قلم و… صحبت می کند. اینها مارهای زخم خورده ای هستند که امروز از لانه سر برآورده اند.»

رهبر ادامه داد: «من جمله “مردم خود انتخاب کنند” را اصلا قبول ندارم حتی اگر رییس جمهور کشور گفته باشد من به آقای روحانی هشدار می دهم و توصیه می کنم برای رضای لیبرال ها کاری نکنید که جامعه و بسیجیان فکر کنند که نظام اسلامی از مواضع خود عقب نشینی کرده است.»

وی به وزرای دولت یازدهم هشدار داد و گفت: «آقایان وزرا و مسئولان دولت برخی مواضع را برای دلخوشی جریان های اصلاح طلبی می گیرند که مطمئن باشید چنین موضع گیری هایی برای خودتان ضرر دارد چراکه باید پاسخگوی جامعه و خدا باشید. ما به فرموده مقام معظم رهبری به مذاکرات خوش بین نیستیم اما از تیم هسته ای دفاع می کنیم. از دلواپسان نیز ممنونیم که جلسه می گیرند و نقد می کنند. ما نمی گوییم با شلاق کسی را به بهشت ببرند، اما می گوییم مسئولان عزیز بهتر است در این خصوص برنامه ریزی کنید.»

امام جمعه شهرستان بندر گز هم گفت: امام(ره) در فرانسه گفتند حکومت اسلامی وظیفه دارد همه را به بهشت هدایت کند، آیت الله مکارم شیرازی سخن رئیس جمهور را نسنجیده دانستند و باید گفت درهای جهنم را برای مردم باز نکنیم.

تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز بعد از نماز جمعه در جمع نمازگزاران کرمان، گفت: همانگونه که آیت الله جعفری در خطبه ها اشاره فرمودند، به کسب مکارم و محاسن اخلاق در جامعه نیاز داریم. اگر اخلاق نباشد، جامعه به جهنم تبدیل می شود و اخلاق است که رایحه بهشتی را به مشام انسان ها می رساند و خشونت های زندگی را به نرمی تبدیل می کند.

حسن روحانی، رئیس جمهور روز شنبه سوم خرداد در همایش بیمه همگانی گفته بود: «این قدر در زندگی مردم مداخله نکنید ولو به خاطر دلسوزی. بگذاریم مردم خودشان راه بهشت را انتخاب کنند. نمی توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد.»

در حالی که رئیس جمهور در راستای همان شعارها و وعده هایی سخن گفته است که در ایام تبلیغات انتخاباتی به مردم داده بود و با استقبال و رای مردم نیز مواجه شد اما تلاش دولت تدبیر و امید برای تحقق وعده هایش با واکنش برخی افراد و گروه های محافظه کاری مواجه شده است که بر کنترل و تشدید محدودیت های اجتماعی و فرهنگی و فضای بسته سیاسی اصرار دارند و در مقابل تلاش دولت اعتدال برای گشایش فضای کشور و خروج از فضای امنیتی جنجال ایجاد می کنند.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خرداد نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. لایک مثله همیشه

 2. اقایون محترم دلسوز
  مردم با اگاهی روحانی رو انتخاب کردن
  پس بهتره زیاد حرص نخورین

 3. درود به امامان جمعه که ساکت نشدند.
  خدایا کشورمونو از دست افراد بی لیاقت نجات بده
  الهی آمین

 4. یکسال از دولت ………………………..تدبیر وامید گذشت.
  خب چ خبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هنوزم باید دولت قبل رو سرزنش کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. متأسف كه هم اينجا جهنمو تجربه ميكنيم،هم اون دنيا،
  با همه امام جمعه ها مخالفمو روحاني مچكريم،اصلاح كن

 6. رئیس پور شیرازی

  اینم از رئیس جمهور لیبرال ما
  لیبرال دولتی یعنی این

 7. درود بر کسانی که حافظ واجبات دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر هستند.
  کسانی هم که بخاطر حب ریاست، واجبات و آیات الهی را زیر پا میگذارند: اولئک اصحاب النارهم فیها خالدون.
  سعی کنیم حرف هایمان و عملمان را خدا دوست داشته باشد و با خدا معامله کنیم نه با…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *