خانه » اخبار روز » خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

رئیس مرکز فرماندهی ومدیریت بحران شهر تهران گفت : در حادثه طوفان امروز تهران طبق آمار تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه، 5 نفر کشته و ۴۴ نفر مصدوم شدند.

صادقی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر همچنین افزود: یک نفر از کشته شدگان از پشت بام پرت شد ، دو نفر بر اثر ریزش مصالح ساختمانی یک نفر بر اثر قطع درخت و علت مرگ نفر دیگر نیز تا کنون مشخص نشده است.

این طوفان از ساعت 17 و 20 دقیقه از محدوده جنوب غرب تهران آغاز شد و کل فضای شهر تهران را در برگرفت و تا ساعت 17 و 55 دقیقه ادامه داشت که بعد از آن از شرق تهران خارج شد.

وی گفت: این طوفان در سطح بحران تعریف نمی شود و طوفانی محلی و حادثه معمولی بود .

صادقی افزود: در این حادثه نیاز به تشکیل ستاد مدیریت بحران نبود و فقط ستاد بحران مناطق مختلف شهر تهران برای پاکسازی فعال شدند .

وی در ادامه گفت: سازمان هواشناسی قطعا باید وقوع چنین حادثه و طوفانی را پیش بینی می کرد و به مردم و ستاد مدیریت بحران شهر تهران اطلاع می داد که چنین کاری را انجام نداد.

دریک پدیده جوی کم سابقه،هوای تهران ازحدود ساعت پنج بعد ازظهر بشدت منقلب شدوگردبادی مهیب مناطق مختلف این شهر را در برگرفت .بر اثر این گرد باد و پدیده جوی نادر ،اسمان تهران حدود ساعت پنج بعدازظهربرای دقایقی کاملا تاریک شد .با فروکش کردن شدت گرد بادبادشدید وباران اسمان تهران را دربرگرفت وبه تدریج از وخامت اوضاع کاسته شد.

افزایش تلفات طوفان تهران به ۵ کشته

معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تا این لحظه طوفان رخ داده در تهران ۳۰ نفر مجروح و ۵ کشته برجای گذاشته است.

مرتضی اکبرپور اظهار داشت: کارشناسان مدیریت بحران شهر تهران هم اکنون برای ارزیابی خسارات در سطح شهر حضور دارند چرا که در اثر پرتاب اجسام شکسته شدن درختان و واژگونی برخی از وسیله های سطح شهر خساراتی وارد شده است.

وی با بیان اینکه تا این لحظه طوفان رخ داده 30 مجروح و 5 کشته در پی داشته که ممکن است به تعداد این آمار افزوده شود، ادامه داد: در حال حاضر نمی توان برآوردی از میزان خسارت وارد شده اعلام کرد.

یکی از قربانیان طوفان تهران

ساعت ۵ عصر روز ۱۲ خرداد ۹۳، طوفان شدیدی، هوای تهران را زیر و رو کرد.

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

تهران تاریک شد/ طوفان قربانی گرفت

تهران در اتفاقی نادر و عجیب در ساعت 17:05 دقیقه تاریک شد. ابری قهوه ای رنگ و متراکم همراه با غبار غلیظ آسمان تهران را تیره کرد.

آسمان پایتخت به دلیل وزش باد شدید و گرد و خاک، برای لحظاتی تاریک شد.

در همین حال محمد اصغری کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: آسمان پایتخت به دلیل وزش باد در اطراف کلانشهر تهران و همچنین شدت گرفتن وزش باد در غرب کشور غبارآلود شده است.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: البته بخشی از شرایط آسمان تهران به دلیل افزایش ابر نیز هست.

در همین حال احمد وظیفه مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نیز اعلام کرد که این یک طوفان محلی است و در فصل بهار با باد شدید و گرد و غبار همراه است و پس از عبور آن بارش و سپس رگبار و رعد و برق ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این وضعیت تا دو ساعت ادامه دارد اظهار داشت: این توده از جنوب غرب شهر وارد شده و به سمت شرق و دماوند و فیروزکوه حرکت خواهد کرد.

گزارش های ابتدایی از خسارات این طوفان در سطح شهر تهران در قالب شکسته شدن شیشه ساختمان ها و شکستن و سقوط درختان و مسدودیت خیابان ها اعلام شده است.

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

به شهروندان توصیه می شود از بیرون رفتن و نزدیک شدن به جداره های شیشه ای ساختمان ها خودداری کنند. شنیده ها حاکی از آن است که تعدادی از درختان خیابان ولیعصر شکسته شده و مشکلاتی را برای خودروهای عبوری به وجود آورده است.

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

طوفان تهران در همان لحظات اولیه با شکستن شیشه پنجره ها و درختان همراه شد. برخی از چراغ های راهنمایی تقاطع های تهران نیز بر اثر طوفان از جا کنده شدند. شاهدان می گویند بسیاری از درختان خیابان ولیعصر نیز شکسته شدند.

خبر تکمیلی: افزایش تلفات طوفان تهران به 5 کشته +تصاویر یکی از قربانیان

شبکه خبر اعلام کرد، این طوفان بی سابقه تاکنون یک کشته و ده زخمی بر جای گذاشته شده است.

فرد فوت شده مرد 25 ساله تهرانی است که به دلیل اثابت نخاله های ساختمانی در منطقه جنت آباد شمالی فوت کرده است.

طوفان سهمگین تهران در راه سمنان است

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به وقوع طوفان سهمگین در تهران گفت: این طوفان خطرناک در ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه به شهر سمنان می رسد.

غلامرضا حسینی غربا در گفت و گو با تسنیم در سمنان، اظهار کرد: با توجه به اینکه طوفان مهیب تهران از این شهر عبور کرده است، این طوفان هم اکنون با سرعت به سمت استان سمنان می آید.

وی افزود: سرعت این طوفان بیش از 100 کیلومتر در ساعت اعلام شده و همراه با گرد و غبار شدید به استان سمنان می رسد.

مدیرکل هواشناسی با اشاره به سرعت این طوفان تصریح کرد: این طوفان مخرب بر اساس برآوردها در ساعت 8 و 20 دقیقه به سمنان می رسد.

وی به مردم توصیه کرد تا به طور جدی از ورود به معابر عمومی پرهیز کرده و تا عبور طوفان از سمنان در خانه های خود بمانند.

از ساعتی پیش طوفان و گردوغبار شدیدی آسمان تهران را درنوردید. حجم این گرد و غبار در آسمان تهران به حدی بالا است که میدان دید را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و آسمان شهر را تا حدی تاریک کرده است.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منابع: واحد مرکزی خبرفراروخبرگزاری تسنیم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. اره سعید از این طوفانا یزدم زیاد میاد ولی خوب مردم هرجایی به یه اب وهوایی عادت کردن دیگه واسه ما عادیه والبته هر اتفاقی هم بیافته کسی احوالی نمیپرسه ایران ومسولینشن دیگه جای تعجب نداره

 2. والا دو سه روز پیش گفتن مشهد طوفان میشه .. کلی زنگ زدن و پیامک که از خونه بیرون نرین … ماهم دربست نشستیم تو خونه تا این جناب طوفان بیاد …
  اما دریغ از یه گرد و غبار و بارون …. این چه وعضشه اخه ؟!!؟!؟

 3. وای خیلی وحشتناک بووود من ک داشتم از ترس سکته میکردم !!
  نمیدووونم چطور ممکنه یه همچین چیزی رو نشه پیش بینی کرد آخه ؟؟؟؟

 4. آهای دوستان یک طوفان اومده تو شهرتون اینهمه شلوغ نکنید
  ما در منطقه سیستان ۲۴۰روز طوفان گردوخاک با سرعت بالای ۱۲۰کیلومتر داریم صدامون در نمیاد
  هامون ما خشکیده مردم ما مهاجرت کردند تپه های ماسه ای هجوم آورده داخل خانه های ما گرما ی هوا شده ۵۰درجه بیکاری داره غوغا میکنه کشاورزی ،باغداری ، دامداری وهمه مشاغل از بین رفت وزارت خارجه ما نمیتونه حق آبه هیرمند را بگیره ما داریم فقط به خدا شکایتمان را میبریم هیچکی به داد مانمیرسه حالا تهران یک طوفانکی اومده همهرو به هم ریختند

 5. مقصر مردم بودن چرا باید بیرون از خونه باشن خخخخ
  مسئولین اصلا مقصر نیست اون کسی که وضعیت آب و هوا را به مردم باید بگه اصلا مقصر نیست ……………….

 6. اگه هواشناسی اینها رو به مردم میگفت میشد از اتفاقها مرگ و میر جلوگیری کرد ، …

 7. واقعا آدم از مرگ خودش با خبر نیست ؛ خدایا خودت حافظمون باش…….

 8. چرا مدیریت بحران یا هواشناسی به مردم اطلاع رسانی نمی کنند تا بتونیم از حوادثی که میدونیم قراره اتفاق بیفته خودمونو ایمن کنیم ، چرا اینقدر بی مسئولیت شدیم و احساس وظیفه نمی کنیم ، ما بارها و بارها شاهد اینگونه بی توجهی ها و اقدام نکردن ها در مورد آتش نشانی و اورژانس و …. بودیم ولی هیچ کس پاسخ گو نیست!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.