خانه » دانستنیهای خانواده » ازدواج با عشق‌های یک طرفه

ازدواج با عشق‌های یک طرفه

از همان روز که به خواستگاری تان آمده و رسما نامزد شما شده، برای ساختن این رابطه هر كاری كرده اید اما باز هم همه چیز آنطور كه می خواهید پیش نمی رود؟ احساس می كنید با وجود تمام علاقه ای كه به او دارید، چندان دوست تان ندارد یا این كه سرنوشت این رابطه برایش آنقدرها هم مهم نیست و گاهی به خودتان می گویید شاید همین روزها از ازدواج با شما منصرف شود؟

 

ازدواج با عشق های یک طرفه

 

یادتان نرود برای شما كه آینده تان را در گرو زندگی مشترک با او قرار داده اید، مورد توجه قرار گرفتن و دوست داشته شدن یك حق طبیعی است. برای این كه او را هم درگیر یك عشق واقعی كنید و برای نشان دادن حس واقعی آماده اش كنید،  راه های زیادی وجود دارد؛ بهتر است قبل از ناامید شدن این راه ها را امتحان كنید و بعد در مورد او و ارتباط تان قضاوت كنید.

 

با هم بخندید

 

نامزدتان را در تفریحات و فعالیت های تان دخیل كنید و اگر هم موفق نمی شوید، خودتان زحمت وارد شدن به تفریحات او را بكشید.مثلا از او بپرسید كه امروز دوست دارد وقتش را چطور بگذراند؟ اگر می خواهد یك مسابقه مهم فوتبال را ببیند با او همراه شوید یا اگر هوس دیدن یك فیلم را كرده با هم به سینما بروید.

 

اگر بخواهید خودتان مشغول كارهای تان باشید و او هم درگیر كارهای خودش، فاصله شما از این چیزی كه هست بیشتر خواهد شد. سعی كنید علائق مشترك تان را پررنگ تر كنید. اگر شما 2 آدم كاملا متفاوت با علائق و فعالیت های متفاوت باشید، هرگز نمی توانید آنطور كه می خواهید به دنیای یكدیگر وارد شوید.

 

خودتان را قربانی نكنید

 

به این بهانه كه می خواهید یك رابطه دوطرفه بسازید خود را بنده نامزدتان نكنید. فكر نكنید با امتیاز دادن های بی وقفه، او به این رابطه تكیه خواهد كرد و شما همه كس او خواهید شد. شما قرار است شریک زندگی او باشید نه کسی که همه مشکلاتش را تحمل می کند و شکایتی هم نمی کند. شخصیت و استقلال خودتان را حفظ كنید. هیچ مردی از این كه وقتش را با یك زن منفعل بگذراند احساس خوشبختی نمی كند. پس سعی كنید واقعا یك رابطه دو طرفه بسازید نه این كه با چشم گفتن همیشگی بخواهید دل او را به دست بیاورید.

 

سعی كنید تا آنجا كه می توانید در دسترش باشید اما این حق شماست كه چنین انتظاری را از او هم داشته باشید. اگر می بینید كه او تمایلی به این موضوع نشان نمی دهد، یكدفعه همه چیز را به هم نریزید بلكه سعی كنید با زیركی تعادلی در این بده  بستان ها به وجود بیاورید البته یادتان نرود كه قبل از قضاوت كردن باید نگاهی به شرایط او هم بیندازید. ممكن است این كه او وقت زیادی را برای بیرون رفتن با شما اختصاص نمی دهد برای تان نشانه بی علاقگی اش به شما باشد اما شاید هم شرایط كاری او در این روزها به شكلی است كه واقعا نمی تواند بیشتر از این شما را ببیند.

 

به اطرافیانش گره بخورید

 

سعی كنید در دوره نامزدی بیشتر به زندگی خصوصی اش وارد شوید. اینکه هنوز رسما ازدواج نکرده اید را بهانه نکنید چراکه نامزدی باید زمان تکمیل شناخت شما باشد. دوستانش را ببینید و تلاش كنید كه به جمع شان وارد شوید. هر چه بیشتر خودتان را در زندگی او جا دهید، نزدیكی شما به یكدیگر بیشتر خواهد شد. گاهی هم او را به جمع دوستان تان بیاورید یا وقتی كه می خواهید با خواهرتان و همسرش برای شام بیرون بروید او و یكی از اعضای خانواده یا دوست صمیمی اش را هم با خود همراه كنید. اجازه دهید كه بخشی از زندگی روزانه او باشید اما طوری رفتار نكنید كه از اصرارهای شما خسته و عصبی شود.

 

به خاطراتش وارد شوید

 

سعی كنید، تجربه های مشتركی داشته باشید. به یك محل جدید بروید و یك پیك نیك خوب را تجربه كنید. یك ورزش 2 نفره انتخاب كنید یا این كه قرار یك پیاده روی هر روزه را با هم بگذارید. سعی كنید بخشی از حافظه او شوید و برایش تداعی كننده شرایط یا مكان هایی باشید كه همیشه با هم تجربه شان می كنید. با هم به كنسرت های موسیقی بروید و آلبوم های جدید را تجربه كنید. با این كار شما كم كم بخشی از خاطره شنیداری او هم می شوید. شاید ابتدا او شما را درگیر همه قرارها و تفریحاتش نكند اما به مرور میل او به حضور شما بیشتر خواهد شد و زمانی كه لذت واقعی این تجربه های مشترك را حس كرد، بودن با شما برایش ارزش بیشتری خواهد داشت.

 

هفته ای فقط یك تغییر

 

به نامزدتان در این رابطه مسئولیت هایی بدهید. همانطور كه خودتان همه هوش و حواس تان به او و آرامشش است،  باید انتظارهایی هم داشته باشید. اگر ازدواج كرده اید او را در مسئولیت های خانه سهیم كرده و سعی كنید در مورد تصمیم گیری های اقتصادی و برنامه ریزی های آینده، خودتان را وارد میدان تصمیم گیری اش بكنید. اگر هم نامزد هستید و می بینید كه مرد آینده تان زیاده از حد از شما فاصله می گیرد، از او بخواهید كه گاهی دنبال تان بیاید، در مورد بعضی كارها و موضوعات برای تان تحقیق كند یا نظرش را در مورد كارهایی كه می خواهید انجام دهید بپرسید و وادارش كنید كه فكرش درگیر فعالیت های شما و آینده تان شود.

 

باز هم باید تاكید كنیم كه در سهیم كردن او اغراق نكرده و فكر نكنید یك روزه باید همه چیز تغییر كند. اگر شما هر هفته یك تغییر كوچك هم در این رابطه به وجود بیاورید یك برنده واقعی هستید. به او بگویید كه چه انتظاراتی از او و این رابطه دارید. سعی كنید بدون دعوا و گلایه های همیشگی، خودتان را به او بشناسانید.

 

هیچ وقت محبتش را رد نكنید. اگر پیشنهاد یك شام بیرون را می دهد نه نگویید و نخواهید با مراعات كردن های بیهوده فاصله خودتان با او را بیشتر كنید. از او بخواهید كه مثل شما به فكر برنامه ریزی های مشترك تان باشد یا این كه گاهی به شیوه ای كه دوست دارید و برایش توضیح داده اید به شما محبت كند.

 

با دنیای هم آشنا شوید

 

دوره های مشاوره 2نفره را تجربه كنید. با مطرح كردن خواسته ها و احساسات تان در كنار هم و در مقابل یك متخصص بی طرف هم یكدیگر را بیشتر بشناسید و هم با دنیای واقعی زنان و مردان هم آشنا شوید. شاید بد نباشد گاهی در كلاس ها و همایش های رایگانی كه برای زوج درمانی برگزار می شود هم شركت كنید و با یاد گرفتن فوت و فن گفت وگو با همسر یا نامزدتان، از این فاصله ای كه میان شما ایجاد شده كم كنید.

 

یا رومی روم؛ یا زنگی زنگ

 

نامزدی یک مرحله حساس از زندگی شماست. مرحله ای که در آن نمی توانید به بهانه های کوچک همه چیز را از بین ببرید و نباید هم دلایل بزرگی که به شما خطر یک زندگی ناموفق را گوشزد می کنند نادیده بگیرید. اگر برای ترك كردن این رابطه آماده نیستید پس باید راهی برای درست كردنش پیدا كنید. به نامزدتان بگویید كه چه رفتارهایی باعث آزرده شدن تان می شود، چه انتظاراتی از او دارید و حتی اگر واقعا از این فاصله نگران هستید، نگرانی تان را با او درمان بگذارید و بگویید كه نمی توانید آنطور كه می خواهید به سرنوشت این رابطه امیدوار باشید.

 

شاید همسر یا نامزدتان نداند كه چطور می تواند به شما نزدیك تر شود، پس با گفت وگو دوستی میان تان را عمیق تر كنید اما شاید او واقعا میلی به بهتر كردن این رابطه نداشته باشد. اگر شفاف با هم در مورد آینده و احساس تان حرف بزنید شاید بتوانید تصمیم منطقی تری بگیرید و بدانید كه شكاف میان شما 2 نفر پر شدنی است یا این كه بیش از آنچه فكر می كنید رابطه تان از دست رفته است.

منبع: زندگی ایده آل

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *