خانه » آرایش و زیبایی » دست‌های خود را جوان نگاه دارید

دست‌های خود را جوان نگاه دارید

برای پیشگیری یا درمان صورت سالخورده، محصولات متعددی در بازار پیدا می شود، اما درباره ی دست های سالخورده به سختی چیزی پیدا خواهید کرد.

حقیقت این است که دو اندامی که می توان از آن، سن واقعی یک خانم را فهمید، زانوها و دست های اوست! درست است که گمان می رود نمی توان پیری زانوها را اصلاح کرد، یا حداقل به این راحتی ها هم نیست، اما با یک روتین منظم مراقبت از پوست، می توان از سالخورده شدن دست ها پیشگیری کرد. راههای جوانسازی دست چیست ؟

راههای جوانسازی دست چیست ؟

در این مطلب راه هایی را برای مراقبت از دستتان خواهید آموخت که این موضوع را به مراتب برایتان تعدیل خواهد کرد.

۱. دستکش بپوشید

در زمستان، یا هر زمانی که دست هایتان در معرض آسیب قرار دارد (مثلا زمانی که در حال رسیدگی به گیاهانتان هستید یا ظرف می شویید) با پوشیدن یک جفت دستکش از دست هایتان محافظت کنید.

جوانسازی دست , راههای جوانسازی دست, جوان سازی دست, جوان کردن دست, جوان شدن دست, جوان شدن پوست دست

۲. کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید

بله درست است؛ کرم ضد آفتاب برای پوست های جوان تر راه حل خوبی است، چرا که محصولی برای پیشگیری است، نه درمان. برای پیشگیری از پیری پوست، از کرم ضد آفتاب بر روی صورتتان استفاده کنید، اما دست هایتان را نیز بی بهره نگذارید!از کرمی با SPF 15 یا SPF 30 استفاده نمایید.

با ما تبلیغ کنید

۳. هر شب مرطوب کننده استفاده کنید

تنها یک اقدام ساده مثل استفاده از کرم های مرطوب کننده، می تواند یک تغییر بزرگ در پوست شما بوجود بیاورد. پس از اینکه دوش گرفتید، یا پس از اینکه دست هایتان را شستید، از کرم دست استفاده کنید تا پوستی جوان پیدا کنید. قبل از اینکه هر کرمی را انتخاب کنید، حواستان باشد که تولید کلاژن جزو خاصیت های کرم مورد نظرتان باشد. این موضوع خیلی کمک می کند.

۴. کرم های بر پایه ی پپتید را امتحان کنید

با افزایش سن، به تدریج رگ های زیر پوست نمایان می شوند. بهمین دلیل پیشنهاد می شود از کرمی استفاده کنید که حاوی اجزائی همچون پپتید، رتینول و دیگر محرک های رشد باشند تا کمبود کلاژن را هدف قرار دهند.

۵. از آنتی اکسیدان ها غافل نباشید

برای پیشگیری از آسیب هایی که بخاطر خورشید دیده می شود (که پشت هر دو دست نیز همیشه تحت تابش نور خورشید است و به مرور لک های تیره ای به خود می بیند)، کرم یا سرمی به دست هایتان بمالید که حاوی آنتی اکسیدان باشد. این کرم ها از رسیدن اشعه ی UV به پوست و در نتیجه آسیب رساندن به آن جلوگیری می کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سرخاب سفیداب

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.