خانه » اخبار روز » زن جوان پشت پرده قتل شوهر

زن جوان پشت پرده قتل شوهر

زنی که شوهرش را با همدستی سه مرد به قتل رسانده بود چهار سال بعد از وقوع قتل برای بار دوم پای میز محاکمه رفت.

زنی به نام مریم تیر سال 89 به پلیس خبر داد شوهرش گم شده است. این زن گفت شوهرش سعید که کارمند بانک بود، از خانه خارج شد و دیگر برنگشت و به تلفنش هم جواب نمی دهد. جسد سعید چند روز بعد توسط پلیس در بیابان های شرق تهران پیدا شد مریم به ماموران گفت اطلاعی درباره قتل همسرش ندارد اما پدر و مادر مقتول بر نقش عروسشان در قتل سعید اصرار کردند. پدر مقتول گفت: «مریم و سعید از مدت ها قبل با هم درگیری داشتند و حتی یک بار تصمیم به جدایی گرفته بودند اما بعد پشیمان شدند من اطمینان دارم عروسم در این قتل نقش دارد.»

وقتی ماموران مریم را بازداشت کردند او همه اتهامات را رد کرد و گفت: «قبول دارم با شوهرم درگیری داشتم و اختلافات شدیدی بین ما بود اما نقشی در مرگ او نداشتم.»

زن جوان آزاد شد و دوسال تحقیقات پلیسی برای افشای هویت قاتل سعید به جایی نرسید تا اینکه مریم در سال91 یکبار دیگر با شکایت اولیای دم بازداشت شد. او این بار راز جنایت را فاش کرد و گفت: «اتهام قتل را قبول ندارم اما می دانم چه اتفاقی افتاده است مدت ها قبل با مردی به نام سجاد آشنا شدم و با هم ارتباط برقرار کردیم سجاد به من گفت باید با هم ازدواج کنیم و برای این کار نیاز است شوهرت را از سر راه برداریم ما می توانیم او را بکشیم.

گفتم از سعید جدا می شوم و نیازی نیست او را به قتل برسانیم اما فرهاد قبول نکرد و گفت او حضانت دخترت را می گیرد و از بچه ات دور می شوی، اینطور ما نمی توانیم با هم خوشبخت باشیم. او شخصی به نام پوریا را به من معرفی کرد و گفت خودت با او صحبت کن می دانم اگر تو از او بخواهی شوهرت را می کشد اما به حرف من گوش نمی دهد. من هم قبول کردم.» متهم ادامه داد: «با پوریا صحبت کردم 300 هزارتومان به او دادم تا سعید را بکشد. روز حادثه به من گفت سعید به قتل رسیده است. او گفت با همکاری دوستش به نام مهدی این کار را کرده است. بعد هم گفت جسد را به بیرون شهر برده اند.»

سه متهم دیگر با اعتراف مریم بازداشت شدند و تحقیقات از آنها انجام گرفت. پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهمان پای میز محاکمه رفتند پوریا متهم ردیف اول وقتی در جایگاه قرار گرفت اتهام قتل را قبول کرد و گفت: «با همکاری مهدی سعید را کشتیم من با مریم آشنا بودم و می دانستم او و سجاد با هم رابطه خوبی دارند و خیلی به هم وابسته هستند. چندبار آنها را با هم دیده بودم وقتی مریم 300هزارتومان به من داد قبول کردم شوهر او را بکشم با مهدی هماهنگ کردم و با هم سعید را به قتل رساندیم. سپس 300هزارتومان مواد خریدیم و کشیدیم.»

هرچند سجاد و مریم اتهام معاونت در قتل را رد کردند اما قضات رسیدگی کننده آنها را مجرم شناختند و مهدی و پوریا را با توجه به درخواست اولیای دم به اتهام مشارکت در قتل به قصاص و مریم و فرهاد را به حبس و شلاق محکوم کردند. با ارسال پرونده به دیوانعالی کشور رای صادره در مورد دو متهم ردیف اول به تایید رسید اما پرونده در خصوص مریم و سجاد نقض و به شعبه هم عرض فرستاده شد. روز گذشته مریم و سجاد پای میز محاکمه رفتند بعد از دفاع نماینده دادستان از کیفرخواست سجاد در جایگاه قرار گرفت. او اتهام معاونت در قتل را برای بار دوم رد کرد و گفت: مریم بود که درخواست کرد با من رابطه داشته باشد او مشتری مغازه ام بود و از این طریق با هم آشنا شدیم.

چند باری این درخواست را رد کردم اما او اصرار کرد بعد به من گفت باید با هم ازدواج کنیم پوریا دوست مریم بود و آنها همدیگر را از قبل می شناختند یک روز مریم به من گفت به پوریا پول داده تا شوهرش را بکشد و بعد هم خبر مرگ شوهرش را به من داد اول فکر کردم دروغ می گوید اما وقتی دیدم برای سعید مراسم ختم گرفته اند باور و حتی در مراسم هم شرکت کردم. نقشه قتل توسط مریم طراحی شد. من هیچ نقشی نداشتم و درخواست برائت دارم. مریم بی دلیل مرا درگیر این ماجرا کرد البته قبول دارم باهم رابطه داشتیم که آن هم به خواست مریم بود حتی به او گفتم می توانی از شوهرت جدا شوی چرا می خواهی او را بکشی اما جواب داد شوهرم دخترم را از من می گیرد. بازهم تاکید می کنم مرگ سعید ربطی به من ندارد و اصلا در جریان آن نبودم.» بنابر این گزارش ادامه رسیدگی به پرونده به آینده موکول شد.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.