خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

بالکن، پاسیو و حیاط خلوت: در این فصل که هوا مطبوع تر و روز ها طولانی تر است وقت گذراندن در حیاط پشتی راهی عالی برای لذت بردن از بعد از ظهر های طولانی تابستان است. اما در مورد دردسر های فضای بیرونی مانند باران، تگرگ، و آفتاب داغ چه؟ در این مطلب به 9 نكته اشاره می كنیم كه به شما كمك می كند وقت خود را در فضاهای بیرونی خانه راحت تر و بهتر بگذرانید.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

1. دقیقا آن چه از فضای بیرونی خانه خود توقع دارید را مشخص كنید. این مسئله به نظر بدیهی می رسد، اما خیلی ساده می توان فضایی را برای هدفی مشخص طراحی كرد (مثلا یك اتاق غذاخوری در فضای بیرونی) اما آن چه واقعا به دنبال آن هستید چیزی كاملا متفاوت بوده باشد (مانند جایی كه بتوانید در آن وقت بگذرانید و با دوستان خود گفتگو كنید). خیلی ساده می توان ترجیحات خود را در اولویت قرار داد و یا از آن ها چشم پوشی كرد، برای مثال بعضی عاشق فضای باز هستند اما برخی دیگر به باد و آفتاب حساسند و یا برخی عاشق تفریح كردن با دیگران هستند در حالی كه برخی دیگر تنهایی را می پسندند. سعی كنید پیش از انجام هر كاری به سوالات زیر پاسخی دقیق بدهید تا هدف روشنی از آن چه به دنبال آن هستید داشته باشید:

. آیا ترجیح می دهید در حیاط وقت خود را با خانواده و دوستان بگذرانید یا تنها باشید؟

. چگونه می خواهید از فضای بیرونی خانه خود استفاده كنید: برای غذا پختن، غذا خوردن، استراحت كردن، و یا بازی كردن؟ یا می خواهید تركیبی از همه این ها باشد؟

. دوست دارید نحوه دسترسی فضای داخلی به فضای بیرونی چگونه باشد؟

. دوست دارید در فضای باز بنشینید و یا فضایی سرپوشیده را ترجیح می دهید؟

. حریم و خلوت شما چقدر مهم است؟

. در چه زمانی از روز می خواهید از فضای بیرونی استفاده كنید؟

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

2. مقابله با حشرات. اگر پشه ها در فضای بیرونی شما یك مسئله و مشكل هستند و می خواهید از فضای بیرونی خانه لذت ببرید مقابله با این مسئله نكته ای حیاتی است. استفاده از حصار شیشه ای یكی از راه های حل این مسئله است. راه های دیگر برای خلاص شدن از شر حشرات به شرح زیر است:

سعی كنید هیچ آب راكدی در ملك شما وجود نداشته باشد. حتی یك گلدان پر از آب باران می تواند فضایی برای پرورش حشرات باشد.

سعی كنید امكانات آبی موجود در ملك در جریان باشند تا راكد.

از پنكه های سقفی استفاده كنید: پشه ها اصلا علاقه ای به هوای در جریان ندارند.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

3. از پارچه ها و مصالح مخصوص فضای بیرونی در فضاهای روباز استفاده كنید. در یك ایوان سرپوشیده می توانید از مبلمان ظریف تر و بالشتك ها و كوسن های معمولی استفاده كنید. اما اگر فضای نشیمن شما روباز است باید از پارچه ها و مبلمانی استفاده كنید كه مخصوص فضاهای بیرونی تولید شده اند. این گونه پارچه ها معمولا گران تر هستند اما در معرض نور خورشید كم رنگ و پوسیده نمی شوند، لك نمی شوند، و آب داخل آن ها نمی رود. كوسن ها و بالشتك های مخصوص فضاهای بیرونی از موادی پر می شوند كه آب به سختی وارد آن ها می شود و به همین دلیل سنگین نمی شوند.

4. از كوسن ها و بالشتك ها مراقبت كنید تا خیس نشوند. اگرچه كوسن ها و بالشتك های مخصوص فضاهای بیرونی در برابر باران مقاوم هستند، اما برای مدتی پس از بارش باران مرطوب می مانند. برای جلوگیری از نشستن روی بالشتك های نمناك، فضاهایی را مخصوص نگهداری از آن ها در فضای زیرین نیمكت ها طراحی كنید تا هنگامی كه حس می كنید هوا بارانی خواهد شد آن ها را در این فضا قرار دهید. اگر دارای هر نوع صندلی تاشو سبك وزن هستید (مانند عكس بالا) آن ها را در زیر برآمدگی دیوارها قرار دهید. اگر فضای بیرونی شما خیلی از خانه دور است، از نیمكت های نگهدارنده ضدآب استفاده كنید و تمامی بالشتك ها و كوسن ها را در آن قرار دهید. هم چنین برخی از بالشتك ها را می توانید در زیر میز وسط بگذارید.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

5. از صدای آب استفاده كنید. صدای آب صداهای مزاحم پیرامون خانه را در خود هضم می كند. یك فواره در محل نشیمن خود در فضای بیرونی نصب كنید و از فضای آرام پیرامون خود لذت ببرید.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

6. از سایه بان استفاده كنید. نشستن زیر نور خورشید در یك روز گرم تابستانی بدون سایه بان فقط برای 5 دقیقه لذت بخش است. پس از این 5 دقیقه شما و مهمانان تان سریع به سمت داخل خانه سرازیر می شوید. راه های زیادی برای اضافه كردن سایه بان در فضای بیرونی وجود دارد مانند استفاده از چترهای ساده، پارچه ها، شبكه های توری، یا استفاده از سایه درخت یا یك آلاچیق.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

7. وسایل غذاخوری مخصوص فضای بیرونی را در كنار هم قرار دهید. اگر این وسایل را یك جا جمع كرده باشید بیش تر انگیزه غذاخوردن در فضای بیرونی خانه خود را خواهید داشت. سعی كنید این وسایل را در درون یك سبد یا یك سینی بزرگ دسته دار قرار دهید تا بتوانید به سرعت و بی دردسر آن را به فضای بیرون خانه منتقل كنید. فقط ممكن است چیزهایی را بخواهید در بین این وسایل قرار دهید:

لیوان ها و بشقاب های نشكن

یك پارچ آب

دستمال های بزرگ

شمع، كبریت، و یا فندك

پشه كش برای دور كردن پشه ها از كنار غذا

ظروف پذیرایی مخصوص فضاهای بیرونی

دربازكن

8. چند پتو برای شب های سرد در دسترس داشته باشید. چند پتو را در كنار در نگه دارید- پتوهای مسافرتی، لحاف های سبك وزن، یا پارچه های ضخیم- و در شب های سرد به مهمانان تان بدهید. قطعا در آن لحظه چیزی بیش از این پتوها آن ها را خوشحال نخواهد كرد.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

9. نورپردازی را فراموش نكنید. نورپردازی درست در شب می تواند ساده ترین فضاهای بیرونی را تبدیل به فضایی زنده و شاداب كند. سعی كنید یك منبع نوری را در زیر نیمكت ها قرار دهید تا نوری ملایم ایجاد شود و چند چراغ فانوسی را در نزدیكی میز غذاخوری قرار دهید. نورپردازی در فضایی دورتر می تواند فضار را بزرگ تر و پررمز و رازتر به نظر برساند.

راههایی برای لذت بردن از فضای بیرونی خانه -بخش اول

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: چیدانه

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.