خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » روش های شاد بودن و شاد زیستن

روش های شاد بودن و شاد زیستن

عبادت کردن رمز شادی

یکی از راه هایی که تنش را از افراد دور می كند و باعث تقویت روحیه شادابی افراد می شود عبادت و مناجات است…

هرکس با توجه به عمق اعتقادش از طریق نماز خواندن، دعا کردن، روزه گرفتن، مراقبه یا قرآن خواندن می تواند آرامش بیشتری را وارد روح و روانش کند و از تاثیرات عمیق و بادوام آن در زندگی شخصی اش بهره ببرد. چون تا زمانی که درونتان آرام نباشد، نمی توانید شادمانی واقعی را تجربه کنید.

قدرت پذیرش

حتی اگر انسان کاملی هم نباشید خود را بپذیرید اما در بیشتر اوقات افراد درون خود را با بیرون شخص دیگری مقایسه می کنند. در واقع ظواهر زندگی باعث می شود ما در بیشتر اوقات احساس کم بودن و ناکافی بودن کنیم و همین مقایسه های پیش پا افتاده روی شادکامی ما تاثیر معکوس بگذارد. ارزش وجودی خودتان را با آنچه که دارید و به دست می آورید نسنجید بلکه خودتان و دیگران را هرطور که هستند دوست بدارید و بپذیرید.

ارتباط های سهیم و سازنده

ارتباط های صحیح و سازنده بین فردی و اجتماعی میتواند نقش مهمی در ایجاد حس مثبت در درون افراد داشته باشد و به تخلیه بسیاری از هیجانات منفی کمک کند. احساس تعلق به خانواده ی فامیل یا شبکه ای از دوستان بسیار مفید و کارساز است. از این طریق استرس کمتری را تجربه خواهید کرد. از خودتان بپرسید چه چیزی در زندگی تان به شما انرژی و معنا می دهد. جواب هر شخص به این سوال با دیگران متفاوت است. برای شخصی مذهب، برای شخصی دیگر مادر و پدر بودن و برای عده ای شغل خوب است. دنبال معنای زندگی تان باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: زندگی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.