خانه » دانستنیهای خانواده » ۷ گام تا زندگی عاشقانه

۷ گام تا زندگی عاشقانه

رابطه بين زن و شوهرها، رابطه بسيار پيچيده اي است. نکات ظريف بي شماري وجود دارد که با رعايت نکردن آن ها، يک مسئله يا حتي يک مشکل کوچک به يک دعواي بزرگ يا يک بحث و مشاجره بيهوده تبديل مي شود. زن و شوهرها بايد مسائلي را در زندگي بدانند و رعايت کنند تا بتوانند براي سال هاي طولاني در کنار هم لحظه هاي شاد و عاشقانه اي داشته باشند. به گزارش جام جم آنلاين دوران متاهلي از زيباترين دوران زندگي براي هر مرد و زني است. زوج ها براي زيباتر شدن اين دوران از زندگي، بايد نکاتي را هميشه در نظر داشته باشند که به دوام و بهتر شدن رابطه آن ها با همسرشان کمک مي کند. در ادامه به ۷ مورد از نکاتي که بايد براي عاشقانه تر شدن زندگي مشترک تان رعايت کنيد، اشاره مي شود.

از معجزه مهرباني استفاده کنيد

اين روزها زندگي همه ما بسيار شلوغ است و همه مان مشغله هاي کاري و فکري بسياري داريم. گاهي تحت فشار و سختي ها يادمان مي رود مهرباني هاي خود را نثار همسرمان کنيم. شما بايد سعي کنيد مهرباني را به يکي از رفتارهاي دايمي خود در زندگي با همسرتان تبديل کنيد. هرچه بيشتر به همسرتان مهرباني کنيد، مهرباني بيشتري هم دريافت مي کنيد. همچنين بايد توجه داشته باشيد که محبت، رابطه ميان انسان ها را قوي تر مي کند.

درباره همسرتان زود قضاوت نکنيد

اين را به ياد داشته باشيد هيچ فردي، خوشبخت مطلق نيست. همه افراد، روزهاي خوب و بد در زندگي شان دارند. طبيعت زندگي همين است که در کنار خوبي ها، بدي ها وجود دارند. برخي روزها هستند که آدم ها حوصله هيچ کاري را ندارند. شما به عنوان همسر، بايد اين مسئله را درک کنيد و بدانيد که نمي شود هميشه همه چيز خوب باشد و لبخند و شادي در خانه جريان داشته باشد. خود شما هم گاهي به قدري مشغله و دل مشغولي داريد که نمي توانيد به اندازه کافي براي همسرتان وقت بگذاريد. در چنين مواقعي، خيلي زود قضاوت نکنيد. اگر يک روز همسرتان به شما کمتر توجه کرد، به اين معني نيست که ديگر دوست تان ندارد يا از شما خسته شده است.

در جمع بحث يا دعوا نکنيد

شک نکنيد که همه زن و شوهرها در زندگي با يکديگر با اختلاف هايي مواجه مي شوند. قرار نيست هر چه شما دوست داريد، همسرتان هم دوست داشته باشد يا برعکس. تفاهم نداشتن در همه زندگي ها وجود دارد. با اين که هر ۲ نفر شما اين اختلاف نظرها را قبول داريد، دليلي وجود ندارد جلوي ديگران آن ها را مطرح کنيد. وقتي جلوي ديگران بحث مي کنيد، شايد خودتان پس از مدتي آن را فراموش کنيد، اما اين مسئله در ذهن ديگران مي ماند و اين موجب بدنامي شما و همسرتان مي شود. وجهه اجتماعي خود را براي مسائل ساده يا حتي مهم خراب نکنيد. مشاجره ها يا بحث کردن درباره مسائلي که با هم اختلاف داريد را در خانه و به دور از جمع هاي دوستانه و فاميلي انجام دهيد.

همسرتان را به راحتي ببخشيد

زن و شوهرهايي که به راحتي مي توانند به خاطر مسائل کم اهميت يکديگر را ببخشند، رابطه عاطفي طولاني تر و قوي تري با هم دارند. بايد اين درک را داشته باشيد که هيچ فردي کامل نيست. همه انسان ها اشتباه مي کنند و بايد اين واقعيت را پذيرفت و درک کرد. با اين ديد، مي توانيد عشق بيشتري به همسر خود بورزيد و از آرامش بيشتري در ارتباط با همسرتان بهره بگيريد.

هميشه با هم بخنديد

احساسات خوب، به ويژه خنديدن موجب سر حال آمدن روح مي شود. وقتي با همسرتان که دوستش داريد، مي خنديد و از رويدادهاي شاد و لحظه هاي ناب لذت مي بريد، يک مهر تاييد روي استحکام رابطه عاشقانه خود با همسرتان مي زنيد. براي هم لطيفه تعريف کنيد؛ کليپ هاي خنده دار تماشا کنيد. به مکان هاي شاد و هيجان انگيز برويد و از ته دل با هم و در کنار هم به زيبايي هاي دنيا بخنديد.

رک و بدون کنايه با همسرتان حرف بزنيد

شما بايد خواسته ها و نيازهاي خود را به زبان بياوريد و سپس انتظار برآورده شدن آن ها را از همسرتان داشته باشيد. اين مشکل بين بسياري از زوج ها وجود دارد که خيال مي کنند همسرشان بايد خودش بفهمد که الان آن ها چه مي خواهند يا چه نيازي دارند! نه اين طور نيست خيلي رک و صريح درباره علاقه مندي ها، نيازها، خواسته ها و ايده هاي خود با همسرتان حرف بزنيد. با هم همفکري کنيد و براي انجام و برآورده کردن آن ها با هم تلاش کنيد. قرار نيست براي هم معما طرح کنيد و ببينيد همسرتان اين قدر آي کيو دارد که بداند در گوشه مغز شما چه مي گذرد؟!

تعهدتان را به صورت عملي نشان دهيد

يکي از مهم ترين مسائلي که در رابطه زن و شوهري بايد رعايت کرد، تعهد است. وقتي شما قبول مي کنيد که ازدواج کنيد يعني متعهد مي شويد و قول مي دهيد در همه لحظه هاي شادي و غم در کنار همسرتان باشيد و به طور طبيعي بايد در جريان زندگي هم اين تعهد را به صورت عملي نشان بدهيد. زن و مرد بايد بتوانند به يکديگر تکيه و اعتماد کنند و بايد بدانيد که تعهد، هسته اصلي تداوم ارتباط عاشقانه بين زن و شوهر است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خراسان نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *