پنج شنبه 21 فروردین 1399
خانه » اخبار روز » قصاص صاحبخانه برای قتل مستاجر

قصاص صاحبخانه برای قتل مستاجر

مردی که مستاجر خود را به قتل رسانده بود با تایید حکم قصاص در دیوانعالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

این پرونده از سه سال قبل همزمان با کشف جنازه مرد جوانی به جریان افتاد و کارآگاهان جنایی استان فارس وقتی در محل حادثه حضور یافتند پیکر غرق در خون مردی به نام فرهاد را مشاهده کردند که هدف ضربه چاقو قرار گرفته بود. آنها در بررسی های مقدماتی دریافتند این مرد مقابل خانه اش کشته شده است. هیچ یک از اهالی محل شاهد صحنه جنایت نبودند و اطلاعاتی در این خصوص نداشتند.

افسران جنایی در تحقیقات خود پی بردند فرهاد در آن خانه مستاجر بوده و به همین دلیل تصمیم گرفتند از صاحبخانه وی تحقیق کنند اما متوجه شدند مرد صاحبخانه به نام مجید از زمان وقوع قتل به طرز مرموزی ناپدید شده است. اعضای خانواده او با ابراز بی اطلاعی از نحوه قتل فرهاد گفتند: «این مرد مدتی طولانی مستاجر ما بود و مشکلی نیز با هم نداشتیم و از علت قتل او بی اطلاع هستیم.» آنها همچنین توضیح قانع کننده ای درباره علت غیبت مجید ندادند.

به این ترتیب مجید به عنوان مظنون اصلی پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و کارآگاهان سعی کردند ردپایی از این مرد به دست بیاورند و مخفیگاه او را شناسایی کنند اما قبل از اینکه تحقیقات در این خصوص به نتیجه برسد مجید همراه برادرش به پلیس مراجعه و خود را تسلیم کرد. متهم در بازجویی ها اعتراف کرد مستاجرش را به قتل رسانده است. او همچنین گفت برادرش نیز با وی همدست است. دو متهم بعد از ثبت اعترافات اولیه شان به بازسازی صحنه قتل پرداختند و پرونده بعد از تکمیل تحقیقات مقدماتی در اختیار قضات دادگاه کیفری استان فارس قرار گرفت.

نماینده دادستان در جلسه دادگاه گزارشی را از پرونده خواند و خواستار مجازات متهمان شد همچنین اولیای دم خواسته شان را مبنی بر قصاص متهم مطرح کردند. در ادامه وقتی نوبت به مجید رسید تا از خودش دفاع کند، اتهام قتل را یک بار دیگر قبول کرد و گفت: «فرهاد مدتی طولانی مستاجر ما بود اما از چندی قبل از قتل با هم دچار اختلاف شدیم و مشکلاتمان روزبه روز بیشتر می شد تا اینکه روز حادثه باز هم با یکدیگر درگیر شدیم. فرهاد فحاشی کرد و من که عصبانی شده بودم چاقویی را که همراه داشتم از جیبم بیرون کشیدم و ضربه ای به او زدم البته به هیچ وجه قصد نداشتم قتل را انجام بدهم و فقط از روی عصبانیت او را زدم. بعد از اینکه فرهاد روی زمین افتاد و دیدم خون آلود شده است ترسیدم و با رهاکردن جسد در خیابان به سرعت فرار کردم.»

متهم گفت: «از کاری که کرده ام پشیمان هستم من به هیچ وجه نمی خواستم مستاجرم کشته شود.»

هیات قضات بعد از شنیدن اظهارات متهم و وکیل مدافعش برای صدور رای وارد شور شدند. آنها به اتفاق آرا مجید را گناهکار تشخیص دادند و وی را با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم کردند. مجید به رای صادره اعتراض کرد و به این ترتیب پرونده به دیوانعالی کشور فرستاده شد. قضات دیوانعالی نیز بعد از بررسی پرونده حکم صادره را قانونی تشخیص دادند و تایید کردند. متهم اکنون در یک قدمی چوبه دار قرار گرفته است و اگر نتواند رضایت اولیای دم را جلب کند به دار آویخته خواهد شد.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.