خانه » کودک و والدین » روانشناسی کودکان » برای آرام کردن کودکان از موسیقی استفاده کنید!

برای آرام کردن کودکان از موسیقی استفاده کنید!

والدین اغلب به دنبال راهی هستند تا کودکان خود را آرام کنند. تحقیقات نشان داده که موسیقی به همان اندازه که بر والدین تاثیر می گذارد، روی کودکان نیز اثر می کند. بنابراین والدینی که خود از موسیقی لذت می برند می توانند از آن برای آرام کردن کودکشان استفاده کنند.

1. چه نوع موسیقی می خواهید برای کودکتان پخش کنید؟ تحقیقات نشان داده که پاپ، موسیقی تاثیرگذاری است که می تواند کودکان را آرام کند، اما شما می توانید هر نوع موسیقی که می پسندید را برای او بگذارید. مهم نیست آرام یا تند، مخصوص کودکان یا بزرگسالان باشد، هر موسیقی که شما با آن احساس راحتی می کنید، برای کودک شما نیز مناسب است.

2. از آهنگ های مختلف استفاده کنید. اگر اخیرا آلبومی منتشر شده است، بروید و آن را بخرید و به همراه کودک خود گوش دهید. فروشگاههایی را که موسیقی مخصوص کودکان را می فروشند، فراموش نکنید.

3. یک موسیقی خاص را هر روز برای کودکتان پخش کنید. گاه می توانید یک آهنگ را به آهنگی دیگر اما در همان سبک تغییر دهید. با این روش کودک شما عادت می کند تا هر روز به یک موسیقی خاص گوش دهد و در صورت خاموش بودنش، به دنبال آن بگردد. هنگام پخش موسیقی کودکان راحت تر به خواب می روند.

4. زمانی که کودکتان استرس دارد یا می خواهد بخوابد، برای او موسیقی پخش کنید. حتی می توانید این کار را برای زمان بازی او نیز انجام دهید. این راه او را آرام و تمرکز او را بیشتر خواهد کرد.

5. حداقل یک بار در روز برای او لالایی بخوانید. کودکان به طور طبیعی نسبت به صدای والدینشان عکس العمل نشان می دهند زیرا با آن آشنا هستند. هنگامی که والدین برای کودکشان آهنگی آرام و دلنشین می خوانند، کودک آرام می شود. والدین می توانند از لالایی های مخصوص به خود یا لالایی های قدیمی و رایج استفاده کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: نی نی بان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اختلال خواب کودکان

اختلال خواب کودکان و علت های آن

خواب از نظر پزشکی، عبارتست از دوره های نسبتاً بی حرکت طولانی که در آنها …

بدون دیدگاه

  1. بیشترآهنگهای شاد که کودک ازسن یک سالگی به نماز قرآن جذب شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *