خانه » کودک و والدین » نوزادان شیر خشکی بیشتر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند

نوزادان شیر خشکی بیشتر دچار مشکلات گوارشی می‌شوند

غلامرضا حاتمی، رئیس انجمن کودکان ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه تحقیقات مختلف در سراسر دنیا مزایای شیر مادر را اثبات کرده اند، گفت: نوزادان باید از ساعات اولیه تولد از نعمت شیر مادر برخوردار باشند، چرا که از این طریق می توان میزان مرگ و میر نوزادان را تا حد زیادی کاهش داد.

وی ادامه داد: طبق تحقیقات، کودکانی که تا دو سال از شیر مادر تغذیه می کنند، احتمال ابتلای آن ها به سرطان و مشکلات گوارشی کمتر است.

حاتمی با بیان اینکه شیر مادر بهترین غذا در زمان ابتلای نوزادان به اسهال است، عنوان کرد: برخی از مادران در زمان اسهال کودک خود، شیر دادن به او را قطع می کنند، در حالی که این کار یک اشتباه محض است، چرا که مواد مفید موجود در شیر مادر خود می تواند در درمان اسهال نقش بسزایی داشته باشد.

وی در خصوص مصرف شیر خشک در نوزادان عنوان کرد: کودکانی که به هر دلیل از مصرف شیر مادر محروم هستند و نیاز به مصرف شیر خشک دارند، علاوه بر هزینه های اختصاصی که برای خانواده دارد و باعث احتمال بروز اسهال در آن ها و در نتیجه مراجعات مکرر به پزشک و بستری شدن کودک در بیمارستان را به دنبال خواهد داشت.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *