خانه » اخبار روز » اجتماعی » ردیابی سوسیس خوک در بازار داخلی!

ردیابی سوسیس خوک در بازار داخلی!

در حالي كه محاسن و فوايد فراوان بهداشتي غذاهاي حلال بسياري از غير مسلمانان را هم مشتري اين نوع از غذاها كرده و در حال حاضر برندي تحت عنوان «حلال» در دنيا شكل گرفته است، توزيع كنسرو سوسيس گوشت خوك در برخي سوپر ماركت ها موجب شده است تا وزارت بهداشت در نامه اي به ستاد مبارزه با قاچاق كالا براي جلوگيري از توزيع و جمع آوري اين كنسروها اقدام كند.

توزيع و حتي سرو برخي غذاهاي حرام در برخي از رستوران ها اتفاقي است كه هر از چند گاهي رخ مي دهد. سرو خرچنگ، لابستر و حتي هشت پا در منوي سيني دريايي برخي رستوران ها مواردي است كه از چند سال پيش گاهي خبرساز مي شود؛ با وجود اين، همچنان باب تخلف باز است و حالا شاهد توزيع كنسرو سوسيس با گوشت خوك در سوپر ماركت هاي مناطقي نظير شمال شهر تهران هستيم؛ كنسروي كه بنا به تأكيد رسول ديناروند، رئيس سازمان غذا و دارو و معاون وزير بهداشت جزو محصولات و فر آورده هايي است كه بدون مجوز و به صورت قاچاق وارد كشور مي شوند و حكايت اين فر آورده هاي غير مجاز به كنسرو سوسيس خوك ختم نمي شود و نمونه هاي اين چنيني را مي توان در سوپر ماركت هاي شمال شهر تهران مشاهده كرد.

برند حلال در دنيا؛ غذاي حرام در ايران

در برخي سوپر ماركت هاي لوكس نه فقط كالاها و خوراكي هاي مجاز كه گاهي وقت ها كالاهاي غير مجاز هم مي فروشند؛ فر آورده هايي كه همين غير مجاز بودنشان موجب مي شود تا قيمت هايشان بالاتر رفته و سود بيشتري را عايد فروشنده كنند. طبقه بندي وسيع و تنوع كالاهاي اين قبيل مغازه ها درست شبيه برخي رستوران هاي متخلف فضاي مناسبي است تا خوراكي هاي زير ميزي را لابه لايش پنهان كرده و آنها را به مشتريان خاص عرضه كنند.

چند سال پيش نيز حسن بيادي از وجود 160 رستوران توزيع كننده غذاهاي حرام در تهران خبر داده بود. توزيع و ارائه غذاهاي حرام در كشور در حالي صورت مي گيرد كه در تمام كشورهاي دنيا به دليل مشكلات و عوارض غذاهاي حرام گرايش گسترده اي به سمت توليد و عرضه غذاهاي حلال شكل گرفته است تا جايي كه حتي برند «حلال» يك برند جهاني است كه مشخص مي كند محصول يا فر آورده بر اساس قوانين شرع اسلام تهيه شده است.

عرضه سوسيس گوشت خوك در برخي سوپر ماركت ها

براساس گزارش سازمان غذا و دارو به ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز، نوعي كنسرو سوسيس در شيشه با نام تجاري Boklunder اخيراً به صورت قاچاق وارد كشورمان شده و در سطح عرضه نيز مشاهده شده است. در نامه دكتر هدايت حسيني، معاون غذاي سازمان غذا و دارو به ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و رئيس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، تأكيد شده است كه اين كنسرو خارجي، حاوي گوشت خوك بوده و به همين خاطر غير قابل ورود و غير قابل عرضه است و با توجه به اهميت موضوع از نظر شرعي و سلامتي مصرف كنندگان بايد با صدور دستورات لازم در اسرع وقت نسبت به جمع آوري آن از سطح عرضه اقدام شود. دكتر رسول ديناروند، رئيس سازمان غذا و دارو و معاون وزير بهداشت در توضيح بيشتر اين موضوع گفت: اين محصولات به عنوان فر آورده هاي بدون مجوز به صورت قاچاق وارد كشور مي شود و از اين نمونه ها در كشور وجود دارد.

وي با بيان اينكه از قبيل اين فر آورده هاي غيرمجاز در برخي سوپر ماركت هاي شمال تهران ديده مي شود، افزود: وجود اين گونه فر آورده ها آن هم در سوپر ماركت ها، كاملاً غيرقانوني است.

واردات قاچاق اين كالاها به كشور موجب مي شود تا به دليل رعايت نشدن شرايط نگهداري و اصول بهداشتي، اين فر آورده ها به غير از چالش حرام بودن، ناسالم هم باشند.

گوشت خوك منتقل كننده بيماري هاي خطرناك

براي بررسي دلايل حرام بودن گوشت خوك و عوارض اين ماده به سراغ دكتر سيد ضياء الدين مظهري، مدير گروه تغذيه دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات و عضو سابق هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران مي رويم تا از نگاه علم تغذيه اين موضوع را بررسي كنيم. وي با تأكيد بر اينكه خوك حيواني است كه از همه چيز حتي نجاست تغذيه مي كند، مي افزايد: بديهي است وقتي حيواني با مواد نجس پرورش يابد طبيعتاً در خوي او نيز اين مسئله نفوذ كرده و به طور غير مستقيم به مصرف كننده نيز منتقل مي شود. بنا به تأكيد مظهري گوشت خوك انتقال دهنده نوعي بيماري خطرناك انگلي به نام «ترشين» است كه به خصوص در نواحي گرمسيري مي تواند عوارض بسيار خطرناكي را ايجاد كند. به گفته اين متخصص تغذيه اين بيماري از طريق گردش خون به تمام ارگان هاي بدن از جمله قلب و چشم حمله مي كند و به آنها آسيب مي رساند.

تأثير غذاي حرام بر روح از ديد علم تغذيه

اين استاد دانشگاه با تأكيد بر فوايد دستورات دين مبين اسلام مي افزايد: نه فقط انرژي بلكه نيروي دفاعي و مغز و فكر ما هم از غذايي كه مي خوريم تأمين مي شود بنابراين لقمه ما صد در صد بر مسائل روح و روان مان تأثيرگذار است به گونه اي كه افرادي كه از غذاهاي حلال و متنوع مصرف مي كنند، حليم تر و مهربان تر بوده و كمتر حالت تهاجمي دارند تا كساني كه از غذاهاي غير حلال مصرف مي كنند. اين استاد دانشگاه بخش مهمي از پشت پرده قاچاق و توليد غذاهاي حرامي همچون گوشت خوك را اينگونه شرح مي دهد: پرورش گوشت خوك با توجه به زمان كوتاه وزن گيري، تعدد بچه ها و هزينه پايين پرورش به خاطر همه چيز خوار بودن موجب مي شود تا اين صنعت از نظر اقتصادي كاملاً به صرفه باشد. يقيناً آنچه موجب مي شود تا چنين تخلفاتي شكل بگيرد نيز همين مسئله سودآوري است.

گردآورنده: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : روزنامه جوان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *