خانه » کامپیوتر و اینترنت » پیامهای خصوصی در Viber و Whatsapp توسط پلیس فتا قابل کنترل است

پیامهای خصوصی در Viber و Whatsapp توسط پلیس فتا قابل کنترل است

سردار سيدکمال هاديانفر در رابطه با پيام هايي توهين آميزي که در فضاهاي مجازي در مورد امام خميني (ره) منتشر شده است، افزود: از پرونده هايي که پليس فتا پيگيري کرده و به نتيجه رسيده است، بايد بدانيد که پيام هاي خصوصي در وايبر، واتس آپ و… توسط پليس فتا قابل کنترل است.

وي به دستگيري افردي که منشاء شايعه موضوع جريمه هاي رانندگي و آسپرين بوده و به عنوان اولين نفر اين موضوعات را در فضاي مجازي منتشر کرده بودند، اشاره کرد و گفت: شناسايي کساني که منشاء انتشار پيام هاي توهين آميز به امام خميني (ره) هستند، نيز روال خودش را طي مي کند ولي در حال حاضر مرکز ملي کميسيون تعيين مصاديق مجرمانه در اين زمينه مسئول است و در آخرين جلسه کميسيون عالي امنيت که تشکيل شد در مر کز ملي، نامه اي به دو سازمان در اين زمينه ابلاغ شد که به طور جد با اين پديد برخورد شود( موضوع پيام هاي منتسب به امام و ناهنجاري هاي شبکه) که گفتند، با عواملش برخورد شود و ساير دستگاه هاي امنيتي نيز اين اقدام را انجام مي دهند.

رئيس پليس فتا ناجا در رابطه با نقض حريم خصوصي و سوء استفاده از اطلاعات افراد در شبکه هاي مبتني بر تلفن همراه مانند وايبر و لاين و واتس آپ و لزوم فيلتر اين فضاها اظهار داشت: پليس فتا مرجع فيلتر واتس آپ و وايبر و ساير شبکه ها نيست ولي در صورتي که کميسيون مرکز ملي فضاي مجازي بخواهد در اين زمينه تصميمي بگيرد ما هم مسائل و پرونده هايي که در اين رابطه داريم را مطرح مي کنيم. اما مساله اي که واضح و مبرهن است، اينکه سامانه ها، رسانه ها و برخي برنامه هايي که بر گوشي هاي تلفن همراه نصب شده شده، آسيب هاي فراواني را براي خانواده ها به همراه داشته است.

وي با بيان اينکه پرونده هاي زيادي در پليس هاي فتاي سراسر کشور در رابطه با نقض حريم خصوصي افراد به ويژه بانوان که اغفال مسائل دوست يابي و همسريابي شده اند، تشکيل شده است و در محاکم قضايي اين پرونده ها در حال بررسي است، افزود: ما مرجع تصميم فيلتر نيستيم ولي کميسيون مرکز ملي فضاي مجازي يا مصاديق مجرمانه بايد تشکيل جلسه دهد و اگر لازم باشد ماهم مصداق هاي پليسي جهت فيلتر اين برنامه ها داريم و مي توانيم بيان کنيم که چقدر اين مساله براي کشور مشکل ايجاد کرده يا چقدر در اين رابطه آسيب و تهديد براي کشور وجود دارد.

لزوم ايجاد زيرساخت هاي امنيتي قبل از توسعه فناوري 3G در تلفن همراه

رئيس پليس فتاي ناجا همچنين در مورد موضع پليس در خصوص گسترش فناوري 3G در تلفن همراه به نسیم گفت: ما مخالف گسترش 3G از طريق همراه اول نيستيم و نظر ما حمايت بر توسعه و فرصت هايي است که در اين زمينه به وجود مي آيد و از اين موضوع به شدت استقبال مي کنيم.

سردار هاديانفر اضافه کرد: معتقديم زيرساخت هاي فني و امنيتي 3G بايد فراهم شود. يعني وزارت فناوري و اطلاعات حتما بايد زير ساخت هاي امنيتي را تهيه و متناسب با آن توسعه را انجام دهند. بنده نيز اين موضوع را طي جلسه حضوري با آقاي وزير مطرح کردم و به ايشان گفتم که پليس از هرگونه توسعه در کشور مشروط بر فراهم شدن زيرساخت هاي امنيتي حمايت مي کند.

وي تاکيد داشت: بايد اين مساله را بپذيريم که در هيچ کشوري قبل از اينکه زيرساخت امنيتي فراهم نشده، توسعه زياد معنا ندارد. چراکه بيش از اينکه مردم بهره مند شوند، مجرمين از اين شرايط استفاده کرده و موجب مزاحمت براي مردم و کاربران مي شوند.

امنيت سايبري سازمان هاي حساس تقويت مي شود

اين مقام مسئول در پليس در مورد سرنوشت پرونده حملات سايبري به برخي دستگاه هاي دولتي مانند وزارت نفت، بيان داشت: حمله سايبري هميشه وجود دارد و قطع نمي شود. هکرها به صورت فردي، گروهي يا سازمان يافته ممکن است سازمان ها را از لحاظ سايبري تهديد کنند. لذا تمهيدات لازم در اين رابطه اتخاذ شده و زير ساخت هاي لازم و امنيتي سازمان هاي حساس، مهم و حياتي کشور تقويت شده و همراه تقويت مي شود.

سردار هاديانفر امنيت را يک فرآيند دانست و گفت: امنيت محصول نيست و بايد يه آن توجه داشت. پليس فتا پيگير حمله سايبري به چندين سازمان بوده که قبلا انجام شده است و IP مربوط با اين موضوع را شناسايي کرديم و به امريکايي ها داديم و در مجامع مختلف از آنها خواستيم که صاحب IP را معرفي کنند ولي آنها رسما به ما اعلام کردند که دستگاه امنيتي شان اجازه چنين اقدامي را نمي دهد ولي ما هنوز از آن تلاش دست برنداشته ايم و از طريق اينترپل پيگير موضوع هستيم.

گردآوری: مجله اینترتی پارسی وان

منبع: تیک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *