خانه » اخبار روز » عشق اول یک بازیگر تبدیل به زن دوم شد!

عشق اول یک بازیگر تبدیل به زن دوم شد!

خبرگزاری مهر: امیرحسین رستمی بازیگر نقش دکتر سامان در “دختران حوا” نسبت به حذفیات این سریال از ابتدای ساخت تا پخش انتقاد کرد.

امیرحسین رستمی بازیگر “دختران حوا” که کار خود در عرصه بازیگری را با نقشی منفی در فیلم سینمایی “رئیس” به کارگردانی مسعود کیمیایی آغاز کرده، درباره حضور در یک نقش منفی دیگر این بار در تلویزیون اظهار کرد: جالب اینکه دومین کارم “خاک آشنا” نیز که برای بهمن فرمان آرا بازی کردم منفی بودم. اما با ورود به تلویزیون فضای کارم تغییر کرد و آثاری که در آنها دیده شدم، طنز بود.

وی افزود: در واقع کارم را در تلویزیون با “مرد هزار چهره” آغاز کردم و بعد از آن در “شمس المعماره” با شکور ظاهر شدم. بعد از آن توقف کردم و نقشی جدی در “وضعیت سفید” ساخته حمید نعمت الله داشتم. “نون و ریحون” و “سه پنج دو” نیز آثاری بودند که در ادامه با حسین سهیلی زاده در آنها همکاری داشتم.

عشق اول یک بازیگر تبدیل به زن دوم شد!

این بازیگر با اشاره به بازی در فیلم سینمایی “سورپرایز” که امکان حضور در جشنواره امسال را نیافته است در این باره توضیح داد: فیلم های با موضوع خیانت امسال در جشنواره فجر پذیرفته نشدند. در حالی که کار ما یک ملودرام روانشناسانه بود که تمی از خیانت داشت. اما در جمع بندی نهایی دارای پیام های مثبتی بود و بیس علمی داشت.

رستمی با بیان اینکه برای ماه رمضان حضور در یک سریال به او پیشنهاد شده بود، یادآور شد: همزمان برای حضور در سریال “دختران حوا” ساخته سهیلی زاده نیز دعوت شده بودم. او وقتی اشتیاق مرا دید اعلام کرد بار درام قصه بر دوش شخصیتی است که ایفای آن را به من می سپرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در “دختران حوا” با فیلمنامه کامل، کار را شروع کردید و شخصیت شما کاملا شکل گرفته بود یا خیر، تصریح کرد: ما یک طرح کلی داشتیم که جزئیات در آن مشخص نشده بود. مثلا من نمی دانستم قرار است از نقطه آ به چه نقطه ای بروم. در قصه اولیه قرار بود من با عشق اولم روبرو شوم که در قصه آن را به همسر دوم تبدیل کردند تا مثلث عشقی ایجاد نشود. من حتی نمی دانستم قرار است با کدام همسر به خارج از کشور بروم!

بازیگر نقش دکتر سامان در سریال “دختران حوا” اظهار کرد: من اولین نفری بودم که با این پروژه قرارداد بستم. جالب است برایتان بگویم بار اول سهیلی زاده به من گفت نقشی برایم در ذهن دارد و از من خواست فیلمنامه را بخوانم و من هم نقش مدنظرم را به او بگویم. نقشی که من انتخاب کردم دقیقا همانی بود که سهیلی زاده برایم در نظر گرفته بود.

عشق اول یک بازیگر تبدیل به زن دوم شد!

وی ادامه داد: البته من این شرط را داشتم که نقش منفی بازی نمی کنم که منفی هم تمام شود. از تکرار نقش ها هم بدم می آید. کسی که در بازیگری مدام یک نقش را بازی می کند و همان را ادامه می دهد، به بازیگری مثل کارمندی نگاه می کند. در حالی که هنر مقوله ای است که بر اساس غافلگیری شکل می گیرد. تعداد نقش های مشابه شکور که بعد از “شمس العماره” بازی در آنها را رد کردم، از دستم در رفته است. تعداد زیادی فیلم سینمایی برای نقش های مشابه نیز به من پیشنهاد شد.

رستمی با بیان اینکه از ابتدا تکلیف نقش او و یکتا ناصر تا انتهای سریال مشخص نشده بوده، تأکید کرد: کار ما دو نفر خیلی سخت بود. چون تکلیفمان را شش دانگ نمی دانستیم. خود من خبر نداشتم قرار است با همسر اولم باشم یا دومی. خط قصه هم تغییر پیدا می کند. مثلا میانه های کار می فهمیدم من محصول بهزیستی بودم. خب این اتفاقات به درام قصه صدمه می زند. در حالی که ما می توانیم قصه مان را بگوییم و بگذاریم مخاطب خودش نتیجه بگیرد کار چه کسی درست است و چه کسی نادرست.

این بازیگر تصریح کرد: به این شکل مخاطب به شخصیت من با چشم منفی نگاه می کند. سامان در دوران دانشجویی  عاشق کسی است که در قصه زن دومش معرفی می شود. آنها عشق و حق یکدیگر بودند اما پدر دختر نمی گذارد به یکدیگر برسند و او را به کانادا می برد. بعدها این خانم بر اساس یک اتفاق برمی گردد و می خواهد عشق خود را پس بگیرد اما از یک طرف پدرش نیز ممکن است آن طرف به زندان برود و به پول نیاز دارد و او باید بین عشق و پدرش یکی را انتخاب کند.

وی با اشاره به اینکه نویسنده ها چیزی در یکی از قسمت های قصه می کارند تا در قسمت هایی بعدی آن را برداشت کنند، گفت: اما وقتی کاشت حذف می شود، قطعا برداشتی نیز نخواهیم داشت و فرمول ها از بین می رود. مثلا چرا سامان همسری انتخاب کرده که مثل عشق دوران جوانی اش چشمان رنگی دارد؟ چرا سراغ فرد متفاوتی نرفته؟ این نشان می دهد او هنوز به عشق اولش پایبند و دنبال کسی بوده که همان خصوصیات فیزیکی را داشته باشد.

عشق اول یک بازیگر تبدیل به زن دوم شد!

رستمی خاطرنشان کرد: با حذفیات بیننده گمراه می شود. مثلا نمی فهمد مشکل سامان با دکتر که ایرج راد نقش آن را  بازی می کند چیست؟ مشکل دقیقا این است که سامان محصول پرورشگاه است. در قصه می بینیم که او نه پدر دارد نه مادر. دکتر این را نمی پذیرد و تحقیرش می کند. در حالی که خود سامان معتقد است وقتی نه پدر پولداری داشته، نه خانواده ای، اینکه درس خوانده و دانشگاه قبول شده ارزشمند است. از طرفی دکتر هم فرصتی ایجاد کرده که در بیمارستان او زودتر رشد کند اما این موضوع دلیل نمی شود که کسی را تحقیر کنیم.

وی با انتقاد از حذفیاتی که بر متن و بعدها قسمت های ساخته شده اعمال شد، تصریح کرد: ابتدا قرار بود سریال 45 قسمت باشد اما بعد به 34 قسمت تبدیل شد. با این حال زمان پخش ما نیز مدام به تعویق افتاد. در پخش هم که چهار قسمت از کار را حذف کردند.

رستمی در پایان، تیتراژ ابتدایی و انتهایی “دختران حوا” را چکید ه ای از زندگی دکتر سامان معرفی کرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *