خانه » سرگرمی » دانستنیها » از کاربرد های غیر معمول و مفید نوشابه!

از کاربرد های غیر معمول و مفید نوشابه!

پاک کننده قابلمه

 

کف بیشتر قابلمه ها سیاه می شوند. نوشابه کف آن بریزید و برای مدتی بگذارید بماند. سپس، قابلمه را به طور معمولی بشویید، می بینید که نوشابه باعث از بین رفته لکه های سیاه کف آن شده است.

 

پاک کننده زنگ زدگی

 

فلزهایی که زنگ زده اند را به مدت یک شب درون نوشابه بگذارید تا خیس بخورد و صبح آن را تمیز کنید. زنگارهای موجود از آن جدا و به راحتی پاک می شوند.

 

پاک کننده دستشویی

 

به مایع پاک کننده دستشویی خود نوشابه نیز اضافه کنید. این کار روند تمیز شدن آن را سرعت می بخشد.

 

پاک کننده شیشه

 

به جای استفاده از مایع شیشه پاک کن، یک بار نیز نوشابه را امتحان کنید. آن را روی شیشه بریزد و با دستمال پاک کنید. نوشابه باعث از بین رفتن چربی و آلودگی می شود.

 

پاک کننده لکه لباس

 

نوشابه را درست روی لکه لباس بریزید و اجازه دهید خیس بخورد. رنگ لکه در نتیجه رنگ نوشابه، از بین می رود. و بعد از انداختن لباس داخل ماشین لباسشویی، به کلی تمیز خواهد شد.

 

یخ زدای شیشه جلوی اتومبیل

 

از این پس دیگر نیاز نیست در صبح های زمستان که شیشه جلوی اتومبیل شما در اثر سرما یخ زده است، زمان و انرژی زیادی برای از بین بردن یخ شیشه صرف کنید. یک شیشه نوشابه را روی شیشه جلوی اتومبیل خالی کنید و بعد از دو تا سه دقیقه یخ ها آب و پاک کردن آنها آسان می شود.

 

تقویت چمن

 

هنگامی که نوشابه کربنات خود را از دست می دهد، آن را روی کمپوست (مخلوط نباتات – کود آلی) بریزید تا میکروارگانیسم ها از بین بروند و کمپوست شما به یک کود قوی تبدیل شود. به این ترتیب، می توانید از آن برای تقویت چمن و باغچه خود استفاده کنید. البته فقط یک قوطی در هر هفته اضافه کنید.

 

مسکن معده

 

کوکاکولا pH معده را تنظیم می کند و به طور موقت باعث تسکین سوزش معده و دردهای سوءهاضمه می شود.

 

کاهش دهنده درد

 

نوشابه برای کاهش دردهای حاصل از نیش زنبور و پشه بسیار موثر است. حتی برای آرام کردن درد ناشی از نیش ستاره دریایی نیز کارساز است.

 

درمان سکسکه

 

برای از بین بردن سریع سکسکه، نوشابه غرغره کنید.

 

پاک کننده آدامس از روی مو

 

قسمتی از موهای خود که آدامس به آن چسبیده است را با نوشابه خیس کنید و چند دقیقه اجازه دهید بماند. با صبر و حوصله به آرامی آدامس را از مو جدا کنید.

 

کشتن حشرات

 

برای خلاص شدن از مورچه و سوسک حمام، نوشابه به آنها بپاشید. از آنجا که این نوشیدنی آنها را جذب می کند، آن را زیاد می خورند و اشباع می شوند و در نتیجه می میرند.

 

شل کردن پیچ

 

از آنجا که نوشابه زنگ زدگی فلزات را از بین می برد، می توان از آن برای شل کردن پیچ های زنگ زده که به سختی باز می شوند نیز استفاده کرد.

 

رهایی از بوی راسو

 

اگر راسویی به شما حمله کرد، برای خلاصی از بوی آن از روی بدن خود به سرعت حمام نوشابه بگیرید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

 امروز قصد داریم سری به گذشته پر فراز و نشیب شرکت نوکیا بزنیم و گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *