خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

راقبت از فرزندانیم و نیاز به توجه به سایر جوانب زندگی هم داریم. اگر به عنوان یک انسان بالغ در مدیریت عواملی که مانع تمرکز ما می شوند مشکل داریم، تعجبی ندارد که فرزندانمان هم اینگونه باشند.

دفعه بعدی که فرزندتان با حرکات بدنش برایتان داستانی می گوید، برای تمرین تمرکزی که به خرج می دهید خدا را شکر کنید. چرا که موجب خاطرات خوبی در آینده خواهد شد.

2- تماشای غروب خورشید

زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

تماشا نکردن غروب خورشید در انتهای روز کار سختیست؛ وقتی که مشغول لذت بردن از این لحظات هستید، در حقیقت مشغول تمرکزکردن می باشید. جون کبات زین محقق تمرکز میگوید: ” حضور در لحظه به معنای توجه کردن به روشی خاص است: با هدف، در لحظه و بدون تعصب” برای این جمله هیچ مثالی بهتر از تماشای غروب زیبای خورشید نیست.

3- خوردن یک کیک با تمام وجود

زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

هیچ چیزی مثل مزه دسر مورد علاقه آدم نیست! اگر به آرامی از ذره ذره این خوردنی خاص لذت می برید در حقیقت مشغول تجربه خوردن با آگاهی هستید. البته این تنها فایده خوردن با دقت نیست! حاضر بودن در لحظه و آرام تر خوردن در کاهش وزن هم موثر است!

4- غرق شدن در یک بازی

زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

بر همگان آشکار شده که بسیاری از بهترین ورزشکاران دنیا از تمرکز حواس برای بازی بهتر استفاده می کنند ؛ تکنیکی که موثر هم هست. در حقیقت بر اساس گفته های جوآن داهلکوتر ، مربی روانشناسی ورزشی، هنر بازی کردن در یک مسابقه ورزشی در ذات خود با تمرکز همراه است. تمرکز کردن بر آنچه باید هم اکنون انجام شود ، خود نوعی تمرین تمرکز در هنگام ورزش است.

5- آشپزی (برای خود یا دیگران )

همانطور که متخصصین مدیتیشن می گویند: آشپزی، مراقبه عملی است. وقتی مشغول آشپزی هستید، تماما آگاه و در لحظه به سر می برید؛ زیرا هیچ کسی نمی خواهد با حواس پرتی چاقو به دست بگیرد. اگر با دقت مشغول تمرکز بر کار پیش رویتان هستید (مثل جوشاندن آب) بیش از آنچه فکر می کنید درحال تمرکز می باشید.

6- لذت بردن از یک دوش زیبا و طولانی در انتهای روز

زمان هایی که ندانسته مراقبه می کنید!

احتمالا شما برای داشتن این لحظات کوتاه در زیر آب گرمی که فشار کاری روزانه را از تنتان می شوید خوشحالید. این لحظات آرامش بخش، آکنده از تمرکز می باشند؛ و البته شما به صورت روزانه آن را تجربه می کنید. یک دوش گرم، بهترین جا برای کمی آگاهیست؛ و البته پس از لذت بردن کافی، جایی مناسب برای تفکرات مهم!

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: آی بانو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *