خانه » اخبار روز » افشاگری دو دختر فراری از اسارت داعش

افشاگری دو دختر فراری از اسارت داعش

دو نوجوان ایزدی که از چنگال داعش گریخته اند، تجربیات وحشتناکی که در دوران اسارت از سر گذارنده اند را افشا کرده اند. آنها می گویند که شکنجه شده اند و مجبور شده اند به تماشای فیلم سر بریدن مردان روستایشان بنشیند. آنها تعریف می کنند که برخی از اسیران به خاطر تجارب وحشتناکی که از سر گذرانده بودند می خواسته اند خود کشی کنند، اما تروریستها چنین اجازه ای به کسی نمی دادند و هر کس سعی می کرد خودکشی کند را به شدت به باد کتک می گرفته اند.

سارا، نوجوان 15 سالۀ ایزیدی، می گوید که پس از اسارت بارها قصد داشته خودکشی کنید.

ماجرا وحشتناک وی زمانی آغاز شد که نیروهای داعش به سمت روستای تل عزیر واقع در استان سنجار پیشروی کردند.

او به همراه مادر، برادر و همسر باردار برادرش به سمت کوهها فرار کردند، اما داعش در مزرعه ای دورافتاده به آنها رسید. زنان را از مردان جدا کردند و سپس در اتاقی دیگر مردان را به رگبار بستند.

سارا در عقب یک وانت به شهر موسل برده شد و پیش از آنکه برای فروش برده شود، در آنجا به همراه صدها زن دیگر از آنها نگهداری می شد.

او می گوید: ما سعی می کردیم تا زشت به نظر بیاییم. بعضی زنها گریه می کردند یا جیغ می زند و مقاومت می کردند، اما تاثیری نداشت. در نهایت همه را می بردند. یکی از دخترها خودش را دار زد. یکی دیگر تلاش کرد این کار را بکند، ولی نگهبانها جلویش را گرفتند و به سختی کتکش زدند. پس از آن کسی به خاطر ترس از کتک خوردن سعی نکرد خودش بکشد.

سارا که جنگجویان داعش را کثیف، با صورتهای پشمالو، و بدبو توصیف می کند، دست آخر به یک پیرمرد چاق فروخته شد.

او می گوید داعشی ها مجبورش کرده اند فیلم سر بریدن همسایه هایش را تماشا کند.

او ادامه می دهد: در بعضی از ویدیوها آنها سرها را در قابلمه می انداختند. بعضی وقتها روی سرها می ایستند. سرهای بسیار زیادی بود. از ما می پرسیدند این یارو را می شناسی؟ و می خندیدند.

سارا به یاد می آورد که هر از گاهی یکی از داعشی ها با سرنگ از بازوی او خون می گرفته که باعث می شده است احساس مریضی و ضعف کند.

داستان لیلا، دختر 19 سالۀ ایزدی هم همینقدر وحشتناک است. او تعریف می کند که داعشی ها چگونه با شلیک گلوله شوهرش را به همراه مردان دیگر که در بینشان پسران 14 ساله هم به چشم می خوردند به قتل رسانده اند.

همانند سارا، او را هم به زور عقب یک وانت انداخته و به موصل برده اند.

او می گوید: ما از کنار جنازه های بسیاری رد شدیم. خیلی از جسدها متعلق به بچه ها بود.

هر دوی این دخترها در نهایت موفق به فرار شدند. لیلا قبل از اینکه فروخته شود، زمانی که تروریست ها خواب بودند، فرار کرد و سارا هنگامی که صاحبانش به نماز جمعه رفته بودند موفق شد بگریزد.

محلی های خوش قلب، با به خطر افتادن زندگی خود، به آنها کمک کردند تا نزد اقوامشان بازگردند. در حال حاضر سارا نزد یکی از اعضای خانواده اش در اربیل به سر می برد. لیلا در دهوک زندگی می کنند.

موسسه برادری ایزدی ها می گوید که بیش از دوازده هزاد ایزدی مفقود شده اند که از میان هفت هزار نفر مرد و پنج هزار نفر زن هستند. این موسسه اعلام کرده که 49 نفر موفق شده اند از دست داعش بگریزند، که بسیاری از آنها مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته اند.

به تازگی 120 عالم مسلمان از سرتاسر جهان در نامۀ سرگشاده ای به جنگجویان داعش، اقدامات آنها را تقبیح کرده و استدلالهای مذهبی آنها را رد کرده اند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فرارو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. جالبه وقتی رفتن نماز این دختر فرار کرده

  2. مـــــــــــــــــــــــارال بسههههههههههههههههه دیوونمون کردی ای بابااااااااااااااااااا

  3. اســــــــــــــــــــــــــنات خودتو ناراحت نکن

  4. خدایا چ وحشتناک

  5. اگه اومدن ایران همشونو سر وریششونو با تیغ میزنم اونوقت اتیششون میزنم به گوششون برسونید..

  6. وهابی های لعنتی میخوان اسلام هراسی رو رواج بدن عاشق کشتن شیعه هستن ناقد ذهنشون مریضه که به مادر خودشونم شک دارن

  7. امیدوارم که نابود شن……….

  8. خدا ریششونو بزنهــــ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *