خانه » اخبار روز » اجتماعی » فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

به تازگی برخی شبکه های اجتماعی موبایل، به بازاری برای فروش مواد مخدر تبدیل شده و مجرمان در این صفحات ضمن ادعای فروش، تسهیلاتی همچون تحویل در محل را نیز به مشتریانشان وعده می دهند. این روزها بودن یا نبودن شبکه های اجتماعی، به موضوعی داغ برای جناح های سیاسی تبدیل شده و هر روز سنگینی هجمه های طرفین به یکدیگر بیش از پیش شده و در این میان تنها مردم هستند که نه تنها نظاره گر موضوع، که قربانیان این منازعه نیز شده اند و تبهکاران و مجرمان با سوء استفاده از این فضا، راه را برای پیگیری اقدامات مجرمانه خود در این فضا باز بینند.

اگر مخاطب شبکه های اجتماعی تلفن همراه باشید با صفحاتی از این دست، برخورد داشته اید؛ صفحاتی که محتوای آن ها از تصاویر غیراخلاقی گرفته تا سرکیسه کردن مردم تحت عنوان فال تاروت و قهوه را شامل می شود؛ فضایی که راه را برای سوءاستفاده ، سرقت و باج گیری نیز بیش از پیش مهیا کرده است؛ اما این روزها نگرانی ها در خصوص فعالیت باندهای مجرمانه در فضای مجازی و خصوصاً در شبکه های اجتماعی بسیار بیشتر شده است، چرا که این اقدامات مجرمانه، از حد انتشار برخی تصاویر غیراخلاقی و رمالی فراتر رفته و امروز نه تنها شاهد معرفی مخدرها و محرک های جدید برای ورود به بازار و بازاریابی برای این مواد جدید و نوظهور در کشورمان هستیم، بلکه صفحاتی برای فروش این مواد و ارسال آن به نقاط مختلف و تحویل درب منزل نیز فعال شده اند.

به عنوان مثال در یکی از صفحاتی که اخیراً با هدف فروش مواد مخدر در یکی از شبکه های اجتماعی موبایل راه اندازی شده، نه تنها فروش، بلکه نوع این مواد نیز به بحث گذاشته شده و این صفحه سعی در معرفی مواد مخدر توهم زای جدید دارد؛ به عنوان مثال در بخش معرفی این صفحه تصرح شده که مشتریان این مواد می توانند در تماس خصوصی با گرداننده این صفحه، این مواد را به صورت حضوری و در هر کجای تهران دریافت کنند. البته هزینه ارسال را به صورت جداگانه دریافت می شود

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

همچنین در مطالب و عکس های آپلود شده در این صفحه، انواع مختلف ماریجوانا به تفکیک نوع آن معرفی شده و قیمت پک های بسته بندی آن نیز درج شده است.

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

حتی برای برخی از محصولات هم، در کنار محصول اصلی، هدیه های رایگانی نیز در نظر گرفته شده است.

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

نکته قابل توجه در خصوص فعالیت این صفحه و صفحات مشابه نیز آن است که در این صفحات علاوه بر تبلیغ مواد توهم زای قدرتمندی همچون اسید،LSD و قارچ های توهم زا، این مواد نیز به فروش می رسد؛ موادی که با توهماتی به مراتب بیش از شیشه، می تواند دارای اثراتی غیر قابل پیش بینی باشد و اثرات آن 30 تا 60 دقیقه پس از مصرف ظاهر شده و 6 تا 12 ساعت به طول می انجامد.

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

کاهش کنترل بر روند افکار که باعث ترکیب خاطرات با واقعیت می شود از جمله عوارض مصرف این مواد است و سبب می شود حد فاصل توهم و واقعیت تا اندازه زیادی، غیر قابل تشخیص شود و مصرف این مواد موجب بروز سایکوز دراز مدت مانند اسکیزوفرنی شده و افسردگی شدید هم از عواقب مصرف این ماده است.

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

همچنین این مواد به اندازه ای قوی هستند که دُز مصرف آن ها در مقیاسی به میزان 50 تا 300 میکروگرم قرار دارد؛ علاوه بر این موارد، LSD به سرعت توسط دستگاه گوارشی جذب می شود و به همین دلیل LSD را به صورت برچسب های کوچک رنگی و با چسباندن به زبان یا سقف دهان، مصرف می کنند.

در پایان باید تاکید کرد که شبکه های اجتماعی به همان اندازه که تسهیلاتی برای ارتباط هرچه بیشتر و سریعتر میان انسان های قرن بیست و یک به ارمغان آورده، فرصتی بی نظیر را نیز در اختیار مجرمان قرار داده است تا با گسترش بازار و سیطره فعالیت، اقدامات خود را بیش از پیش گسترش دهند؛ مساله ای که می تواند لزوم ساماندهی این شبکه های اجتماعی و برخورد با موارد مجرمانه و نظارت بر آن ها را دو چندان می کند.

فروش مواد مخدر در اینستاگرام‬‎ +تصاویر

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری تسنیم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. من می خوام برم ترک الکل البته تو ایران نیست اگه جاییو میشناسین بگین

  2. پارسی وانی زحمت بکش یه جا آدرس بده که مواد مخدر نفروشن..
    الان دیگه خیلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی راحت همه جا در دسترسه!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *