خانه » اخبار روز » اجتماعی » اسیدپاش‌ قبل از پاشیدن اسید ما با بدحجابان مقابله می‌کنیم

اسیدپاش‌ قبل از پاشیدن اسید ما با بدحجابان مقابله می‌کنیم

سه هفته از اولین اسیدپاشی در اصفهان گذشته است. تا همین چند روز پیش فرماندار اصفهان تنها وقوع دو مورد اسیدپاشی را تایید کرده بود. جانشین فرمانده انتظامی اصفهان گفته، پلیس در حال برنامه ریزی برای شناسایی متهمان است و جانشین فرمانده ناجا نیز گفته است، چهار مورد اسیدپاشی رخ داده و به سرنخ هایی رسیده ایم. گرچه فرماندار اصفهان سریالی بودن و ارتباط اسیدپاشی ها به موضوع بدحجابی را تکذیب کرده بود، اما یک روز بعد از این تکذیب، اظهارات فرماندار اصفهان بود که تکذیب شد

و مشخص شد اسیدپاشی ها هم سریالی بوده و هم مرتبط با آنچه اسیدپاشان بدحجابی می پنداشتند. در همین حال شایعه شده یک پیام وایبری برای مشترکان تلفن همراه با این مضمون ارسال می شود که روی صورت خانم های بی حجاب تهرانی اسید پاشیده می شود، این در حالی است که سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران عصر دیروز اعلام کرد این خبر شایعه است و در تهران هیچ اسید پاشی رخ نداده است.

خانواده قربانیان اصفهانی مدعی شدند که اسیدپاش ها قبل از پاشیدن اسید گفته اند: «ما با بدحجابان مقابله می کنیم.» چند روز از انتشار خبرهای مربوط به اسیدپاشی در اصفهان نگذشته بود که کاربران شبکه های اجتماعی به مقایسه سرعت عمل پلیس در موضوعاتی دیگر پرداختند.حالا نماینده اصفهان هم صدایش درآمده است. علی ایرانپور دیروز گفت که هنوز هیچ یک از عاملان اسیدپاشی اصفهان توسط دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شناسایی نشده اند.

متاسفانه خلأ قانونی و اجرا نشدن قانون موجود موجب آسوده خاطر شدن متخلفان و فرصت طلبان شده است. همچنین قره سید رومیانی، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، وقایع اسیدپاشی اصفهان را یک توطئه علیه یک خانم محجبه عنوان کرد و گفت که نباید در این زمینه خلط مبحث صورت گیرد؛ البته مشخص نیست که منظور رومیانی از توطئه چه بوده است. اما اظهارات قربانیان حادثه و شاهدان عینی، با اظهارات فرماندار اصفهان و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس متفاوت است.

گفت وگو با دومین قربانی

تمام تنم می سوخت و از درد فریاد می زدم، فقط تنها کاری که کردم این بود که لباس هایم را از تنم خارج کنم، اما مردمی که دورم جمع شده بودند به جای اینکه رویم آب بریزند می گفتند چرا لخت شده ای؟ لباس هایت را تنت کن.

سهیلای 27 ساله اینها را در حالی می گفت که تمام صورتش باندپیچی شده بود و به سختی حرف می زد. چشم چپش اگر عفونت نکند و عمل جراحی موفقی داشته باشد، 20 درصد بینایی خواهد داشت و چشم راستش به طور کامل نابینا شده است. روی یکی از تخت های بخش زنان بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری خوابیده بود و هر دو دست، دو پا و تمام صورتش با باند پوشیده شده بود.

به گفته مادرش، دکتر قریشی که در اصفهان او را ویزیت کرده بود دستور داده هر پنج ساعت یک بار حتما چشم چپش شست وشو شود، این در حالی است که می گفتند حدود 16 ساعت پس از شست وشوی قبلی چشم سهیلا، هنوز چشم او را شست و شو نکرده اند و این موضوع باعث رنجش سهیلا و پدر و مادرش بود. ساعت هفت شب چهارشنبه گذشته بود که سهیلای 27 ساله دو نفر از دوستانش را در خیابان بزرگمهر اصفهان از خودرو پیاده کرد و بلافاصله صدای یک موتوری را در نزدیکی خود شنید. سهیلا به محض دیدن موتورسیکلتی که کنارش توقف کرده بود احساس کرد چشمان و صورتش به شدت می سوزد و پس از چند ثانیه متوجه شد او قربانی جدیدترین اسیدپاشی های سریالی شده که این روزها در اصفهان در حال وقوع است.

سهیلا سعی می کند روی تخت بنشیند، اما سوختگی های کمر و دستش این اجازه را به او نمی دهد. ناله ای از ته دل می کشد و ادامه می دهد: داشتیم از استخر برمی گشتیم.در خیابان بزرگمهر دوستانم از خودرویم پیاده شدند و بلافاصله این اتفاق افتاد.من هم فوری لباس هایم را از تنم خارج کردم و روی آسفالت خیابان افتادم. او با اشاره به اینکه مردمی که دورش جمع شده بودند افراد بسیار کم اطلاعی بودند، گفت: هیچ یک از افرادی که دورم جمع شده بودند رویم آب نریختند و فقط سعی داشتند لباس هایم را رویم بیندازند و می گفتند بدنش معلوم است.

او ادامه داد: دو نفر مرا بلند کردند و روی صندلی عقب خودرویم گذاشتند، در صورتی که روی صندلی عقب پر از اسید بود و دوباره در آنجا کمرم هم با اسید سوخت. به گفته سهیلا، اولین بیمارستانی که او را پس از حادثه به آنجا منتقل کردند بیمارستان سوختگی کاوه بود. از بیمارستان کاوه نیز سهیلا به بیمارستان فیض اصفهان منتقل شد و اولین جایی که چشمان و صورت او را شست وشو دادند، همین بیمارستان بود. سهیلا در این باره به خبرنگار ما گفت: در بیمارستان فیض که بودم، شنیدم پزشکان گفتند صورت و چشمانش هم سوخته، آنها را هم شست و شو بدهید. و تازه آنجا بود که چشم و صورتم را شست و شو دادند.

برای آینده ام هزار نقشه داشتم

مادر سهیلا که همراه او در بیمارستان است، عکسی از دخترش به ما نشان می دهد. سهیلا ادامه می دهد: «می بینید؟ من وکیل بودم، زیبا بودم، مانند خود شماها درس می خواندم و برای آینده ام هزاران نقشه داشتم. من فقط 27 سال دارم و نمی دانم به کدام گناه باید این طور مجازات می شدم. او با بیان اینکه شنیده است این اتفاق برای دختران بدحجاب اصفهان افتاده است، ادامه داد: می گویند بدحجابان قربانی اسیدپاشی هستند، اما من حجاب عادی داشتم و کاملا هم معمولی بودم. او با اشاره به اینکه دایی اش شهید شده است، گفت: ما خانواده شهید هستیم. آن روز هم یک مانتوی بلند سورمه ای تنم بود.

کسی مراقب چشمان سهیلا نیست

مادر سهیلا درباره وضعیت کنونی دخترش گفت: بیمارستان چشم نمی توانیم او را بستری کنیم، چون تمام بدنش نیاز به پانسمان و شست و شوی مداوم دارد و این کار را در بیمارستان های تخصصی چشم انجام نمی دهند؛ از طرفی دیگر او اکنون در بیمارستان سوانح و سوختگی بستری است و برای چشمان او هیچ کاری نمی کنند. وی افزود: مراقبت نکردن از چشمان سهیلا در این بیمارستان در حالی است که چشمانش باید مرتب شست وشو داده شود و پمادی که پزشک تجویز کرده به چشمانش بزنند، اما در این بیمارستان باید چندین بار برای پماد زدن به چشمان دخترم از آنها خواهش کنم تا این کار را انجام بدهند.

پدر سهیلا نیز در ارتباط با وضعیت دخترش گفت: حالا که این اتفاق افتاده من از مسئولان تقاضا می کنم حداقل کاری بکنند که همین 20 یا 30 درصد بینایی که به گفته پزشکان امکان دارد برای چشم چپ دخترم بماند، از بین نرود. دخترم زیبایی، صورت، بینایی یک چشم، بخشی از یک دست و یک پا و اعصاب خود را از دست داده است. تو را به خدا امکاناتی فراهم کنید که این چشم چپش کمی دید داشته باشد. او در همین رابطه افزود: به پرستار چشمی که می خواستیم از بیرون بیاوریم تا از چشمان سهیلا تا زمان عمل مراقبت کند، اجازه ورود ندادند، اما از طرفی خودشان هم مراقبت نمی کنند و بدون شست و شو دادن فقط برای دردهای نفسگیر چشمان دخترم مرفین تزریق می کنند.

شایعه 6 تا 8 مورد اسیدپاشی

به هر حال امروز حدود سه هفته از اولین اسیدپاشی ای که در اصفهان اتفاق افتاده است می گذرد و این در حالی است که هنوز ردی از متهم یا متهمان این ماجرا پیدا نشده است. گرچه ابتدا شایعه شده بود که اسیدپاشی ها در اصفهان چهار مورد بوده، اما فرماندار اصفهان دو مورد راتایید کرد، اما پس از تایید وقوع چهار مورد اسیدپاشی در این شهر، حالا برخی شاهدان و خانواده قربانیان از وقوع شش تا هشت مورد اسیدپاشی خبر می دهند؛ خبری که هنوز از سوی مقامات رسمی تایید نشده است.

انتقاد دادستان اصفهان از رسانه ها

دیروز دادستان اصفهان رسانه ها را هم مورد انتقاد قرار داد. حسین رحیمی در گفت و گو با سایت میزان با انتقاد از رسانه ها مبنی بر اینکه این افراد (اسیدپاشان اصفهانی) به صورت باندی و گروهی عمل کرده اند، اظهار کرد: متاسفانه اسیدپاشی در این استان رخ داده است و وظیفه قانونی و شرعی دادسرا تعقیب جدی مجرم و کشف جرم و ایجاد امنیت خاطر برای شهروندان است.

او گفت: صرف نظر از اینکه شهروند زن یا مرد بوده و چه جنسیتی داشته و چه کسی بوده است، نگاه دستگاه قضا به این است که حق شهروند در جامعه محفوظ باشد و امنیت را برای اعضای جامعه برقرار کند. رحیمی افزود: دستگاه قضا خود را ملزم به ایجاد امنیت برای مردم در جامعه می داند تا همه شهروندان بتوانند با آرامش و بدون دغدغه خاطر زندگی کنند. دادستان اصفهان افزود: دادسرا بعد از این اتفاق به صورت جدی ورود پیدا کرده و ستادی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شده و شخصا مسئول رسیدگی به این پرونده هستم و امیدواریم که به نتایج مطلوبی دست یابیم. دادستان اصفهان در پایان از ذکر آمار در این زمینه خودداری کرد و گفت: آمار همان تعدادی است که قبلا اعلام شده بود.

تکذیب اسیدپاشی در تهران

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه صد درصد پرونده های اسیدپاشی تهران کشف می شود، گفت: موضوع انتشار پیام هایی در رابطه با اسیدپاشی در تهران یک بازی هالیوودی است. سرهنگ عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران با تکذیب آخرین پیام منتشرشده در فضای وایبر مبنی بر اینکه که ساعت 19:30 شنبه در خیابان توحید تهران به دختری اسیدپاشی شده است، افزود: انتشار دهند گان این پیام اعلام کردند که پلیس تاکنون هفت مورد اسیدپاشی در تهران را تایید کرده در حالی که این موضوع به هیچ عنوان مورد تایید پلیس نیست.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فرهیختگان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. به چه دلیل این بلا رو سرش آوردن…
  امیدوارم حداقل اون یه کم بینایشو از دست نده به سهم خودم واسه سلامتیش دعا ميکنم…
  خدا ازشون نگذره،انشاألا بدترین بلا سرخودشون در بیاد…
  خدا لعنتشون کنه…

 2. نعلت بر مر کسي که بخواد حق زندگي رو از کسي بگيره

 3. هووووف خدایا اخه چرا میتونن عوامل ساخت یه کلیپ بی دردسر وساده رو در کوتاهترین زمان دستگیر کنن اما این روانی های افراطی رو نه چرا میزاریم ایرانمون مذهب پر از مهر وعدالتمون اینجور خشن وزورگو به نظر بیاد به قول معروف از ماست که برماست هیشکی به فکر عدالت دختران نیس همه به فکر پوشاندن دختران هییی روزگار ارزوی ما شده رعایت حقوق شهروندی با عدالت ویکسان بین دوجنس همین

 4. vagean khodayish in raheshe .

 5. برادرا این دفعه از چه راه وحشتناکی برای مبارزه با بد حجابی وارد شدن..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.