خانه » اخبار روز » اجتماعی » واکنش دستگاه قضایی با عوامل شوخی آب پاشی

واکنش دستگاه قضایی با عوامل شوخی آب پاشی

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: دستگاه قضایی با افرادی که تحت عنوان اسید اقدام به پاشیدن آب به صورت زنان می کنند، برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد؛ زیرا تهدید افراد و سلب امنیت و آسایش شهروندان در زمره مصادیق مجرمانه به شمار می آید. غلامحسین اسماعیلی در رابطه با حادثه اسیدپاشی اخیرا در استان اصفهان اظهار کرد: آن چه که اتفاق افتاده حادثه بسیار تلخ و عمل مجرمانه زشت ضدبشری و ضداخلاقی است.

وی ادامه داد: پیگیری های جدی از سوی همکاران قضایی در دادگستری استان اصفهان انجام شده و پلیس برای شناسایی این فرد یا افراد جنایتکار اقدامات خوبی را انجام داده است. همچنین بنا بر گزارش فرماندهای ناجا سرنخ هایی درباره عامل این جنایت به دست آمده است.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: دادستان کل کشور تاکیداتی را در رابطه با پیگیری این موضوع داشته اند. همچنین عزم دستگاه قضایی بر برخورد جدی با بروز این قبیل حوادث است. قطعا دستگاه قضایی برخورد شایسته و مناسبی را در رابطه با این موضوع انجام خواهد داد.

اسماعیلی تاکید کرد: این اقدام یک عمل فجیع و یک اقدام مغایر با اصول اخلاقی و انسانی است.

وی با بیان این که این عمل فجیع هیچگونه ارتباطی با فریضه انسانی امر به معروف و نهی از منکر ندارد گفت: حاشیه ای برای این موضوع توسط برخی از جریانات معاند با نظام و گروه هایی که با اقدامات دلسوزان و متدینی که در مسیر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تلاش می کنند، انجام شد.

رییس کل دادگستری استان تهران با بیان این که این انتصاب و حاشیه به وجود آمده یک اقدام زننده دیگر است اظهار کرد: می توان گفت ظلم و زشتی این انتصاب از نفس عمل بیشتر است زیرا بررسی هایی که انجام شده نشان می دهد این اقدامات هیچگونه ارتباطی با جریانات متدین، دلسوز و معتقدین به اجرای امر به معروف و نهی از منکر ندارد و انتصاب آن نیز یک اقدام غیراخلاقی بوده که متاسفانه توسط برخی رسانه ها به آن دامن زده شده است.

اسماعیلی درباره این که افرادی با تکرار این عمل به نحو دیگری در برخی از شهرها باعث بوجود آمدن رعب و وحشت بین بانوان می شوند، گفت: هم عمل اسیدپاشی اقدام ضدانسانی است و هم اقدامی که در رسانه ها مطرح شده که متاسفانه برخی از جوانان از سر شوخی اقدام به پاشیدن آب به صورت زنان می کنند. درست است که این موضوع عنوانش اسیدپاشی نیست اما تهدید افراد و سلب امنیت و آسایش شهروندان در زمره مصادیق مجرمانه به شمار می آید.

رییس کل دادگستری استان تهران با بیان این که ایجاد امنیت و آسایش شهروندان مورد اهتمام دستگاه های امنیتی و قضایی است تصریح کرد: افرادی که با این قبیل اقدامات آرامش و آسایش شهروندان را سلب کنند قطعا با آن ها برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی ادامه داد: قانونگذار برای کسانی که با هیاهو و جنجال موجب سلب آسایش شهروندان می شوند مجازات در نظر گرفته است، بنابراین با این قبیل اقدامات برخورد قاطع خواهد شد.

اسماعیلی در پایان گفت: دستگاه قضایی و دادگستری استان تهران اعلام می کند که با عوامل اینگونه رفتارهای زشت با جدیت برخورد می کند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. Emroz ro man rikhtan ro pelak sho poshonde bod natonestam bardaram sekte kardam

  2. بحق همين ماه عزیز هرچه زودتر به بدترین بلا گرفتار بشن کسانی که اینکار زشت و بدور از انسانیت رو انجام دادن…
    خدا لعنتشون کند.

  3. انتظار هست که قوه قضاىىه با عوامل شوخى هاى اىنچنىنى بسىار قاطع برخورد کنه حتى اگه شاکى خصوصى نداشته باشند

  4. الهی خیرنبینن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *