خانه » اخبار روز » اجتماعی » چشمان سهیلا عمل شد

چشمان سهیلا عمل شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چشمان سهیلا جورکش دختر 27 ساله قربانی اسیدپاشی شب گذشته عمل شد. دکتر سیدحسن هاشمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در وزارت بهداشت افزود: چشم راست او بطور جدی آسیب دیده و چشم چپ وی نیز 50 درصد آسیب دیده است. وزیر بهداشت گفت: در سوختگی های شیمیایی بویژه با اسید، نکته مهم و حیاتی همان شست وشوی فراوان با آب در لحظات اولیه است.

وی ادامه داد: لباس فرد مصدوم باید کنده شده و با آب زیاد شست و شو داده شود، اگر این مساله رعایت می شد، خیلی از مشکلات کنونی برای قربانی اسیدپاشی اتفاق نمی افتاد.

هاشمی یادآور شد: اکنون دو چشم سهیلا جورکش قربانی اسیدپاشی عمل شده و البته کار درمانی او بسیار طولانی است که امیدواریم با موفقیت به پایان برسد.

وی ادامه داد: تامین هزینه های درمانی قربانی اسیدپاشی حداقل کاری است که دولت می تواند انجام دهد، اما مهمتر از آن اقدامات پیشگیری و داشتن قوانین و مقررات موثر در این زمینه است، زیرا خشونت آسیب های جدی به جامعه وارد می کند.

هاشمی از مسوولان خواست سریعا عاملان اسیدپاشی را شناسایی کنند.

وزیر بهداشت گفت: تعداد قربانیان اسیدپاشی چهار نفر است اما از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع 9 نفر بودند.

وی افزود: همه این قربانیان در اصفهان بودند که سوختگی های عمده آنها سطحی بوده و بطور سرپایی درمان شده اند و چهار نفر از آنان نیز مرد بودند.

وی خاطر نشان کرد: نظام سلامت بار این خشونت ها را تحمل می کند و نباید اجازه دهیم این اتفاقات بیفتد زیرا زیبنده ملت ما نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل حوزه درمان بی ارتباط با ترویج خشونت نیست، تصریح کرد: اکنون چهل هزار تخت بستری بیماران روانی در کشور کم داریم که این مساله به آن معنا است که این افراد مبتلایان به اختلالات روان در خانه و خیابان ها هستند و امیدواریم مجلس شورای اسلامی اعتبارات ویژه ای در این زمینه در نظر بگیرند.

هاشمی گفت: دو درصد مردم جامعه زمینه ابتلا به اسکیزوفرنی نوعی بیماری روانی را دارند که این مساله به مثابه کوه یخی است که بخش عمده ای از مشکلات آن مشاهده نمی شود.

وی تاکید کرد: مبتلایان به اختلالات روان باید در مراکز ویژه ای نگهداری شوند، البته شاید عاملان اسیدپاشی از این دسته افراد نباشند، اما اکنون فرصت مناسبی برای اعلام این مشکل در جامعه است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اظهار نظر درباره عاملان اسیدپاشی بر عهده وزارت کشور و قوه قضاییه است و وزارت بهداشت موظف است مراقبت کند که کوتاهی در امر درمان صورت نگیرد.

وی گفت: بیماران قربانی اسیدپاشی زیادی داشته ام و درمان چشم اینگونه بیماران خیلی سخت است زیرا نیازمند جراحی های مکرر بوده و نتیجه آن ضعیف است.

مسوولان انتظامی و بهداشتی نیز پیشتر از وجود بیش از چهار مورد اسید پاشی خبر داده بودند اما عمده این موارد به دلایل مشخص و به علت نزاع و اختلافات خانوادگی و دیگر رخ داده و با حادثه اسید پاشی مطرح در اصفهان ارتباطی ندارد.

آخرین مورد از اسید پاشی در اصفهان در روز چهارشنبه 23 مهر رخ داده است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: ایرنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. آمین.آخر الزمانه

  2. ای خدا اخه این چه وعضیه چجوری دلتون میاد صورت معصوم خانوم های سرزمینمون رو اینطوری کنید اونم بدون دلیل ایشالا که این موضوع حل میشه…خانوما دخترای عزیز تروخدا تو خیابون مواضب باشید….ایشالا که این خانوم هم 50درصد دیگه بیناییشو بدست میاره همه بگین امییییین :((

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *