خانه » سلامت » تغذیه سالم » 12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

وقتی که نفخ کرده اید، آب بنوشید

در حالت عادی می گویند زمانی که شکم شما نفخ کرده است، نوشیدن آب، اوضاع را بدتر خواهد کرد اما از نظر کارشناسان آب بسیار کمک کننده خواهد بود زیرا زمانی که شما رژیمی با مصرف فیبر بالا (مثلا رژیم سبزیجات) گرفته اید نوشیدن آب کاملا ضروری است از آنجایی که بدن شما برای سخت تر کار کردن نیاز به آب دارد تا بتواند فیبر های موجود را هضم کند.

12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

استفاده از یخ داخل نوشابه به کاهش وزن کمک می کند

طبق تحقیقاتی که مدرسه جان هاپکینز در باره سلامت عمومی انجام داده است، بزرگسالانی که نوشیدنی های رژیمی استفاده می کنند کالری بالاتری نسبت به کسانی که اغلب نوشابه مصرف می کنند و همچنین بیشتر دچار اضافه وزن و چاقی می شوند. مضافا اینکه خیلی از مردم فکر می کنند عباراتی که بر روی محصولات درج شده است مانند:”کم چربی”، ” با قند کمتر” و غیره به معنای این است که کالری کمتری دارد اما این جملات همیشه درست نیست.

12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

برای خنک شدن یک نوشیدنی گرم بنوشید

در روزهای گرم هنگامی که نیاز به یک نوشیدنی برای خنک شدن دارید، بهتر است یک نوشیدنی داغ بخورید تا زودتر خنک شوید. اگر دقت کرده باشید، نوشیدن چای داغ نیز در هوای گرم بسیار معمول و رایج است .تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان می دهد، هنگامی که یک جرعه نوشیدنی داغ می نوشید، بدن شما احساس تغییر در درجه حرارت می کند و تولید عرق را افزایش می دهد در ادامه با تبخیر شدن عرق از بدنتان شما احساس خنکی می کند.

12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

وقتی خسته هستید ورزش کنید

بعد از یک روز طولانی و خسته کننده کاری، ورزش کردن آخرین چیزی است که شما به آن فکر می کنید اما انجام حرکاتی که باعث عرق کردن شما شود بیشتر به شما نیرو و انرژی می دهد. برطبق مطالعات منتشر شده در مجله “علوم پزشکی در بازی های ورزشی و ورزش ، نتایج نشان می دهند که تنها 30 دقیقه ورزش با سرعت متوسط باعث بهبود افسردگی و حال شما می شود.

12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم

تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

بدون دیدگاه

  1. Man k tarjih midam asan nooshabaro nakhotam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *