خانه » سلامت » بیماری ها » 7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری اول

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری اول

شما هم احتمالا جزو کسانی هستید که زمان زیادی صرف پیرایش، شکل دادن، سوهان کشیدن و لاک زدن به ناخن های خود می کنید (یا اینکه از شخص دیگری می خواهید که این کارها را برای شما انجام دهد)، اما مطمئنا زمان زیادی صرف مراقبت کردن و توجه به تغییرات ظاهری آنها نمی کنید. اگر درست است، به معنای این است که به علائمی مانند خال خال شدن، راه راه شدن و رنگ های عجیب و غریبی که برای ناخن های شما اتفاق می افتد دقت نکرده اید. پس بهتر است بدانید این علائم می تواند هرکدام نشان دهنده وضعیت سلامتی اعضای بدن شما باشد.

ناخن های رنگ پریده

در رابطه با این ناخن ها، مسئله تغییر رنگ و سفید شدن ناخن های شما نیست. اگر ناخن های شما کمی رنگ پریده به نظر می رسد، ممکن است بیماری anemia، مبتلا شده باشید. آنمیا نوعی بیماری خونی است که در آن، تعداد سلول های قرمز خون کم است.” و می تواند منجرشود به کمبود اکسیژن کافی در خون که باعث رنگ پریدگی پوست و بافت، به خصوص بافت زیر ناخن می شود.”

در اینگونه موارد دقت کنید که به اندازه کافی موادغذایی دارای منابع آهن، در برنامه غذایی خود قرار دهید. به عنوان مثال استفاده ازبرگ سبز سبزیجات، لوبیا و گوشت قرمز برای افزایش سطح گلبول های قرمز خون توصیه می شود.

مسئله جدی تری که در رابطه با ناخن های رنگ پریده وجود دارد این است که می تواند نشانه ای از دیابت اولیه ،مشکلات کبدی یا هر دو باشد که در نهایت منجر به اختلال در جریان خون می شود.

“دیابت اغلب، زمانی که زود تشخیص داده شود، با کنترل های غذایی قابل کنترل است.” بنابراین در اینگونه موارد، از خوردن غذاهای فرآوری شده با شکر و کربوهیدرات ها وحتی خوردن فیبر بیشتر مانند سبزیجات و تمام غلات اجتناب شود.”اینگونه موارد به ثابت شدن سطح قند خون و همچنین کاهش صدمات گردش خون که در نتیجه عدم کنترل سطح قند خون ایجاد می شود، منجر می شود. “

در رابطه با مشکلات کبدی نیز بهتر است به دکتر برای آزمایش های مربوط به کبد مراجعه شود تا مشخص شود آیا اختلالی در روند کار کبد وجود دارد یا خیر.

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری اول

تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *