خانه » اخبار روز » داعش باعث تغییر یک برند معروف شکلات در بلژیک شد

داعش باعث تغییر یک برند معروف شکلات در بلژیک شد

اواخر سال گذشته، شرکت بلژیکی تولید شکلات ISIS ناچار شد نام خود را که به ایتالو سویس اشاره دارد، تغییر دهد، چرا که این نام در حرف لاتین به حرف اختصاری گروه دولت اسلامی عراق و شام یا همان داعش اشاره دارد. با وجود این که این گروه تندرو، ژوئن گذشته نام خود را به دولت اسلامی یا به عبارتی تنها IS تغییر داد، اما شرکت شکلات سازی، همچنان از پیامدهای نام سابق گروه رنج می برد.

نام پیشین شرکت که در سال ۱۹۲۳ تاسیس شده، ایتالو سوئیس بود که آن را بنیانگذارش نهاد. او این حرفه را در ایتالیا و سوئیس آموخته بود. مدیران شرکت در سال ۲۰۱۳، تصمیم گرفتند نام شرکت را به ISIS تغییر دهند. دزریه لیبریت مدیر بازاریابی شرکت گفت که مدیران نام ISIS برگزیدند تا یک بِرَند تجاری باشد، اما ظهور سازمانی تروریستی که نام اختصاریش همان نام شرکت است را انتظار نداشتند.

او افزود: چنانچه می دانستیم هیچ گاه این نام را انتخاب نمی کردیم.

لیبریت ادامه داد: بسیاری از شرکت های بین المللی که با آن ها معامله می کنیم، به دلیل نگاه منفی مشتری ها به نام، دیگر نمی توانند مقادیر زیادی از محصولاتمان را بخرند. از این رو شرکت تصمیم گرفت نام خود را به نام خانوادگی صاحبانش، یعنی لیبریت تغییر دهد. این شرکت سالانه بیش از ۵ هزار تن شکلات تولید می کند و در سال حدود ۴ میلیون دلار درآمد دارد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرآنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *