خانه » اخبار روز » اجتماعی » اجازه بدهید دخترم بمیرد +تصاویر

اجازه بدهید دخترم بمیرد +تصاویر

دادخواست 324 کلمه ای یک مادر انگلیسی، یک قاضی دادگاه عالی را مجاب کرد که کاری جدید در تاریخ قضایی انگلستان انجام دهد و به مادری حق پایان دادن به زندگی دخترش را که به معلولیت مزمن مبتلا بود را بدهد. نانسی فیتزموریس، نابینای مادرزاد بود و به هیدروسفالوس، مننژیت و سپتیکامیا مبتلا بود. او توان راه رفتن، صحبت کردن، غذا خوردن و نوشیدن را نداشت.

وضعیت جسمی او به حدی وخیم بود که نیاز به مراقبت 24 ساعته داشت و غذا، آب و دارو با استفاده از لوله به او داده می شد. وضعیت سلامتی او روز به روز بدتر می شد، و با وجود اینکه مرفین و کتامین به او داده می شد، ساعتها از درد جیغ می کشید.

شارلوت فیتزموریس، مادر نانسی، می دانست که رنجی که دخترش می برد، بیش از حد تحمل دختری دوازده ساله است. مادر دلشکستۀ دختر که شغل پرستاری خود را به خاطر مراقبت از دخترش رها کرده بود، می دانست که دخترش لیاقت به آرامش رسیدن و حق مرگ را دارد.

بیانیۀ شارلوت فیتزموریس در مورد اینکه چرا باید اجازۀ مرگ نانسی صادر شود، توسط جاستیس النور کینگ (از اعضای دادگاه عالی) در دادگاه عالی قرائت شد. پدر نانسی (دیوید وایز) و بیمارستان محل بستری او نیز از این موضع حمایت کردند.

دختر من دیگر دختر من نیست، او در حال حاضر تنها یک پوسته است، نوری که در چشمانش بود حالا دیگر رفته و ترس و آرزوی آرامش جای آن را گرفته است. امروز من به نمایندگی از نانسی از شما خواهش می کنم، چرا که باور دارم او به اندازۀ کافی زجر کشیده است. به زبان آوردن این حرف قلب مرا می شکند. اما باید این را بگویم.

به درخواست شارلوت فیتزموریس بدون فوت وقت ترتیب اثر داده شد، تا اتفاقی نو در تاریخ قضایی انگلستان رقم بخورد. این اولین باری است که در این کشور، اجازۀ مرگ کودکی که بدون کمک دستگاه نفس می کشد و به بیماری کشنده مبتلا نیست صادر می شود.

جاستیس کینگ دربارۀ این پرونده می گوید: در عشق، ازخودگذشتگی، و بردباری این مادر تردیدی نیست. دختر این مادر در همان دنیای محدود خود از کیفیت حداقلی زندگی بهره مند بود که این اواخر آن را هم از دست داده بود.

شارلوت گفت: دخترم 24 ساعت شبانه روز جیغ می زد و درد می کشید. ناتوانی در کم کردن رنجش، بیش از حد تحمل من بود. او دیگر فرشتۀ کوچک من نبود، از او تنها یک پوسته به جا مانده بود. من خاطرات زیبای نانسی را می خواستم، نه خاطراتی که روحم را خرد کند.

بعد از اینکه یک بار شاهد بودم، دخترم کل آخر هفته را از درد جیغ کشید تصمیم گرفتم که دیگر نمی خواهم بیش از این رنج کشیدن دخترم را ببینم. نمی خواستم بگذارم برای ماهها از درد شدید زجر بکشد. اینکه هیچ کاری برای کمک به او از دستم برنمی آمد زجرم می داد. همۀ پرستارها وقتی جیغ زدن دخترم را می دیدند گریه شان می گرفت. تمام چیزی که می خواستم این بود که دخترم با احترام از دنیا برود و هنگام مرگ دستش را دستم بگیرم.

نانسی 14 روز پس از صدور حکم دادگاه عالی در بیمارستان Great Ormond Street در حالی که خانواده اش در کنارش بودند درگذشت.

اجازه بدهید دخترم بمیرد +تصاویر

اجازه بدهید دخترم بمیرد +تصاویر

اجازه بدهید دخترم بمیرد +تصاویر

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فرارو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. من فک کنم همش خیالیه

 2. باهات موافقم بخاطر الکل و… ایناس بعضیا ک تازه ب دنیا رسیده ان مسخره میکنن این حرفارو

 3. دلم دردگرفت از بس خندیدم
  خیییییییییییییییییییییلی باحالی

  یدونه باشی

 4. من متوجه نشدم!…. چطور درگذشت!؟

 5. الان تو ایران فقط منتظر نظر جناب بودن…خخخخ
  از شنبه به قوانین اینجا هم اضافه میشه..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *