خانه » سلامت » بیماری ها » 7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری سوم

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری سوم

شما هم احتمالا جزو کسانی هستید که زمان زیادی صرف پیرایش، شکل دادن، سوهان کشیدن و لاک زدن به ناخن های خود می کنید اما احتمالا زمان زیادی صرف مراقبت کردن و توجه به تغییرات ظاهری آنها نمی کنید. در این قسمت سومین و آخرین سری از 7 نکته سلامتی برای شما بازگو می شود.

ناخن های شکننده، نازک و پریده

شکستن ناخن می تواند یک بدشانسی به حساب بیاید، اما اگر ناخن های شما با کوچکترین لمسی می شکند، می تواند نشان دهنده ی مشکلی در تیروئید شما باشد. این غده در گردن شما قرار دارد و کار آن تنظیم کردن سوخت و ساز بدن، انرژی و رشد می باشد. بیش از حد کوچک بودن هورمون های تیروئیدی باعث ریزش مو، شکنندگی و نازکی ناخن های شما می شود.

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری سوم

خطوط سفید

ظاهر شدن نوارهای افقی سفید رنگ روی تمام سطح ناخن ها البته بیشتر از یکی،خطوط Muehrcke نامیده می شود که می تواند نشانه ای از بیماری های کلیوی، کبدی و یا کمبود پروتئین یا دیگر مواد مغذی باشد. محققان احتمال می دهند که به دلیل اختلال در جریان خود زمینه ی این بیماری را فراهم می کند.

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری سوم

ناخن های آبی

چهره ای که آبی رنگ باشد، نشانه نرسیدن اکسیژن کافی به آن است، در مورد ناخن ها هم این مسئله صدق می کند، یعنی نشان دهنده ی این است که اکسیژن کافی به نوک انگشتان شما نمی رسد. بیماری های تنفسی، مشکلات عروقی یا همان بیماری رینود، نوعی اختلال نادر در رگ های خونی است، از علل بروز این مشکل در ناخن ها می توانند باشد. برخی از افراد نیز فقط به دلیل قرار گرفتن در جریان هوای سرد و کندتر شدن جریان خون به صورت گذرا دچار این مشکل می شوند.

7 نکته درباره سلامتی که ناخن هایتان به شما می گویند +سری سوم

تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

بدون دیدگاه

  1. خیلی عالی بود 3 سری ش ممنون عکس ها کاملا گویا بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *