خانه » اخبار روز » اجتماعی » آمار ترسناک شیوع سرطان پوست در ایران

آمار ترسناک شیوع سرطان پوست در ایران

آفتاب مستقیم و عدم حفاظت در مقابل تابش امواج نور آفتاب، شمار مبتلایان به سرطان پوست در کشور را افزایش داده است. دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم و استفاده از رادیوتراپی در درمان ریزش موی ناشی از کچلی در سال های گذشته، موجب افزایش روند ابتلا به سرطان پوست در کشور ما، در مقایسه با کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: در کشورهایی چون استرالیا و آمریکا که شایع ترین آمار مبتلایان به سرطان پوست را دارند، با فرهنگ سازی هایی که انجام گرفته و افزایش اطلاع رسانی، رشد سرطان کنترل شده است. سرطان شایع پوستی به نام BCC که در تمام دنیا از جمله ایران شیوع بالایی دارد، بیشتر نواحی سر، صورت و گردن و همچنین پشت دست ها، یعنی نواحی که بیشترین برخورد با نور آفتاب را دارد، درگیر می :ند.

وی افزود: فرهنگ استفاده از ضدآفتاب ها بسیار در جلوگیری از بروز سرطان پوست مؤثر است ولی اثرات دیررس عدم استفاده از ضدآفتاب در گذشته، آمار مبتلایان در حال حاضر را بالا نشان می دهد.

دکتر احسانی، علائم سرطانی شدن پوست را بسیار دیررس و پنهان دانست و گفت: فردی که سال هاست زخم درمان نشده در ناحیه صورت یا دست دارد و مشکل زیادی ایجاد نمی کند و فقط گاهی خونریزی، پوسته ریزی؟ به همراه خشکی پوست دارد، ممکن است به مرور به ناحیه بینی سرایت کرده و غضروف بینی را درگیر کند و یا به چشم سرایت کند و درگیری چشم را به همراه داشته باشد.

دکتر احسانی در پایان تأکید کرد: هرگونه زخم طولانی مدت پوستی در ناحیه سر و گردن و دست که با درمان های معمولی درمان نمی شود، باید به طور جدی پیگیری شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: ایرنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *