خانه » روانشناسی » مضرات همجنس بازی را بدانید

مضرات همجنس بازی را بدانید

آیا به عوارض همجنس بازی توجه کرده اید؟ آیا می دانید اگر در جامعه ای همجنس بازی رواج پیدا کند سرنوشت آن جامعه چه می شود؟ آیا می دانید همجنس بازی به چه چیزی می گویند؟

پاسخ:

هم جنس بازی که در پسر با پسر با عنوان لواط (پدوفیلیا ، بچه بازی ، Pedophilia، گی ، Gay) شناخته می شود و در دختر با دختر با عنوان سحاق (مساحقه ، طَبَق زنی ، Lesbianism) در اسلام به شدت نهی شده است.

این رفتار که از دیدگاه روانشناسی یک انحراف جنسی به شمار می رود، عملی برخلاف فطرت است. به طور کلی هر عملی که با فطرت انسان هم خوانی نداشته باشد، تأثیر سوء دارد و بر تحیر و سرگردانی و پریشانی و اضطراب در شخص افزوده می شود ، حتی اگر به ظاهر از آن لذت ببرد و بدان خرسند باشد. به همین دلیل روایات زیادی درباره مذمت هم جنس بازی نقل شده که بسیار تکان دهنده است. با مطالعه آن روایات، میتوان به زشت بودن این عمل پی برد. قطعاً روایات در جلوگیری از این عادت ناپسند مؤثر است و برخی از آن ها را برای شما نقل می کنیم:

پیامبر اکرم‏صلی الله وعلیه وآله : “هر کس با نوجوانی آمیزش جنسی کند، روز قیامت ناپاک وارد محشر میشود، آن چنان که تمام آب‏های جهان او را پاک نخواهند کرد و خداوند او را غضب می کند و از رحمت خویش دور می دارد و دوزخ را برای او آماده ساخته و چه بد جایگاهی است”.(وسائل الشیعه، ج ۱۴، ص ۲۴۹٫)

پیامبر اکرم‏صلی الله وعلیه وآله: “هرگاه جنس مذکر با مذکر آمیزش کند، عرش خداوند به لرزه درمی آید”.(وسائل الشیعه، ج ۱۴، ص ۲۴۹٫)

در مذمّت لواط در قرآن از قول حضرت لوط به قومش آمده است: «أتأتون الذکران من العالمین؛ آیا در میان جهانیان شما به سراغ جنس مرد می روید و همسرانی را که خدا برای شما آفریده است رها می کنید؟! شما قوم تجاوزگری هستید».( شعراء (۱۵) آیه ۱۶۵)

پیامبر اکرم ‏صلی الله وعلیه وآله: «بوی بهشت به مشام کسی که مورد هم جنس گرایی واقع می شود، نخواهد رسید».(تفسیر نمونه، ج ۱۵، ص ۳۲۰)

امام صادق علیه السلام در بیان فلسفه حرمت لواط : اگر آمیزش با پسران حلال بود، مردان از زنان بی نیاز می شدند و این موجب قطع نسل بشر می شد و مفاسد زیاد اخلاقی و اجتماعی به بار می آورد.( وسائل الشیعه، ج۴، ص۲۵۲)

البته این احادیث بدین معنا نیست که اگر کسی که این گناهان را مرتکب شده ، خداوند توبه اش را نپذیرد. خداوند در قرآن کریم می فرماید : إِنَّ اللّهَ لاَ یَغْفِرُ أَن یُشْرَکَ بِهِ وَیَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِکَ لِمَن یَشَاءُ وَمَن یُشْرِکْ بِاللّهِ فَقَدِ افْتَرَى إِثْماً عَظِیماً [النساء : ۴۸]

یعنی غیر از گناه شرک بقیه گناهان آمرزیده می شود. ولی این آمرزش قطعی نیست. یعنی کسی که لواط یا سحاق کرده و سپس توبه نموده ، نباید از آمرزش خود مطمئن باشد بلکه پیوسته باید بین خوف و رجا باشد و به امید آمرزیده شدن مجددا سراغ این گناه کبیره نرود.

از طرف دیگر نباید خودش را فریب بدهد که بعد از انجام این گناه توبه می کنم. چه بسا شیطان توفیق گرفتن توبه را از او بگیرد و مرگش فرارسد.

به هر حال از نظر پزشکی نیز ثابت شده که رابطه مرد با مرد و همجنس با همجنس یک رابطه پرخطر است ، حتی با وسایل پیشگیری. هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه ای مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده، بر عکس، این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است. از طرف دیگر سایر بیمارهای عفونی، ویروسی همانند هپاتیت، ایدز، سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد (پشت) راحت تر منتقل می شوند. خیلی از افراد تصور می کنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند، در حالی که چون مقعد در درون خود باکتری های زیادی دارد، انتقال ویروسهای نظیر ایدز و… راحت تر انجام می شود. این باکتری ها با شستشو از بین نمی روند. از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجی است، پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به دریچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر دریچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده می شود.

از نظرگاه اجتماعی نیز این رابطه آسیب های فراوانی را به همراه دارد. پرهیز از فرزند دار شدن با تمایلات همجنس گرایانه و دوری از ازدواج واقعی و ازدواج مرد با مرد و زن با زن نظام خانواده و انسانی را از هم می پاشد. مرحوم علامه محمدتقی جعفری درجواب فیلسوف شهیر اروپایی برتراند راسل که چرا اسلام این قدر به ازدواج بها داده و برایش قانون وضع کرده است، می نویسد: «با ازدواج می خواهد انسان به وجود آید، مساله تولد انسان مطرح است.»

بنابراین، ارضای غریزه جنسی و تامین نیازهای فیزیولوژیک انسان از آثار مثبت ازدواج است; ولی میتوان فلسفه و حقیقت ازدواج از نظر اسلام را در سه امر جست و جو کرد: تکمیل، تسکین و تولید.

۱٫ تکمیل

هیچ انسانی به تنهایی کامل نیست و پیوسته در جهت جبران کمبود خویش تلاش میکند. جوان در پی رسیدن به استقلال فکری است; برای جبران نواقص و تامین نیازهای بی شمار خود به سوی ازدواج سوق داده میشود و با گزینش همسری مناسب و شایسته موجبات رشد و تکامل خویش را فراهم میکند. شهید مطهری در این باره میفرماید: «تشکیل خانواده یعنی یک نوع علاقه‏مند شدن به سرنوشت دیگران…. و یکی از علل این که در اسلام ازدواج یک امر مقدس و عبادت تلقی شده است همین است… ازدواج اولین مرحله خروج از خود طبیعی فردی و توسعه پیدا کردن شخصیت انسان است… پختگی که در پرتو ازدواج و تشکیل خانواده ایجاد میشود، در هیچ جای دیگر نمیتوان به آن رسید. و آن را فقط در ازدواج و تشکیل خانواده باید بدست آورد.»(تعلیم و تربیت در اسلام، شهید مطهری. ص ۲۵۲٫)

بنابراین، میتوان ازدواج را مایه رشد و کمال یافتن انسان دانست. در واقع خداوند انسان را به گونه‏ای آفریده که بدون جنس مخالف ناقص است و با جنس مخالف کامل میشود. مرد به زن نیازمند است و زن به مرد. هر کدام از دو جنس از نظر روحی و جسمی به هم وابسته‏اند و با قرار گرفتن در کنار هم یکدیگر را تکمیل می کنند.

۲٫ تسکین

مهم‏ترین نیازی که بر اثر ازدواج تامین میشود، نیاز به آرامش و احساس امنیت و آسودگی است این نیاز که در سرشت آدمی ریشه دارد، چنان مهم است که خداوند در بیان فلسفه ازدواج میفرماید: «از آیات و نشانه‏های خداوند این است که برای شما از جنس خودتان همسرانی قرار دادیم تا در کنار آنان آرامش یابید».(سوره روم (۳۰) آیه ۲۱)

بنابراین، همسر موجب آرامش و امنیت‏خاطر و محیط خانه وسیله آرامش روحی زن و مرد قرار داده شده است. در اوایل جوانی احساس تنهایی، بیهودگی و نداشتن پناهگاه انسان را فرا میگیرد. ازدواج و قرار گرفتن در کنار همسری شایسته و دلسوز این احساس را از بین میبرد و او را به آرامش روحی میرساند. این احساس آرامش به ثبات فکری و روحی، وقار، احساس ارزشمند بودن و لذت میانجامد. در واقع دست آفرینش نوعی کشش درونی میان زن و مرد به ودیعت نهاده تا هر کدام در سنین خاص خواهان یکدیگر شوند و اضطراب وپریشانیشان از طریق ازدواج به سکونت و آرامش تبدیل گردد. دانشمندان علوم تجربی و انسانی نیز ارضای صحیح و به موقع غریزه جنسی و ترشح معتدل غدد جنسی را برای سلامت جسم و روان آدمی لازم دانسته، عدم آن را سبب پاره‏ای از بیماریهای روانی و گاه جسمانی شمرده‏اند. حال آیا فکر می کنید اگر یک زن با زن دیگر ازدواج کند ، آرامش لازم را در مسائل مختلف زندگی خود خواهد داشت؟

۳٫ تولید

یکی از ثمرات بزرگ ازدواج وجود فرزند و بقای نسل آدمی است. تولید و تکثیر نسل را نباید کوچک و بی اهمیت‏شمرد; زیرا هدف آفرینش جهان وجود انسان و پرورش و تکامل او است. تولید و پرورش انسان‏های خدا پرست و موحد و نیکوکار و صالح، مطلوب خدای جهان آفرین است. از دیدگاه اسلام، وجود فرزند صالح برای پدر و مادر یک عمل صالح شمرده میشود و در سعادت دنیا و آخرت آن‏ها مؤثر است‏به همین جهت، معصومان تولید و تکثیر نسل را از اهداف ازدواج خوانده‏اند. پیامبر اکرم (ص) میفرماید: «چه مانع دارد که مؤمن برای خودش همسری برگزیند. شاید خدا فرزندی به او عطا کند که با گفتن لااله الاالله زمین را سنگین سازد.» در حقیقت زوج‏ها از طریق فرزندان خود رشته پیوند میان اعضای یک نسل را به وجود میآورند. این امر از اهداف اساسی ازدواج است; وجود فرزندان به گرمی، پویایی و صفای کانون خانواده میانجامد و انگیزه ادامه زندگی را در انسان تقویت میکند.

البته روشن است که در پرتو ازدواج یکی از نیازها و غرایز مهم انسان (غریزه جنسی) تامین و به روشی درست ارضا میشود.

با تأمین این نیاز جسمانی، فرد از نظر روانی، ذهنی و اخلاقی به آرامش میرسد و مسیر بسیاری از انحرافات جنسی و اخلاقی و اجتماعی بسته میشود.

بنابراین ازدواج، پیمودن یک مسیر صحیح و عقلانی و فطری است.

مطمئناً مواردی که ذکر شد، در ازدواج دو پسر یا دختر با هم تأمین نمی شود، بلکه به آن اهداف آسیب می رساند، پس هم جنس گرایی و همجنس بازی از نظر اجتماعی و نظام خانوادگی نیز مضرات بسیاری دارد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فان پاتوق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

بدون دیدگاه

 1. شوهرمن همجنس گراس وبه شدت احساس تنهایی میکنم وهیچ کاری هم ازمن برنمیادچون خونواده من به مرگم راضی ترن تابه طلاقم

 2. ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺗﻨﻬﺎ

  ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﯼ ﻣﻦ ﻫﻤﺠﻨﺲ ﮔﺮﺍﺳﺖ ﻣﻦ ﺧﻴﻠﯽ ﻭﻗﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﻴﺸﻨﺎﺳﻤﺶ ﺍﻭﻥ ﻫﻴﭻ ﻭﻗﺖ ﺍﺯﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﺧﻮﺷﺶ ﻧﻤﯽ ﺍﻭﻣﺪﻩ ﺍﺯ12 ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻓﻘﻂ ﺍﺯ ﻫﻤﺠﻨﺲ ﺧﻮﺩﺵ ﺧﻮﺷﺶ ﻣﯽ ﺍﻭﻣﺪﻩ ﺧﻮﺩش ﻫﻢ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﻩ ﻫﻤﺠﻨﺲ ﮔﺮﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﻏﻴﺮﺍﺯﻣﻦ ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﻧﮕﻔﺘﻪ ﺍﻼﻥ ﻫﻢ 17ﺳﺎﻟﺸﻪ ﺧﻴﻠﯽ ﺳﻌﯽ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻔﺶ ﺭﺍﺑﻄﻪﺍﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻭﻟﯽ ﺍﺻﻼ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻔﺸﻮ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩﺵ ﻧﻴﺲ ﺍﻼﻥ ﻫﻢ ﻋﺎﺷﻖ ﻳﮑﯽ ﺍﺯﺩﻭﺳﺘﺎﺷﻪ ﻭﻟﯽ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﻤﻴﺨﻮﺍد ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻓﻘﻂ ﺩﻭﺳﺶ ﺩﺍﺭﻩ ﺑﻨﻈﺮﻣﻦ ﺍﻭﻧﺎﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻧﻴﺲ ﺧﺐ ﻋﺎﺷﻖ ﻫﻤﺠﻨﺲ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻣﻴﺸﻦ

 3. این کار گناه بزرگیه و باعث نزول عذاب و از بین رفتن خیر و برکت میشه

 4. یکی دیگه هم حیوان گرا یکی دیگه هم بچه گرا یکی دیگه هم شیطان گرا یکی دیگه هم …..
  شما می تونی همه انحرافات بشری رو اینجا ردیف کنی و بگی از سوی خدا خلق شده و باعث ارضا شدن فرد میشه .بعد هم روش تفکر کنی.
  کلا نابغه ای هستی برای خودت آقا شهاب!!

 5. یه نفر دگرجنس گراست یه نفر دیگه همجنسگراست ‏!‏ این ژنی هستس ‏!‏

  هر کی یه جوری ارضا میشه و همه اینها از سوی خدا خلق شده شاید برای تفکر .

 6. کلام شهید مطهری خیلی جالب بید

 7. توبه الله . هيچكميق باشينا گتيرمه. الله جان ادن آدملره باخشلا..
  انشا.. ن منجره زادلره گوريله ن اشتيله.. ياالله هممامزه باخشلا..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *