خانه » اخبار روز » اجتماعی » چرا برادر آمنه بهرامی خودکشی کرد؟

چرا برادر آمنه بهرامی خودکشی کرد؟

پسر 35 ساله از طبقه بیستم برج های سه قلوی ستارخان خودش را به پایین پرتاب کرد. خبری که ساعت سه بعدازظهر روی سایت های خبری قرار گرفت مربوط به مرگ خودخواسته برادر آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی سال 83 بود. از روزی که اسید زندگی خانواده بهرامی را سوزاند 10 سال می گذرد اما باز هم تبعات شوم حادثه ای که عواطف اعضای خانواده را برانگیخته بود، دامنگیر آنها شد.

وقتی آمنه مورد هجوم خواستگار اسیدپاش قرار گرفت محمد تنها 25 سال داشت. او اولین کسی بود که بر بالین خواهر که با صورتی سوخته روی تخت بیمارستان خوابیده بود، رفت؛ حادثه ای که او را در شوکی عمیق فرو برد و از آن روز به بعد احساسش، همراه با صورت اسیدی آمنه، تحلیل رفت. سال های اول سخت تر بود. همان زمان شیرین بهرامی – خواهر آمنه – نامه ای برای یکی از منتقدان قصاص مرد اسیدپاشی که چشم های خواهرش را هم گرفته بود نوشت و در آن از آنچه بر خانواده بهرامی گذشت خبر داد.

شیرین نوشت: «شما از دور در حال تماشای جریانی هستید که درک و فهمش برایتان دشوار است. فقط خوانده اید. ندیده اید. یادم می آید روزی که برادرم «فرهاد» بعد از سه ماه دوری از خانه و خدمت در اطراف شیراز، بی خبر به خانه آمد تا غافلگیرمان کند، چه بد غافلگیر شد. برادر دیگرم «محمد» که در شوک و سکوت ناظر بود و ناباورانه فقط نگاه می کرد. چه خوب که آمنه نبود تا گریه دسته جمعی ما چهار خواهر و برادر را ببیند. او رفته بود برای پانسمان و بعد از آن گریه بود که ما قول دادیم جلوی آمنه صبور باشیم و او را بخندانیم و امیدوار کنیم.»

همین جمله های شیرین کافی بود تا عمق روزهای سختی که تک تک اعضای خانواده در این سال ها یدک کشیده بودند، تصویر شود. 10 سال و 8 روز از آتشی که زندگی شان را خاکستر کرده بود گذشت اما این تنها آتش زیر خاکستر بود و دوباره ماه آبانی فرارسید که شاید هیچ گاه از خاطرشان نرفت. 12 آبان ماه سال 83 و حالا 20 آبان ماه سال 93 است.

خانواده بهرامی باز هم قربانی دادند، اما نه قربانی اسیدی. این بار قربانی شان در پی پیامدهای اسیدی به مرگ خودخواسته تن داد. از همان سال های اول که تاب دیدن خواهرش را نداشت مشکلات عصبی به سراغ محمد آمد. چندباری به روانپزشک مراجعه کرد، قرص خورد، در بیمارستان بستری شد اما هرگز نتوانست با حادثه ای که زندگی خواهرش را زیر و رو کرده بود کنار بیاید. غمگین بود، افسردگی گرفت و پا به پای خواهرش تحلیل رفت تا این که ظهر روز دوشنبه دوباره بی تابی هایش شروع شد. اضطراب داشت و در چشم بر هم زدن به سمت راهروی خانه شان رفت و مرگ را در آغوش گرفت.

آمنه بهرامی که از خودکشی برادرش شوکه است، به «شهروند» گفت: «از روزی که آن اتفاق برای من افتاد، برادرم افسردگی گرفت. نمی توانست من را با صورت سوخته ببیند. همیشه می گفت می خواهم چشم هایم را به تو بدهم. امروز هم از صبح اضطراب داشت. نگرانش بودیم. می خواستیم با خودروی برادرم او را به دکتر برسانیم که در یک لحظه از خانه خارج شد. اما کسی او را ندیده بود. اطراف را گشتیم که ناگهان متوجه شدیم محمد خودش را از داخل راهروی ساختمان به طبقه پایین پرتاب کرده است.»

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: شهروند

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. منم تو روزنامه خوندم اونموقع ها.

 2. بسزای عملش رسید .خانم بهرامی از دادگاه خواستار اسیدپاشی بصورت اوم پسر و کور کردن چشماش شدن،حکم صادر واجراشد.

 3. حسین و...تنهايش

  پ ن پ از طبقه بيستم خودشو پرت کرده تو خيابون ک ببينه اسفالت نرمه,,,,!!!!تسلیت ب خانواده محترمش و ايشاا…غم اخرشون باشه,اون اسيد پاش و خاستگار اشغالش تو اين دنيا و اون دنيا ب سزاى عملش برسه,اما کاش خودکشی نميکرد, بدترین کار ممکنه

 4. خدا ب خانوادشون صبر بده،اما بازم دلیل نمیشه آدم دست به خودکشی بزنه….
  خداکنه هیچ کدوممون ایمانمون انقدر سست نشه که دست ب همچین کاری بزنیم.

 5. افرین چه جای خوبی هستید!!!چه ربطی داره!!!
  متاسفم بابت این واقعه واون رو به خانواده بهرامی تسلیت میگم…خیلی براشون سخته ما نمیتونیم درک کنیم اما امیدوارم هرچه زود تر این بلایا نه تنها از سر خانواده بهرامی بلکه از سر تمام ایران بگذره…

 6. متأسفم واقعا

 7. مرد؟؟؟؟؟؟؟ /////:

 8. ما تو برج 2 ستارخان هستيم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *