خانه » دانستنیهای خانواده » تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

در زندگی درس هایی هست که همیشه ذهن آدمی را پریشان می کنند. به ویژه در مورد عشق و دوست داشتن، همیشه داستان هایی بر سر زبان بیشتر مردم است که به به جای آرامش، انسان را دچار شک می کنند. به طور مثال، داستان تصویری زیر را ملاحظه کنید؛ متوجه می شوید که این داستان های اشتباه همه جای دنیا هستند اما لزوما درست نیستند و فقط موجب می شوند تا نتوانیم در لحظه های درست، تصمیمات صحیح اتخاذ کنیم.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

پسر، دختری را ملاقات می کند. وقتی آنها با هم چشم در چشم می شوند، قلبشان به تپش می افتد و خیال می کنند نیمه گمشده خود را یافته اند. اما نمی توانند به هم برسند، زیرا دختر در کنار مرد دیگری است. یا برعکس این داستان. یعنی پسر با دختر دیگری همراه است.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

یا سرنوشت و قسمت موجب می شود تا آنها به هم نرسند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

اما هیچ کدام از این مسایل نمی توانند عشق آتشین آنها را از بین ببرد. «او» همچنان در قلب و ذهن دختر/پسر هست و برای رسیدن به او حاضر است حتی با سرنوشت و تقدیر هم بجنگد. آنها باید به «عشق واقعی» خود برسند و تا آخر عمر خوشبخت در کنار هم زندگی کنند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

بالاخره هم موفق می شوند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

اما پس از مدتی از هم سیر می شوند و سراغ فرد سوم می روند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

در انتهای داستان هم، هنگامی که یکی از طرفین در حال رفتن به دوردست ها (در حال سوار هواپیما یا قطار شدن) است، نیمه دیگر از راه می رسد و متوجه می شوند که خدا آنها را برای هم آفریده است و باید پیش هم بمانند تا خوشبخت باشند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

همین باعث می شود، تا فردی که قهر کرده، دوباره هیجان زده شود و بازگردد و همه چیز را دوباره از نو با هم شروع کنند.

پایان.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

اما متاسفانه، واقعیت این طور نیست. اینها همه داستان های ساختگی هستند و در ادامه مطلب برایتان توضیح می دهیم چرا!

دروغ 1: خواستن یک نفر به این مفهوم است که باید با هم باشیم

در داستان ما، قهرمان داستان ما دختر/پسر مورد علاقه خود را پیدا کرد و برای رسیدن به او همه کاری هم انجام داد و بالاخره هم موفق شد.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

همه ما این اشتباه را در زندگی انجام می دهیم. به کسی علاقه مند می شویم و می خواهیم تا آخر عمر در کنار او باشیم. درست است؟ اما در دنیای واقعی، افراد کمی هستند که همه جانبه جذب و عاشق یکدیگر می شوند. تقریبا می توان گفت هرگز چنین اتفاقی در هیچ کجای دنیا رخ نمی دهد. باید این را بدانید که گاهی آدم به بعضی احساس بهتری دارد و در این حالت دیگر دیگران به چشمش نمی آیند. اما دلیل نمی شود که شما همه جانبه آن را قبول داشته باشید. یا همه کارهای او را دوست داشته باشید.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

چیزی که منجر به شکل گیری رابطه میان دو جنس می شود، فقط میزان علاقه آنها به یکدیگر نیست. به زبان ساده تر، عشق برای تشکیل خانواده و ازدواج کافی نیست. ازدواج مسایل پیچیده تری دارد که در دایره عشق و علاقه نمی گنجد. به همین دلیل است که افرادی که فقط با ابزار دوست داشتن با هم ازدواج می کنند، پس از مدتی رابطه شان به هم می خورد و قلبشان می شکند. این جا است که متوجه می شوند چقدر کورکورانه مسیر زندگی خود را انتخاب کرده اند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

در داستان بالا، قهرمان های داستان فقط به عشق و عاطفه ای که میانشان شکل گرفته بودند فکر می کردند و مشکلات را نادیده گرفته بودند. این مساله در زندگی واقعی مشکلات بسیاری برای هر دو طرف ایجاد می کند.

دروغ 2: صداقت و یکرنگی موجب به دست آوردن دل طرف مقابل می شود

در داستان ما، قهرمان های ما با بیان احساسات خود را اعتراف کردند و موانع را از بین بردند.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

اما در دنیای واقعی باید با خود صادق باشیم. هنگامی که فردی فقط با یک نگاه چنان دلباخته ما می شود، نمی توانید به او اعتماد کنید. بیشتر ما تصور می کنیم این فرد دیوانه است یا قصد مزاحمت و آزار رساندن دارد. در دنیای واقعی، عشق در نگاه اول و این همه هیجان و اشتیاقی که قهرمان داستان ما داشت، برایمان تعریف نشده است. در ضمن، گفتن حرف های واقعی و اعتقادهایی که در سرداریم، درست نیست. مثلا پسری بیاید و به دختر مورد علاقه خود بگوید: «تو زیبا هستی، اما من از تو باهوش تر هستم و وضع مالی من هم بهتر است. اما به نظرم ما زوج خوبی خواهیم بود!»

انسان ها چطور برای هم لوندی می کنند؟ لوندی یا دلبری کردن از فرد دیگر در واقع نوعی تبلیغ خواسته های درونی است بدون اینکه بخواهیم ارزش و اعتبار خود را پایین بیاوریم. عصاره دلبری هم این است که دقیقا دست روی نکاتی بگذارید که طرف مقابل از آنها لذت می برد. برخی کارها هم می تواند به تشدید این امر کمک کند، مثلا نوازش موها، کمی غلو کردن در صحبت ها، نوازش آرام دست ها.

آدم هایی که از این کارها فرار می کنند، اصولا نادیده گرفته می شوند و خودشان هم دلیل آن را نمی دانند. اما واقعیت این است که جذابیت و دلبری نوعی بازی است و هرکسی برای داشتن یک رابطه واقعی، باید قواعد بازی را خوب بداند.

دروغ سوم: «نیمه گمشده» / «عشق واقعی»

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

«زمین 7 میلیارد انسان دارد اما خدا تو را فقط برای من آفریده است!». فرضیه این که هرکسی فقط یک عشق واقعی دارد، بسیار مسخره و مضحک است. بسیاری از انسان ها چندین بار در زندگی ازدواج می کنند. یا بارها عاشق می شوند. آیا همه آنها همان «نیمه گمشده» آنها بوده است؟ چنین طرز فکری را باید دور بریزید.

اشتباهی که مادر زندگی مرتکب می شویم این است که دایم در پی یافتن بهترین فرد هستیم. می خواهیم طرف همه جانبه و بی نقص همانی باشد که ما می خواهیم. اما این کمال گرایی اشتباه است. باید چشمان خود را باز کنید تا انسان های دیگر را نیز ببینید. واقعیت این است که 90 درصد حق انتخاب ما به موقعیت و گزینه های موجود بستگی دارد. اگر در جزیره ای تنها دو نفر باشید، آن وقت فقط می توانید «آدمِ خود» را بیابید. اما در دنیای واقعی، در میان دوستان، فامیل یا همکارها می توانید انتخاب کنید.

فرمول درست برای موفقیت در قرارها

تا الان اگر در قرارهای خود موفق نبوده اید، ما چند کار به شما یاد می دهیم تا فرد دلخواه خود را پیدا کنید و در کنار او آرامش به دست بیاورید.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

این قانون را در هم بشکنید.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

تصور کنید یک شیشه پر از پاستیل دارید: 500 تا آبی و 500 تا پاستیل قرمز.

تصورات همیشه اشتباه ما در مورد عشق +تصاویر

اگر این طوری منظم در کنار هم باشند، نمی توانید از هر دو رنگ پاستیل انتخاب کنید. برای این منظور، باید آنها را هم بزنید. این فرمول را باید در زندگی هم رعایت کنید. وقتی مخلوطی از انواع شخصیت ها در ذهن داشته باشید، انتخاب های درست تر و بهتری خواهید داشت. اگر هزار هنر و توان و سواد و پول هم داشته باشید، اما اگر تنها باشید هیچ کدم ارزشی ندارند. باید با انسان های مختلفی آشنا شوید. دایره دوستان خود راتوسعه دهید. برای این منظور باید به مکان های جدید بروید. در کلاس های مختلف ثبت نام کنید. باشگاه بروید. مسافرت کنید. در دنیای مجازی تعامل های خود را بیشتر کنید. شاید از هیچ کدام از این روش ها به نتیجه نرسید. اما باید تلاش کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: برترین ها

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

بدون دیدگاه

  1. سلام….ادما دلبستگی رو با وابستگی اشتباه میگیرن بعدشم دوستان ماها دوس میشیم نه عاشق عشق حس هستش نه شخص مثلا یکی عاشق امام زمانه ندیده ولی دوسش داره این عشق حس هستش نه مدل و اندام و ثروت ادما اینی که شما زدی رقابت هستش نه عشق

  2. قشنگ بود حقیقت همینه گاهی وقتا با خودم میگم قید واقعیت رو بزنم برم سراغ دلم اما تا یکم سرمو میچرخونم میفهمم زندگی فانتزی عاشقانه نیس گاهی وقتا فاصله ها وقواعد زندگی باعث میشه که مجبور شی فقط تو رویا با عشقت باشی اما زندگی رو طوری بازی کنی که همه ارامش و ثبات داشته باشن طبق برنامه ریزی منطقی اینجوری بهتره ولی عشق این واژه فقط یه خیال شیرینه که همیشه تو خیالمه هیچوقت فراموش شدنی نیس شاید دنیایی دیگر دست یافتنی باشد

  3. من که نفهمیدم.خخخخخخخخخخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.