خانه » کامپیوتر و اینترنت » برروی سیستم خود "رمزهای ورود دومرحله یی" نصب کنید

برروی سیستم خود "رمزهای ورود دومرحله یی" نصب کنید

رمزنگاری نکردن “Password” برای سیستم هایی که تنها در یک مرحله رمز عبور می خواهند، می تواند تهدیدات امنیتی زیادی به وجود آورد.

 

با فراگیر شدن استفاده از رایانه و اینترنت در جهان ، روزانه اطلاعات بیشتری به صورت دیجیتال ذخیره می شود و رایانه ها به صندوق اطلاعاتی کاربران تبدیل می شوند؛ به طوری که در هر لحظه، هزاران آمار مالی و اطلاعات شخصی وارد دنیای مجازی اینترنت می شود؛ ولی تقریبا نیمی از کاربران اطلاعات خود را پشتیبانی و حمایت نمی کنند.

 

مطالعات نشان میدهند برخی کاربران هرگز از کپی اطلاعاتشان در ابزارهای خارجی یا رسانه ها، حمایت نمی کنند و بیش از یک سوم کسانی که اطلاعات رایانه یی خود را پشتیبانی نمی کنند، فرآیند حمایتی را فنی می دانند، در حالی که بخشی از این افراد این موضوع را به قدری که به آن فکر می کنند، مهم می دانند؛ اما آن دسته از کاربرانی که نسبت به حفظ اطلاعات خود وسواس زیادی دارند، اطلاعات خود را بر روی سی دی ها و یا دی وی دی ها ذخیره می کنند، در حالی که یک چهارم از چنین افرادی برای ثبت اطلاعات رایانه یی خود از USB استفاده کرده یا آن ها را در برگه ای یادداشت می کنند.

 

اما کارشناسان به این افراد هشدار می دهد که این روش چندان قابل اطمینانی نیست؛ چرا که در آن ها از کلمه ی عبور استفاده نشده است، سی دی و دی وی دی، ابزارهای رایانه یی با کارآیی های فراوانی هستند؛ اما نمی توانند در زمینه ی سیستم های امنیتی کاربرد خاصی داشته باشند و کاربران رایانه باید برای حفظ اطلاعات خود در بیرون و داخل رایانه و اینترنت، از سیستم های پشتیبانی استفاده کنند.

 

همچنین براساس مطالعات منتشر شده برروی سایتهای اینترنتی که طی سالهای گذشته انجام شده، بیشتر شرکت ها تمایل به استفاده از فناوری ورود یک مرحله یی به سیستم های رایانه یی دارند، چراکه تعداد دفعاتی که سیستم رمز ورود می خواهد، کمتر است.

 

گزارش ها نشان می دهند، درصد کمی از شرکت ها و سازمان ها در سیستم های رایانه یی خود از دو رمز ورود استفاده می کنند.

 

نتایج مطالعات همچنین نشان می دهد، رایج ترین فناوری قدرتمند امنیتی بعد از کارت های هوشمند، استفاده از سخت افزارهای زمان دار است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.