خانه » اخبار روز » توزیع یک فیلم غیراخلاقی در شبکه نمایش خانگی!

توزیع یک فیلم غیراخلاقی در شبکه نمایش خانگی!

فیلم سینمایی «گرگ وال استریت» ساخته ی جنجالی مارتین اسکورسیزی قرار است به زودی در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. این فیلم داستان ماجراهای صعود و افول یک دلال بازار بورس به نام جوردن بلفورت را بازگویی می کند که از راه تقلب به ثروت کلانی رسید و تمام آن را در خوشگذرانی های افراطی خرج کرد. نکته ی جالب و تامل برانگیز اما این است که این فیلم به دلیل وجود صحنه های فراوان و افراطی از روابط جنسی و استفاده از مواد مخدر یکی از جنجالی ترین فیلم های سال ۲۰۱۳ بود و حتی در آمریکا نیز بعد از اعتراضات مخالفان که معتقد بودند این فیلم به انحطاط اخلاقی و افراط روی پرده سینما شکوه و زیبایی بخشیده است، توانست با محدودیت های فراوان و با درجه سنی R به اکران برسد و حالا قرار است در بین خانواده های ایرانی بصورت گسترده توزیع شود.

توزیع یک فیلم غیراخلاقی در شبکه نمایش خانگی!

انتقادات از این فیلم به حدی بود که زمان اکران آن در آمریکا گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه یک عضو آکادمی اسکار در مراسم اکران ویژه این فیلم قبل از ایام کریسمس به مارتین اسکورسیزی حمله لفظی کرده و گفته است: “شرم بر تو “. اعتراض مخالفان حتی شامل دیالوگ های این فیلم هم می شد و به عنوان مثال در این فیلم بیش از ۵۰۰ مورد فحش رکیک به کار برده می شود!

جز این ها حتی در اتفاقی نادر سه مجموعه سینمای زنجیرهای و دو سالن سینمای روسیه به جرم تبلیغ مصرف مواد مخدر با نمایش فیلم ن «گرگ وال استریت» در مجموع بیش از ۱۱۲ هزار دلار جریمه شدند.

«گرگ وال استریت» اما در کشورهای دیگری نیز حاشیه ساز بود و به عنوان مثال هیئت طبقه بندی فیلم در کنیا این فیلم را به دلیل “صحنه های بیش از حد از برهنگی، سکس، هرزگی، عیاشی و فحاشی” ممنوع کردند و حتی مسئولان این هیئت ده ها نفر از قاچاقچیان نسخه های غیرقانونی این فیلم توقیف شده را دستگیر کردند.

با این وجود اما این فیلم قرار است به زودی توسط شرکت «سینما۲۴» در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. فیلمی که به دلیل صحنه های جنسی و مصرف مواد مخدر در کشور تولیدکننده هم حاشیه های فراوانی ایجاد کرد و با این حذف این صحنه ها هم عملا بیش از نیمی از فیلم کوتاه خواهد شد و درواقع فیلمی برای توزیع باقی نخواهد ماند، جز یکسری صحنه های بی ربط به هم که توزیعش تنها جیب پخش کننده را پر خواهد کرد و جز ضرر چیزی برای مصرف کننده ندارد.

با این اوصاف اما سوال اساسی از شورای پروانه نمایش فیلم های ویدئویی و مدیران شبکه نمایش خانگی است که مجوز پخش چنین فیلم هایی را صادر می کنند و در این بین مدیران شرکت ها طبعا به فکر سود بیشتر خود هستند نه مخاطب.

منبع: مجله هفت راه

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.