خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » 5 شغل "داغ" که از گرمای کره زمین سود می برند +تصاویر

5 شغل "داغ" که از گرمای کره زمین سود می برند +تصاویر

همانطور که می دانید، سال 2014 گرم ترین سال دنیا بود. تغییرات آب و هوایی اصلا به نفع بشر نیست و زمین روز به روز گرم تر می شود. اما برخی صنایع از این گرما به شدت سود می برند.

حمل و نقل قطب شمال:

اکنون این سه مسیر مشخص شده بر روی نقشه باز تر از همیشه هستند. با ذوب شدن یخ های قطب شمال مسافرت های تابستانی در امتداد مسیر دریایی دایره قطب شمال آسان تر شده است. شرکت های ترابری دریایی در هر سفر 500000 دلار سود عایدشان می شود.

5 شغل

زیست فن آوری کشاورزی:

خشکسالی و یخبندان محصولات معمولی را نابود کرده است و این به معنی داشتن یک کسب و کار پر درآمد برای شرکت های وابسته به محصولات کشاورزی است. شرکت مونسانتو به منظور مقاوم تر کردن دانه ها در مقابل کم آبی و آب و هوای بد اقدام به اصلاح آنها نموده است. این کار سود سرشاری برای آنها به ارمغان آورده است.

5 شغل

نفت و گاز:

ذوب شدن یخ های قطب شمال جستجوی میادین نفتی و استخراج نفت و گاز را آسان نموده است. بسیاری از کشور ها برای سرمایه گذاری در این صنعت با هم رقابت شدیدی دارند.

5 شغل

ساخت و ساز:

فجایع ناشی از آب و هوای نامساعد (طوفان کاترینا و …) نیاز به ساخت و ساز را افزایش داده اند. به علاوه شرایط آب و هوایی بشر را وادار ساخته که دست به ایجاد ساختمان های سبز تر بزند و این مسئله فرصتی استثنایی برای مهندسین و معماران فراهم آورده است.

5 شغل

فرآورده های صرفه جویی در مصرف انرژی:

همانطور که گرم شدن کره زمین دولت ها را وادار به تصویب قوانین در راستای حفظ انرژی نموده است، فرصتی نیز برای تولیدکنندگان محصولات دارای برچسب انرژی فراهم کرده است.

5 شغل

تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *