خانه » اخبار روز » معمای جسدی کنار بزرگراه

معمای جسدی کنار بزرگراه

به گزارش خبرنگار ما، ماموران پلیس سال٨٩ باخبر شدند جسد دختری جوان به نام ریحان کنار بزرگراه چمران پیدا شده  است. این در حالی بود که پدر ریحان مفقودشدن او را به پلیس خبر داده  بود. زمانی که تحقیقات در این خصوص آغاز شد، ماموران متوجه شدند ریحان مواد مصرف می کرده و روز حادثه نیز همراه چند جوان بوده. با شناسایی متهمان، آنها بازداشت شدند و تحقیقات آغاز شد.

سه مرد جوان مدعی  شدند در قتل نقشی نداشته اند اما دونفر از آنها اعتراف کردند برای برقراری رابطه جنسی با مقتول او را به کلبه ای در منطقه ای اطراف بزرگراه چمران کشانده اند. با پایان جلسه بازپرسی، پرونده با صدور کیفرخواست قتل عمدی به دادگاه کیفری  استان تهران فرستاده  شد. روز گذشته متهمان برای دفاع از خود در دادگاه حاضر شدند.

در ابتدای جلسه محاکمه، بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و درخواست صدور حکم مناسب کرد، پدر مقتول در جایگاه حاضر شد. او برای متهمان پرونده خواستار قصاص شد و گفت: من خودم پزشک هستم. دخترم مبتلا به اختلال شخصیت مرضی بود. اینگونه افراد همه چیز را سیاه وسفید می ببینند.

 

وقتی یکی به او محبت می کرد یا چیزی می خواست، همه چیزش را به او می داد. وقتی از یکی ناراحت می شد دیگر همه چیز برایش سیاه و تاریک بود. اینگونه افراد بیمار روانی نیستند بلکه اختلال دارند و باید کنترل شوند. دختر من هم گاهی مواد مصرف می کرد. وقتی یکی به او می گفت بیا مواد مصرف  کن، به خاطر اختلالی که داشت نه نمی گفت. او دختر خوبی بود و شکایت من حالا این است که چرا به دخترم به زور مواد داده و وقتی دیده اند حالش بد است به جای اینکه او را به بیمارستان ببرند، او را به کلبه ای برده  و مورد آزار جنسی قرار داده اند و بعد اموالش را هم سرقت کرده اند.

 

اگر دخترم را به بیمارستان می بردند به عنوان پزشک می گویم تا ٩٥درصد احتمال زنده ماندنش وجود داشت.  سپس وکیل اولیای دم در جایگاه حاضر شد. او گفت: یکی از متهمان به نام احمد در بازجویی ها اعتراف کرده  به اصرار از ریحان خواسته مواد را تزریق کند. بعد ریحان از خانه او خارج و کنار اتوبان حالش بد  شده با این وجود او را همان جا رها کرده اند.

 

دو مرد دیگر که سعید و علی نام دارند، به محل رسیده اند و در حالی که به گفته خودشان ریحان حتی قدرت حرف زدن نداشته، او را به کلبه ای در جنگل های اطراف  برده اند تا او را مورد آزار جنسی قرار دهند. اتهام آدم ربایی نیز به این افراد وارد است چرا که آنها یک زن بی دفاع را که حتی قدرت فریادزدن نداشته با خود برده  و مورد آزار جنسی قرار داده اند.

وی گفت: در صورتی که اگر متهمان ریحان را به بیمارستان می بردند، براساس نظریه پزشکی قانونی تا ٥٠درصد ممکن بود زنده بماند. بیمارستان به محل حادثه آنقدر نزدیک بود که متهمان حتی می توانستند او را پیاده به آنجا ببرند.

 

البته به نظریه پزشکی قانونی نیز اعتراض دارم زیرا در اولین گزارش که قبل از دفن بود، اعلام کرد مقتول بر اثر ضربه مغزی جانش را از دست داده در حالی که در دومین گزارش که به درخواست متهمان صادر شده، اعلام کرده سوءمصرف مواد دلیل مرگ بوده  است. چطور ممکن است دردو نظریه تا این حد تناقض وجود داشته  باشد. در نهایت من بر اساس خواسته موکلانم که پدر و مادر مقتول هستند، درخواست رسیدگی به این پرونده را دارم.

سپس متهم ردیف اول در جایگاه حاضر شد. سعید گفت: هرچه در مرحله بازجویی گفته ام دروغ است. من در آن زمان تحت فشار بودم. واقعیت این است که ریحان را کنار اتوبان داخل ماشینش دیدم. حالش بد بود اوردوز کرده  بود. من فقط از کنارش رد شدم. از اینکه چه کسی او را به کلبه برده خبر ندارم.

او درباره اعترافات قبلی اش که مقرون به واقع تشخیص داده شده است، گفت: واقعیت را همین حالا گفتم. من اصلا کاری با این دختر نداشتم. وقتی از من خواستند اعتراف کنم، حرف هایی زدم که نمی دانم چطور با واقعیت منطبق است.

سپس متهم ردیف دوم در جایگاه حاضر شد. او نیز اتهامش را رد کرد و گفت: من این دختر را ندزدیدم که اتهام آدم ربایی به من می زنند. او مواد کشیده بود و حالش خوب نبود کاری هم با او نکردم.

سپس سومین متهم نیز از خودش دفاع کرد و با پایان جلسه رسیدگی، قضات برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

منبع: شرق

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.