خانه » اخبار روز » احمدی نژاد نات کام دات کام

احمدی نژاد نات کام دات کام

محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور دولت هاي نهم و دهم، هنگامي که دولت را به حسن روحاني تحويل داد، ريزش شديدي در دوستان، حاميان و طرفداران خود مشاهده کرد. اصولگراياني که زماني در تضاد با آيت الله هاشمي رفسنجاني (در انتخابات 84) و کانديداهاي مورد حمايت اصلاح طلبان (در انتخابات 88) تمام قد پشت سر او ايستادند و بزرگش کردند، در پايان دولتش در برائت از وي راه سبقت مي جستند.

 

بسياري از دوستان نزديکش که در کابينه وي حضور داشتند، هر يک به دليلي و اغلب به دليل آن چه – به قول محمدرضا رحيمي، معاون اول دولت دهم که زماني خط قرمز احمدي نژاد بود و امروز مورد برائت قرار گرفته است – مخالفت با «سروش آسماني» بود، کنار رفتند. عملکرد دولت احمدي نژاد در زمينه هاي مختلف و به ويژه آمار فاجعه بار اقتصادي و اجتماعي و اثر آن بر قدرت خريد و سطح زندگي مردم، نيز باعث شد بسياري از هواداران مردمي وي نيز نه تنها دست از هواداري بکشند که از وي انتقاد کنند.

 

راي به تفکري مخالف سياست هاي دولت دهم در انتخابات سال 92 و روي کار آمدن رئيس جمهوري با مشي اعتدالي که از تندروي هاي احمدي نژاد و اذناب و حاميانش به دور بود نيز نشان داد مردم ديگر اقبال و استقبالي نسبت به سياست هايي از اين جنس نشان نمي دهند؛ به ويژه اين که سعيد جليلي، به عنوان يکي از کانديداهاي رقيب حسن روحاني که نه تنها ادبيات و سياستي همچون احمدي نژاد داشت، از حمايت حاميان پيشين وي نيز برخوردار بود، در انتخابات 92 به شدت ناکام ماند.حال احمدي نژاد با شعار «ما مي آييم» سايتي را افتتاح کرده است که يک شوراي 45 نفره بر مديريت محتواي آن نظارت مي کنند. سايتي که در کنار سايت هاي اقماري حاميان احمدي نژاد، همچون دولت بهار و… قرار است پازل رسانه اي بازگشت وي را به قدرت تکميل کنند؛ بازگشتي که احتمالا از انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال آينده آغاز مي شود و در نهايت دوره آتي رياست جمهوري را مدنظر دارد.

بازگشت احمدي نژاد، دردسر تازه اصولگرايان

حشمت الله فلاحت پيشه، نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي، در گفت وگو با فرارو، درباره بازگشت احمدي نژاد اعتقاد دارد: همه روساي جمهور پيشين در طي مدتي که راس امور بودند سبب شکل گيري يک سري تشکل‎ها و حلقه نخبگي اطراف خود شدند، احمدي‎نژاد نيز از اين موضوع مبرا نيست و اکنون سعي در احياي فعاليت‎هاي سياسي خود دارد.وي در پاسخ به اين پرسش که بازگشت احمدي‎نژاد در آرايش سياسي جريان اصولگرا چه تاثيري خواهد داشت، گفت: در شرايطي که اصولگرايان بعد از شکست در انتخابات رياست جمهوري به اجماع نرسيده اند و شرايط سياسي خود را براي پيشبرد اهدافشان در انتخابات پيش روي مجلس سامان نداده اند، حضور احمدي‎نژاد کار را پيچيده کرده و معادلات اين جريان را به هم مي‎زند.به گفته او بخشي از اصولگرايان که انتقادات بيشتري نسبت به عملکرد دولت يازدهم دارند به سوي احمدي نژاد گرايش پيدا مي‎کنند زيرا احمدي نژاد به شيوه‎اي که پيش از اين هم داشت آمار و ارقامي در مورد توزيع امکانات، پول و… داده و با اين وعده ها سعي مي‎کند که حمايت توده‎ها را به دست آورد.

 

اين نماينده پيشين مجلس ادامه داد: انتظار مي‎رود احمدي‎نژاد بين دولت اعتدالي و دولت‎هاي پيش از خود مثل دولت آقاي هاشمي يک هماني ايجاد کرده و حمله به اين دولت‎ها را در برنامه هاي تبليغاتي خود بگنجاند.فلاحت پيشه در رابطه با تاثير سابقه هشت ساله احمدي‎نژاد بر ميزان موفقيت او نيز گفت: از آنجايي که دوران رياست جمهوري احمدي‎نژاد با وجود آمارهاي کمي که ارايه شد، با رفتارهاي غير قابل دفاعي در حوزه هاي مختلف سياسي و اقتصادي همراه است، اصولگرايان در واکنش به بازگشت وي به دو گروه تقسيم خواهند شد.

 

وي در تشريح اين دو گروه گفت: گروه اول کساني هستند که نسبت به دولت يازدهم رويکرد انتقادي دارند و با آمدن احمدي‎نژاد به وي نزديک مي‎شوند تا به حاشيه رانده نشوند اما گروه دوم اصولگرايان ميانه رو هستند که سعي دارند بدون کارشکني و مانع تراشي در راه دولت در مسير منافع ملي حرکت کنند.اين نماينده پيشين مجلس با تاکيد بر اين که اغلب اصولگرايان در گروه دوم جاي مي‎گيرند، گفت: به طور طبيعي اين دو دستگي به تضعيف اصولگرايان مي‎انجامد اما نبايد اين نکته را فراموش کرد که تصور به اجماع رسيدن در جريان اصولگرايي بدون بازگشت احمدي‎نژاد نيز يک تحليل سطحي است.وي با اشاره به اين که اختلافات ميان اصولگرايان خيلي بيشتر از اختلافات اين جريان با دولت کنوني است، درباره اينکه آيا بازگشت احمدي‎نژاد را مي‎توان دردسر تازه جريان اصولگرا تلقي کرد، گفت: اين موضوع بستگي به رفتار سياسي اصولگرايان دارد.

بايد از فضايي که به احمدي نژاد ختم مي شود پرهيز کرد

از سوي ديگر جلال جلالي زاده، نماينده اصلاح طلب سابق مجلس اعتقاد دارد اقبال ورود احمدي نژاد به فضاي سياسي کشور به مسائل گوناگوني از جمله موفقيت يا عدم موفقيت اصولگرايان بستگي دارد، زيرا آن ها اگر ناچار شوند در مسير ايجاد صندوق راي حتما حول محور فردي مانند احمدي نژاد دوباره جمع مي شوند.جلالي زاده در گفت وگو با ايلنا، پيرامون فعاليت هاي اخير رسانه اي احمدي نژاد بيان کرد که امکان دارد او بتواند دوباره خود را به فضاي سياسي کشور تحميل کند. وي افزود: اگر دولت و فعالان سياسي و رسانه اي مي خواهند و فکر مي کنند بايد از فضايي که به احمدي نژاد ها ختم مي شوند جلوگيري شود بايد در راستا و مسير توليد آگاهي مردم گام بردارند.

 

وي تصريح کرد: بايد بدانيم هر چند اصولگرايان امروز با تمام وجود از احمد ي نژاد اعلام برائت مي کنند، اگر شرايطي به وجود بيايد که منافع کلي آنها به خطر بيفتد يا احساس کنند مجلس يا اکثريت آن را نمي توانند داشته باشند، حتما از تمام مسيرهاي خود از جمله افرادي مانند احمدي نژاد استفاده خواهند کرد.با اين همه به نظر مي آيد وعده هاي احمدي نژاد براي آمدن به مسائل ديگري نيز ارتباط خواهد داشت؛ مسائلي که از جنس «توانستن» و نه «خواستن» است. احمدي نژاد چندين پرونده مختلف در دادگاه دارد که در صورت محکوميت امکان حضور در انتخابات را نخواهد داشت.

 

در کنار اين ها، ماجراهاي جريان انحرافي نيز معضل تائيد صلاحيت را پيش روي وي قرار خواهد داد. در نهايت بايد گفت اقبال عمومي به وي نيز تا حد زيادي در ابهام است. به ويژه آنکه خبرها حاکي از تشکيل کمپيني اجتماعي در فضاي مجازي براي درخواست محاکمه احمدي نژاد است که از قضا به نظر مي رسد مورد استقبال قرار گرفته است. شايد بايد به احمدي نژاد يادآوري کرد که دوره بعضي چيزها گذشته است!

منبع: ابتکار 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *